Organique, Eternal Gold, Gold Corundum Peeling (Złoty peeling korundowy)

Organique, Eternal Gold, Gold Corundum Peeling (Złoty peeling korundowy)

Drobnoziarnisty peeling z korundem i koloidalnym złotem. Oczyszcza i odświeża skórę, rozjaśnia, stymuluje i przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji. Kryształki korundu usuwają warstwę rogową naskórka, dając efekt kontrolowanej, mikrodermabrazji. Koloidalne złoto sprzyja oczyszczeniu skóry, uzupełnia również regenerujące, łagodzące i odświeżające właściwości wyciągów roślinnych. Skóra odzyskuje gładkość, witalność i promienny wygląd. Peeling może być stosowany dla każdego rodzaju cery, również przesuszonej i wrażliwej.

Struktura
drobnoziarniste
mechaniczne
w słoiku
krem
50 – 100ml

Bardzo dobre działanie

Produkt otrzymujemy w 50 ml szklanym słoiczku z plastikową nakrętką, dołączona jest również do niego szpatułka, ale przyznam szczerze, że zastosowałam ją tylko raz. Tak, wiem, wyjmowanie produktu z opakowania paluchami jest niehigieniczne, ale przecież ten peeling po zastosowaniu i tak należy zmyć, także ja nie widzę problemu:)
Konsystencja jest średnio rzadka, na pierwszy rzut oka wydaje się, że to jest jakieś masło do ciała w kolorze mleczno-żółtawym i z połyskującymi na złoto drobinkami. Jednak już przy pierwszym zetknięciu palców z produktem można wyczuć, że te połyskujące drobinki to jakby delikatny piaseczek. Zapach jak w całej linii Eternal Gold - bardzo przyjemny, nie drażniący, mój nos go lubi.
Zastosowanie jest bardzo proste i takie, jak chyba w większości kosmetyków tego typu - bierzemy odrobinę, nanosimy na twarz, masujemy, dodajemy trochę wody, dalej masujemy i zmywamy. Voila! Cera oczyszczona, lekko napięta, wygładzona i czyściutka. Drobinki nie zostają na twarzy, zmywają się z całą resztą, także nie trzeba się obawiać, że zostaniemy jak połyskująca bombka.
Zastanawiałam się, jaka jest różnica między tym peelingiem, który jednak jest mechaniczny, a tym enzymatycznym i stwierdzam, że jeśli chodzi o efekt na buzi, to nie widzę za mocno różnicy, oba spisują się na mojej skórze świetnie. Wydajność jednak bardziej na plus w enzymatycznym, chociaż to może wynikać tylko z tego faktu, że na początku dużo korundowego zmarnowałam, zanim się nauczyłam, że potrzeba go naprawdę niewiele do użycia na całą twarz.
Uważam, że ten produkt jest batrdzo dobry i pewnie skuszę się na kolejne opakowanie, kiedy wykończę mój enzymatyczny z tej samej firmy.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Dobry, ale nie dla skóry naczynkowej

Peeling jest bardzo dobry. Ma fajną konsystencje, dobrze się rozprowadza. Ale podrażnia skórę naczynkową. Miałam kilka próbek i robiłam nimi peelingi innych partii ciała (np. szyję) . Polecam. Pięknie pachną.

PORÓWNYWALNY ZE ZŁOTYM SCRUBEM ORGANIC THERAPY

Dostałam go w prezencie wraz z innymi kosmetykami z serii Eternal Gold. Dobrze złuszcza, nie podrażnia skóry i ma przyzwoity skład. Cera wygląda po nim promiennie, gładko i świeżo... Jest tylko jedno ogromne ALE. Złoty scrub do twarzy Organic Therapy ma niemal identyczne działanie (a nawet odrobinę lepsze), jest 4 razy tańszy i starcza na prawie rok regularnego używania, a Eternal Gold na dużo mniej...

DODAJE BLASKU

Uważam, że ten peeling jest o wiele lepszy niż enzymatyczny Organique, który zachwycił mnie tak jak ten. Jest delikatny, ale niezwykle skuteczny... Na taki efekt czekałam.

Plusy:
+ wydajny
+ delikatny, nie podrażnia
+ świetnie wygładza
+ rozświetla
+ świetny skład

Minusów brak

Żelowo - lejący, a jednak skuteczny

Pierwszy raz mam peeling korundowy i co mogę o nim powiedzieć:

Plusy/neutralne:

- ma rzadką, płynną, lejącą kosystencję

- błyszczy złotymi drobinkami, które w trakcie używania są widoczne na twarzy

- ma szkalny słoiczek, co dla samego kosmetyku może jest lepsze niż plastik, ale dla użytkownika raczej niebezpieczne - łatwo o rozbicie

- peeling ma dołączoną szpatułkę do nakładania

- ładnie pachnie

- co do samego działania: w trakcie masowania twarzy nic nie czuję, tylko jakbym się masowała jakimś mleczkiem, żelem, dopiero po spłukaniu widzę, że twarz mam zaczerwienioną, co świadczy o jego działaniu

- wierzę w miniaturowe cząsetczki korundu, bo jak zakręcam słoik i do gwintu dostanie się odrobina peelingu, to słyszę taki ostry chrzęst, jakby rozcieranego piasku

- skóra po użyciu jest oczyszczona, ale widzę to dopiero na drugi dzień przy makijażu - żadnych suchych skórek, przesuszonych miejsc itp. Puder czy inne kosmetyki lepiej się nakładają

- peeling nie podrażnia, nie uczula, choć w jego stosowaniu proponuję umiar, bo jest naprawdę skuteczny juz przy małej dawce.

Minusy:
- wysoka cena
- dostępność - wyłącznie sklepy Oragnique lub internet
- stosowany za często lub w dużych dawkach może podrażnić skórę.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca