Tesori d`Oriente, Royal Oud, Profumo Aromatico EDP

Tesori d`Oriente, Royal Oud, Profumo Aromatico EDP

Delikatna mieszanka orientalnych esencji kwiatowych i cennych przypraw, w której jedyny w swoim rodzaju zapach Royal Oud łączy się ze zmysłowymi nutami bursztynu. To wyjątkowe połączenie otoczy Cię, dając przyjemną aurę, która pieści Twoje zmysły i pozostawia na skórze przyjemny zapach.

Nuty zapachowe: nuty kwiatowe, przyprawy, bursztyn

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

zapach stęchlizny

Bardzo nieudana kompozycja zapachowa Tesori d`Oriente, dla mnie te perfumy pachną czymś starym i spleśniałym ... nie wiem starym płaszczem ze strychu ?
Ciężkie, duszące i słodkie ale w taki dziwny sposób. Bardzo mi się nie podobają, zużyłam je jako odświeżacz do toalety bo do niczego innego się ten zapach nie nadaje moim zdaniem. Koszmarek.

hmm miało byc :"nie kupię"

Troszkę podwyższam wcześniejszą notę, bo chyba za wysoko postawiłam poprzeczkę biorąc pod uwagę odmianę wody "bianco". Planowałam już dawno zakup tej buteleczki, za każdym razem wąchając i urzekając się w sklepie, ale cierpliwie czekałam, az ubędzie mi z dziesiątki innych perfum, które nagromadziłam w domu. M.in posiadałam odmianę white musk z tej serii wód i jestem nią ZACHWYCONA. Royal oud mają mega specyficzny zapach, słodki i piwny (ewidentne piwo) nie do końca określony, gdybym nie sugerowała się, ze perfumy stoją w damskim dziale uznałabym,ze to zapach męski. Na pewno nie każdej przypadnie do gustu. Niestety woda jnie jest tak trwała, ale z drugiej strony tania i ma bardzo ciekawy zapach. Na ciele utrzymuje się słabo na ubraniach dłuzej

Używam tego produktu od: paru tygodni

W moim stylu

Zapach jest moim zdnaiem bardzo ładny, ale rozumiem, że może wielu osobom nie przypaść do gustu. Jest jednocześnie trochę słodki, trochę gorzki, trochę ostry, trochę kwaśny, trochę mdły a jenocześnie w specyficzny sposób świeży. Nie radzę kupować w ciemno bez wąchania ;)
Ogromną zaletą jest cena oraz buteleczka, moim zdaniem bardzo zgrabna, podoba mi się też kolorystycznie, czarny ornament na złotym tle bardzo dobrze pasuje do zapachu. Dodatkowo jest lekka i kompaktowa, można ją śmiało wrzucić do torebki.
Niestety na mnie zapach często jest niewyczuwalny :( Choć właściwie różnie z tym bywa. Czasami spsikuję się jak szalona i nie czuję go ani ja ani nikt w moim otoczeniu, bo pozostaje bardzo blisko skóry albo wtapia się w szalik (pod tym względem faktycznie jest trwały) a innym razem przyprawiam o ból głowy koleżankę siedzącą obok, na którą zwiewa go ze mnie klimatyzacja :D
Posumowując - sam zapach bardzo na tak, bardzo oryginalny, ale odejmuję półtorej gwiazdki za trwałość.

Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

Bardzo mi się podoba

Po pierwsze zdecydowanie opakowanie perfum jest zupełnie inne niż w przypadku znanych mi perfum, jest wyjątkowo ozdobne- złote, ze zdobieniem, ładnie prezentuje się na szafce w łazience, do torebki też łatwo je schować, bo nie zajmują wiele miejsca. Pojemność perfum to 100 ml, a więc kolejny plus, starczą na długo:) Sam zapach jest wyjątkowy, bo i trochę w nim lekkiej słodyczy, ale i wyrazistej ostrości, jest słodki, ale nie mdły. Zapach trudny do opisania, bo zarazem słodki jak miód, lekki jak zapach białych kwiatów, lekko ostry niczym hmm pieprz, ale nie na tyle ostry by dusić. Zapach wprost odpowiada kolorystyce buteleczki - zapach miodu złocisty i ostrość pieprzu czarny. Sam zapach oudu nie jest tak wyczuwalny jak w innych znanych mi zapachach i da się go polubić. Do tej pory Oud kojarzył mi się niestety z zapachem duszącym, wręcz wykręcającym nos, to ładny orientalny zapach. Idealny na tą porę roku, bo dodaje ciepła, jest wręcz idealnym zapachem na ocieplenie, jak dla mnie to taki umilacz dnia, uwielbiam czuć jakiś słodki zapach, który jednocześnie pobudza, koi, a to wszystko bez wątpienia odnajdziemy w Tesori d\'Oriente Royal Oud. Kolejna rzecz to ich trwałość, oczywiście perfumy użyte przeze mnie o godz 6.30 wyczuwam podczas kąpieli, czyli mniej więcej o godzinie 22, zatem perfumy bardzo długo utrzymują się na skórze, a na ubraniach jeszcze dłużej. Popsikałam jedynie szuję, a szaliczek wciąż pachnie perfumami, chociaż to już tydzień minął. Ja nie jestem zwolenniczką orientalnych zapachów, ale ten mnie urzekł, szczerze napiszę czytano w moich myślach wybierając mi ten zapach do testowania, bo skradł moje serce i przekonana jestem, że jeszcze nie raz sięgnę po niego, ale i wypróbuję innych zapachów ze strony.

Co kto lubi...

Produkt kupiłam skuszona niecodziennym zapachem, niewysoką ceną i solidniejszą od innych z tej firmy buteleczką ... a przynajmniej taka mi się wydawała przez Internet, bo po dotarciu do mnie okazało się, że pod nakrętką odchodzi emalia :]
No, ale nie szata najważniejsza... Pierwsze spotkanie z zapachem było dla mnie zaskoczeniem. Wydawało mi się, że mniej więcej wiem jak pachną perfumy z oudem. Tu on gdzieś niby był, ale to co głównie czułam podczas noszenia go, to kadzidło z landrynkami - było bardzo mdło. Czasami tak, że wręcz bolała mnie przez niego głowa. Przez pierwszy miesiąc od zakupu próbowałam się przekonywać, że zapach mi się podoba i nosiłam go dzielnie, próbując się doszukać w nim czegoś głębszego... Potem nosiłam go, żeby się go jak najszybciej pozbyć, ale kiedy i to już zaczęło wykraczać poza moją cierpliwość, to sobie darowałam i używałam do toalety, choć i tam mnie już drażnił. W trakcie, gdy go nosiłam usłyszałam też parę krytycznych uwag - właśnie dotyczących tej mdławości... Tylko jednej osobie się podobał (czym zresztą przyprawiła mnie o wielkie zaskoczenie :D). Czyli widać, że może mieć on swoich zwolenników.
I najważniejsze - trwałość. Cóż, w przypadku tej firmy jest ona zależna od zapachu. Gdy miałam przyjemną dla mego nosa mirrę, to rozpływała się ona w ciągu godziny, a ten... trzymał się prawie cały dzień, o, ironio! A już najgorzej było, gdy ciało mi się mocniej nagrzało (ze zdenerwowania itp.) - wtedy praktycznie buchał mi pod nos. No, ale obiektywnie rzecz ujmując - faktycznie, trwałość, to atut tego zapachu.
W męczarniach udało mi się zużyć ten flakonik kilka miesięcy temu, ale przysięgam - jeśli o mnie chodzi, to nigdy więcej z tym zapachem! :D

Używam tego produktu od: rok temu - używałam przez ponad pół roku