Green Pharmacy, Pharma Care, Kojący żel żel do higieny intymnej `Kora dębu i rumianek lekarski`

Kojący żel żel do higieny intymnej Green Pharmacy `Kora dębu i rumianek lekarski`. 0% mydeł, SLS, SLES, parabenów, barwników. Zawiera kwas mlekowy i ekstrakt kory dębu, sprawdzone składniki w pielęgnacji miejsc intymnych. Ekstrakt rumianku lekarskiego działa osłaniająco, koi stany zapalne, łagodzi podrażnienia, świąd i pieczenie, wspiera gojenie. Pantenol i gliceryna nawilżają.

Skóra
podrażniona
żele
z pompką
żel
>250ml

Delikatna pielęgnacja i walka z infekcjami

A mi ten żel bardzo podpasował! Nie zawiera SLS tylko łagodniejsze detergenty, nieźle się pieni, zawiera bardzo "przydatne" dla sfery intymnej wyciągi z kory dębu i rumianku, które działają ściągająco i odkażająco, więc przy wszystkich infekcjach przy zmianach chorobowych ten kosmetyk zadziała wyśmienicie. Wydajność nieziemska, starcza spokojnie na pół roku używania, przy zużyciu 1-2 pompek dziennie. Żel w moim odczuciu jest bezzapachowy.

Jedyny minus to opakowanie, w połowie opakowania zacięła mi się pompka i już nie chciała się naprawić, więc musiałam wylewać żel zdejmując cały mechanizm pompki.

Wróciłabym do niego, ale ostatnio znalazłam inny odpowiednik bez SLS z korą dębu złotówkę droższy, ale o większej pojemności, więc teraz testuję tamten drugi, ale jeśli się nie sprawdzi z chęcią wrócę do Green Pharmacy.

Zbyt chemiczny zapach

Postanowiłam spróbować nowej serii żeli do higieny intymnej Green Pharmacy. Szkoda, że stacjonarnie ciężko je dostać i musiałam zamawiać przez internet.
Żel zamknięty jest w plastikowej, przezroczystej butelce, przez którą dokładnie widzimy, ile już produktu zużyliśmy. Butelka posiada wygodną w użyciu pompkę. Pompka działa bez zarzutu, nie zacina się. Całość dodatkowo zapakowana jest w pudełko, z grafiką charakterystyczną dla GP. Taka sama grafika znajduje się też na butelce.
Żel jest bezbarwny o bardzo gęstej konsystencji. Bardzo dobrze się pieni. Jest niezwykle wydajny, bo wystarczy kilka kropel tego żelu, aby dokładnie umyć okolice intymne. W zapachu nie czuć rumianku, ale to uważam za plus. Zapach jest delikatny, ledwo wyczuwalny, ale jeśli już go poczuję, to dla mnie jest on zbyt chemiczny i właściwie to sama nie wiem, czym pachnie.
Jak już wspomniałam, żel dobrze myje, ale kompletnie nie odświeża. Gdy minie pół godziny, to czuję się już nie świeżo i mam wrażenie, jakby w ogóle nie umyła miejsc intymnych. To dyskwalifikuje ten produkt na całej linii.
Jednak jestem ciekawa innych wersji Pharma Care i pewnie się jeszcze skusze na ich wypróbowanie. Może będą bardziej skuteczne niż ta z rumiankiem.