Oriflame, Szpatułki do kremów

Oriflame, Szpatułki do kremów

Pojemność 5 szt

Szpatułki zapewniające higieniczne dozowanie kremów, których opakowania nie zawierają wbudowanego dozownika.

Dla nadgorliwych

Kupiłam te szpatułki w okresie, kiedy miałam duże problemy z trądzikiem, ponieważ chciałam mieć pewność, że zachowuję maksymalnie higieniczne warunki, żeby powstrzymać rozwój trądziku. Wnioski były takie, że trądzik udało mi się wyleczyć dopiero po wielu miesiącach terapii doustnym antybiotykiem, więc ewidentnie takie drobne zmiany jak większa higiena przy nakładaniu kremu nie miały znaczenia przy tak zaawansowanych zmianach, ale miałam okazję je wypróbować.

Cena szpatułek jest śmiesznie niska i zresztą często są one dodawane gratis do kremów. Prawda jednak jest taka, że żeby faktycznie pomagały zachować higienę, na szpatułkę trzeba nabrać dokładnie tyle kremu, ile nam potrzeba do aplikacji, bo szpatułki, z której zdjęłyśmy krem palcem, czy którą dotknęłyśmy twarzy nie można już ładować z powrotem do słoiczka z kremem.
Więc na jedno smarowanie twarzy potrzeba zwykle zużyć 2-3 patyczków.

Potem należałoby je dokładnie umyć i położyć w jakimś “sterylnym” miejscu do następnej apliacki. To troszkę fikcja, prawda? Wytrzymałam chyba tydzień stosując te szpatułki, a potem znudziła mi się ta obsesja czystości ;)

Myślę, że wystarczy sięgać do słoiczka z kremem czystymi rękoma i nabierać kosmetyk z wierzchu, zamiast grzebać, żeby zachować podstawową higienę. Patyczki mogą być rozwiązaniem dla osób noszących bardzo długie paznokcie (wiadomo, krem dostaje się pod paznokieć), ale ja do nich nie należę.

Śmieszy gadżet, ale tylko dla bardzo zdeterminowanych ;)