Lavera, Lips & Cheeks (Koloryzujący balsam do ust i policzków)

Lavera, Lips & Cheeks (Koloryzujący balsam do ust i policzków)

Pojemność 6,5 ml

Innowacyjny, wielofunkcyjny produkt naturalny do makijażu: balsam do ust i delikatny róż w kremie w jednym. Uwodzicielskie, lekko zabarwione usta i świeże, promienne policzki. Unikalna formuła na bazie organicznych wosków i olejów roślinnych - olej słonecznikowy, rycynowy, kokosowy, masło shea, kakaowe i wosk carnauba - połączone z owocowymi nutami zapachowymi. Daje jednolity kolor nie pozostawiając uczucia lepkości.Testowany dermatologicznie. Dostępny w czterech kolorach.

Bardzo dobry produkt

Długo szukałam różu w kremie, a że z zasady wolę kosmetyki naturalne niż drogeryjne, na widok różu w kremie Lavery włączyła mi się opcja "muszę to mieć" :)
Oczywiście zrobiłam odpowiedni wywiad internetowy; polskich opinii niewiele, zagranicznych niewiele więcej, bo i produkt stosunkowo nowy. Do tego kilka było mało zachęcających (a że nietrwały, a że koloru nie widać itd.).
Zaryzykowałam i nie żałuję. Mam kolor 02 (różowy kwiat). W opakowaniu wściekły ciemnoróżowy, że aż można się przestraszyć: zwiastuje nieuchronny atak ruskiej lali. I tu, podobnie jak w przypadku rozświetlacza w kremie tej samej marki, kluczowy jest sposób nakładania. Nałożony palcami może zrobić plamy. Ja używam do tego flat topa z EcoTools (a myślałam, że już do niczego mi się nie przyda). Delikatnie dotykam pędzlem powierzchni różu (z naciskiem na "delikatnie"), a potem wklepuję i rozcieram róż na policzkach. Jeśli efekt będzie za słaby, można dołożyć, powtórzyć. Jeśli za mocny - rozcierać do skutku.
Efekt na twarzy jest świetny: niby kolor intensywny, ale subtelny i ładnie stopiony ze skórą. O żadnych topornych rumieńcach mowy nie ma. Co do trwałości też nie mam szczególnych zastrzeżeń.
I jeszcze uwaga do drugiego, sugerowanego przez producenta zastosowania: na usta. Próbowałam raz czy dwa, bo moje usta są permanentnie przesuszone, zniszczone i absolutnie impregnowane na wszelkie balsamy, kremy i inne carmexy. Efekt nie był zły, myślę, że przy normalnych ustach będzie całkiem dobry. Z tym, że kolor na ustach wypada jakby bledszy i jest zdecydowanie matowy.
Ja używam go na policzki i póki co przestałam się rozglądać za innymi tego typu produktami.