Cybele, Scagel (Żel na blizny)

Cybele, Scagel (Żel na blizny)

Scagel to połączenie naturalnych wyciągów z roślin i pochodnej silikonu, a ich działanie w procesie leczenia blizn różnego pochodzenia zostało udowodnione naukowo. Zmiękcza i wygładza blizny, zmniejszając w ten sposób nierówności.
Najnowsza, kompletna formuła na blizny, stanowi połączenie naturalnych wyciągów z roślin i pochodnej silikonu, których działanie w procesie leczenia blizn różnego pochodzenia zostało
Do stosowania na wszystkie rodzaje blizn (świeże i stare): pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, potrądzikowe oraz rozstępy.
Zawiera składniki, które działają na każdym etapie tworzenia się blizny.
Scagel:
- wstrzymuje nadprodukcję kolagenu i wspomaga jego równomierną produkcję,
- stymuluje produkcję kolagenu typu I i III,
- reguluje hemostazę naskórka i wstrzymuje przemianę dojrzałych fibrocytów w miofibroblasty, które powodują powstawanie zgrubiałych ran koloidowych,
- nawilża, zmiękcza i łagodzi uszkodzoną skórę,
- redukuje świąd i zaczerwienienie,
- zapobiega powstaniu suchej, podrażnionej i wrażliwej skóry,
- redukuje przebarwienia blizny.

mieszane odczucia....

Żelu używam od 5.12 2014, więc 5.01. 2015 będzie 2 miesiące stosowania. Wiem, że przy produktach na blizny potrzebny jest czas minimum 3 miesiące, a najlepiej 6 miesięcy żeby wydać opinię, nie mniej jednak mogę już coś napisać na temat tego żelu.

"Scagel" używam na bliznę po cesarce. Zaczęłam ją smarować 2 miesiące po porodzie.

Zalety:
- wydajność- 5.01.2015 minie 2 miesiące odkąd stosuję żel a jeszcze dużo pozostało, posiadam duże opakowanie ( 50 g)
- blizna rzeczywiście wygładziła się ( była lekko przerośnięta)
- blizna lekko wyblakła ( szczerze mówiąc myślałam że będzie bardziej jasna)
- przyjemny zapach i konsystencja
- niweluje uczucie swędzenia, bólu, ciągnięcia blizny
- cena- za duże opakowanie zapłaciłam na Allegro 45,00 zł, używam preparatu 2 miesiąc, więc koszt miesięcznej kuracji wynosi 22,50 zł, a jeżeli chodzi o preparaty na blizny to dobra cena

Minusy:
- słabe rozjaśnienie kolorytu blizny
- na rozstępy radzę nie kupować, efekt jest prawie niezauważalny ( mam drobne, delikatne rozstępy na piersiach po ciąży, a żel nie radzi sobie z nimi)

Nie wiem czy kupię kolejne opakowanie, jestem średnio zadowolona, ale tak jak piszę- Scagel używam dopiero drugi miesiąc, więc nie wiem jakie będą efekty np. za pół roku.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie