Byredo Parfums, Flowerhead EDP

Byredo Parfums, Flowerhead EDP

W sercu zapachu Flowerhead; leży dziki jaśmin sambac. Kwiat jaśminu sambac, rdzennie występującego w Indiach, jest znacznie większy i obfitszy od swojego europejskiego kuzyna. Zgodnie z tradycją wpina się go we włosy panny młodej i wiąże w girlandy noszone przez młodą parę. Kompozycja ma lekki, świeży i radosny zapach białych kwiatów, podkreślony aromatem złamanego pędu, zielonym akordem i zmysłowym choć klarownym zapachem tuberozy i płatków róży, przynoszących szczęście i nieodzownych w perfumach odzwierciedlających takie uroczystości. Te klasyczne nuty rozdzielono triumwiratem pikantnych składników, które podkreślają je i wydobywają ich najszlachetniejsze właściwości.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: arcydzięgiel, sycylijska cytryna, borówka
nuty serca: jaśmin sambac, tuberoza, płatki róż
nuty bazy: amber, zamsz

Nuty
kwiatowe
50 - 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Popłuczyny...

Chciałam w końcu zainwestować w dobre, niszowe perfumy i zaczęłam od zamawiania różnych próbek. Zamówiłam też kilka próbek mało znanych Byredo. No cóż... Ciężko będzie doszukać się w mojej opinii zachwytu.

Sam pełnowymiarowy flakon jest bardzo piękny, ascetyczny w formie, bardzo zachęcający.
Wyglądał by na pewno bardzo wytwornie na półce pod łazienkowym lustrem.

Co do zapachu...
Woda z wazonu po kwiatach - takie mam przemyślenia...
Kupiłam kiedyś w ciemno, w perfumerii internetowej jedne z perfum Juicy Couture , Peace Love and Juicy Couture i gdy powąchałam te, to tamten flakon stanął mi przed oczami, a tamten straszny zapach w nosie ;)
Próżno tu szukać niszy i niepowtarzalności. Jest jaśmin (który notabene uwielbiam), ale jakiś taki zgniły, są kwiatki, ale jakby zwiędnięte...
Od tej całości rozbolała mnie głowa.
Na szczęście (w tym przypadku) perfumy są dość ulotne. Dwie trzy godzinki i nie ma po nich śladu. A do tego czasu ich zapach nie ewoluuje, nie ukazuje nam nic nowego.
Wielka szkoda za kilkaset złotych...
Na całe szczęście zamówiłam próbki i innym, którzy chcą ich spróbować też to radzę.
Niesmak.
Nie polecam.

ogród po upalnym dniu

Lubię kwiatki w perfumach, lubię jak są gęste, esencjonalne, ale KONIECZNIE czymś przełamane. Miałam nadzieję, że znajdę to czego szukam. Niestety.
Flowerhead są kwiatowe i faktycznie gęste, no ale kompozycja nie w moim stylu. Za to ucieszy na pewno miłośniczki Lancome LVEB. Nie, żeby kompozycja była bliźniaczko podobna, jest natomiast bardzo w klimacie tamtych perfum, których ja osobiście nie znoszę.
Czuć duszność, parność wieczoru i ogród kwiatów oddający zapach po całym dniu.
Mnie to zmęczyło, ale miłośniczkom polecam.

Używam tego produktu od: kilka tyg.
Ilość zużytych opakowań: kawałk próbki