Ode à la Vie EDT

Ode à la Vie EDT

Zniewalająca świeżość, witalny powiew, wyrażone zapachem rozkwitających kwiatów i budzących się do życia roślin. Świeże, wiosenne nuty podkreśla subtelny, obezwładniający zapach lasu i flakon w kształcie kropli wody.

Cena: ok. 60-65zł / 50ml

Jedne z pierwszych

To jedne z moich pierwszych, prawdziwych perfum. Kupiłam przypadkiem, wchodząc do Yves Rocher pomiędzy zajęciami na uczelni.

Obecnie raczej nie używam tak lekkich i delikatnych zapachów, ale do tego jednego chętnie bym wróciła. Zapach bardzo świeży, troszeczkę trawiasty, mocno zielony i bardzo ogórkowy. Trzymał się dość długo, choć blisko skóry, ale to był zapach, którego używałam na co dzień.

Niestety, nie kupię ponownie, gdyż jest już niedostępny w Yves Rocher (możliwe, że jakieś resztki uchowały się na Allegro).

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu

zielona soczysta trawa

zgadzam się całkowicie z poprzednią recenzją, perfumy pachną świeżą trawą, są takie naturalne, rzeźkie, uwielbiam je
choć jest tyle pięknych zapachów do wypróbowania myślę, że do tych jeszcze wrócę, czułam sie z nimi tak jakby były moim naturalnym zapachem
główny zarzut - buteleczka z korkiem jest niehigieniczna, perfumy zbierają bakterie ze skóry i sie szybciej psują, moje po 2 latach niestety pod koniec straciły swój zapach i zaczęły śmierdzieć tanimi bazarowymi perfumami albo jak kto woli odświeżaczem do samochodu, to samo spotkało inne z tej serii

Używam tego produktu od:2 lata

sok ze świeżych źdźbeł trawy

z tej części jasnozielonej, takiej trochę chrupiącej. Była cała zielona 50 ale spadła i się stłukła. Zmiotka którą posprzątałam stłuczkę pachniała mi wiosną przez jakieś pół roku w szafce... Rzeczywiście świeży i wiosenny zapach ale niezbyt bogaty, czasem dający wrażenie wlaśnie "nieświeżości" tzn. może znudzić

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Cellulit mity

niezapomniany... ech...

Szkoda, że już niedostępny;( Piękna woń zielonych łąk skąpanych w majowym deszczu... Trwały, pozostawiał subtelną smużkę zapachu w pomieszczeniu, w którym przebywałam. Niejednokrotnie skomplementowany przez płeć przeciwną:D

Używam tego produktu od:już nie mam możliwości
Ilość zużytych opakowań:jedno niestety

Rewelacja

Cudownie swiezy, orzezwiajacy zapach.Czuje sie w nim rzesko i tak wiosennie. Zapach zieleni i ogorkow,swiezo skoszonej trawy....Przypomina mi piekne chwile mojego zycia.Szkoda,ze go juz nie ma.Ostatnio nabylam flakonik na aukcji internetowej i bardzo oszczedzam.Uzywam tylko na specjalne okazje.

Używam tego produktu od:kiedy zostal wprowadzony
Ilość zużytych opakowań:ok. 7

gdyby tylko byl to bym kupila

Poznalam ta wode dawno temu, dostalam w prezencie od przyjaciolki, ktora zreszta byla strasznie zakochana w alamour. Bardzo mi sie spodobal, byl taki inny, rzeski, zieloniutki ale i lekko mydlany (co dla mnie jest akurat atutem) Kupilam sobie kolejne buteleczki i dalej uzywalam a la vie, az w koncu nam go odebrali na zawsze... strasznie trudny do zdobycia, szukalam wszedzie. Szkoda, bo zapach naprawde piekny!

orzeźwiający, pełen energii

Uwielbiałam ten zapach. Szkoda tylko, że nie ma go teraz w ofercie. Dodawał energii i sprawiał, że byłam pewniejsza siebie.
Opakowanie badzo efektowne, wielki plus za to, że mieściło się idealnie w torebce.

Używam tego produktu od:4 lat

Śliczny

Skusiłam się na niego któregoś lata. Akurat potrzebowałam czegoś ładnego i delikatnego, a Yves Rocher potrafi wytwarzać zapachy idealne na ciepłe pory roku.
Pierwsze, co przykuwa uwagę, to flakon - bardzo zaskakujący, pomysłowy. Wydaje się nieporęczny, ponieważ nie da się go postawić, jednak jest idealny do kosmetyczki. Przyznam, iż sam flakon nadaje zapachowi czaru.
A zapach? Przyjemny, delikatny, naturalny. Jest dość zwiewny, ale utrzymuje się na skórze. Zdecydowanie dobry na lato, ponieważ orzeźwia i chłodzi. Niestety można się nim znudzić, jak chyba każdym zapachem, który ma nam się kojarzyć z naturą. Polecam go jednak. Daje przyjemne olfaktoryczne wrażenia ;)

Używam tego produktu od:kilka lat temu

Mój KWC

Myślę, że mogę siebie nazwać kolekcjonerką perfum, chociaż dopiero niedawno straciłam głowę dla zapachów. Już dawno zaopatrzyłam się w buteleczkę ode a la vie, lecz zapomniałam o niej, testując coraz to nowe zapachy. Ostatnio natknęłam się na nią w składzie moich kosmetyków i postanowiłam ją zużyć. Skropiłam się wodą i zostałam zauroczona.. To jest to!! Piękny zapach wiosny, zielony, naturalny. Czuję w nim zapach prawdziwych roślin, trawy.... Jakbym leżała na łące skroponej rosą... czyli ulubionym miejscu do leżenia :) Za to lubię Yves Rocher, jest naturalny, a jego kosmetyki bazują na wyciągach z roślin. Jedyny duży zarzut do wody to jej trwałość, niestety. Bardzo żałuję, że woda ulatnia się całkowicie po kilku godzinach. Używam tego produktu od:3

zdecydowanie nie!:P

Zapach lekki, świeży..."zielony"...rzeczywiście taki ogórkowy...ale moim zdaniem naprawdę paskudny...:P (muszę jednak zaznaczyć, że nie lubię zapachu ogórkowego, czy melonowego w kosmetykach) Niezbyt trwały. Na szczęście.:P Zapach jest bardzo płytki i drażni moje zmysły...:/ Ale ja ogólnie wolę jednak kwiatowe zapachy.:P Woda nadrabia tylko ładnym opakowaniem...chociaż trochę to dziwne, że nie ma korka i nie może stać na półce, a tylko leżeć...:P

Edit: Zabieram gwiazdki, bo zapach jest bardzo nietrwały, a do tego niemozliwie mnie drażni. Pasqdny!:P

Lesny uroczy

Bardzo lubię ,a raczej lubiłam ten zapach gdyz niestety został wycofany :( kojarzył mi sie z lasem ,świeżością...ot taki niezobowiązujący wiosenny zaoach rześki i leśny..jeszcze mi go troszke zostało...na samą myśl ,że juz go nie kupie robi mi sie smutno

czysta natura

Faktycznie przywodzi na myśl ogórki, ale dla mnie zapach ogórków to symfonia zapachów! Kojarzy mi się z chłodną bryzą w środku lata. Poza tym wyczuwam tam zieloną herbatę, świeżo skoszoną trawę i jakiś zielony zagajnik, słowem czysta natura! Fakt, jak wiele osób nadmieniło nie jest zbyt trwały - i to prawda, chociaż delikatna nutka zapachowa utrzymuje się bardzo długo, szczególnie na ubraniu. Właściwie może to ja się do tego zapachu tak przyzwyczajam? W każdym razie na drugi dzień jeszcze są dobrze wyczuwalne na ubraniu (i włosach)To może nawet dobrze, bo to znaczy, że na lato są idealne! Nic nie jest gorsze w upalny letni dzień jak świdrujący zapach perfum. Oczywiście kupując w yves Rocher należy pamiętać, że 30 ml zawsze oznacza flakon bez atomizera (ale na szczęście są perfumetki) Teraz mam 50.