Alfaparf, Semi di Lino, Split Ends Recovery Fluid (Fluid nawilżający końcówki)

Alfaparf, Semi di Lino, Split Ends Recovery Fluid (Fluid nawilżający końcówki)

Fluid nawilżający końcówki Alfaparf Split Ends Recovery Fluid przeznaczony do pielęgnacji najbardziej delikatnego obszaru włosów: końcówek. Tworząc niewidzialną i ochronną powłokę, łączy rozdwojone końcówki oraz zapobiega ich łamaniu
Sposób użycia: nakładać fluid Alfaparf Split Ends Recovery Fluid na mokre lub suche włosy. Nie spłukiwać.

przeciętny

Kosmetyk kupiłam przy okazji większych zakupów internetowych. Ze względu na to, że w sklepie w którym robiłam zakupy nie są podane składy kosmetyków obawiałam się, że fluid może zawierać alkohol. Niestety obawy potwierdziły się. Fluid zawiera alkohol denat wysoko w składzie i jest on delikatnie wyczuwalny w zapachu (jestem na to bardzo wyczulona i nie lubię zapachu alkoholu w kosmetykach).
Pomimo niefortunnego składu kosmetyk stosowany raz na jakiś czas nie wysusza włosów. Fluid wygładza i nabłyszcza włosy a także ułatwia rozczesywanie. Producent zapewnia, że kosmetyk nawilży i zregeneruje nasze włosy ale nic takiego nie zaobserwowałam. Co więcej - jeżeli użyję go kilka dni pod rząd to moje włosy są takie "pierzaste" jakby cienkie pomimo, że z natury takie nie są... Do obietnicy producenta na temat scalenia rozdwojonych końcówek nawet się nie odnoszę .... nikt chyba nie wierzy (poza producentem rzecz jasna), że mieszanina silikonów i alkoholu złączy rozdwojony włos...
Fluid nie obciąża włosów - ma postać lekkiego żelu.

Podsumowując- kosmetyk nie nawilża włosów, nie wpływa na poprawę kondycji włosów, ma nieprzyjemny zapach i nienajlepszy skład.
Tak jak wspomniałam stosuje go tylko raz na jakiś czas (około 1 raz w tyg) tylko po to żeby go zużyć bo jednak wygładza on włosy i ułatwia ich rozczesanie oraz ułożenie. Pomimo tego żałuję wydanych pieniędzy i tego, że zdradziłam mój ukochany krem fiberstrong od matrixa.