Estee Lauder, Sumptuous, Bold Volume Lifting Mascara (Pogrubiający tusz do rzęs)

Sprawdź ceny produktu

Unosi każdą rzęsę, nadając jej lekką objętość i pogrubienie. Pogrubione rzęsy o lekkiej objętości. Unosi i pogrubia nawet rzadkie rzęsy, dzięki czemu stają się długie i puszyste, a jednocześnie lekkie i uwodzicielsko podkręcone.

Szczoteczka
grzebyk

Dobry ale za drogi

Tuszów przerobiłam w swoim życiu bardzo dużo. Tych tańszych i tych droższych. Moja opinia jest taka, że nie warto za maskarę przepłacać, ponieważ poza pięknym opakowaniem, rzadko kiedy tusz powyżej 100 zł daje nam coś więcej niż maskara z drogerii. Jednak od czasu do czasu kupuję coś droższego aby sprawdzić czy moja teoria się potwierdzi. Mam mini opakowanie tego tuszu i jest on w porządku. Ładnie rozdziela rzęsy, wydłuża i ma dość intensywny czarny kolor. Szczoteczka jest tradycyjna w kształcie stożka, dzięki czemu możemy dotrzeć na najmniejszych włosków w wewnętrznym kąciku oka. No i to by było na tyle. Trwałość jest dla mnie przeciętna, taka samo jak w przypadku tuszy drogeryjnych. Opakowanie jest eleganckie, nawet to w mini wersji ale te drogeryjne też są teraz dość dopracowane. Podsumowując, tusz jest jakościowo dobry, nie mam większych zarzutów ale nie za taką cenę.

Bardzo dobry tusz

Ogólnie zawiodłam się na drogich tuszach - większość z nich działa bardzo podobnie do tuszy z drogerii - Max Factor czy VG z Bourjois. Jeśli chodzi o tusze, to mimo naprawdę ładnych rzęs jestem wymagającą użytkowniczką - mam dość wrażliwe oczy, noszę soczewki, mam tłustą skórę a latem dochodzi do tego jescze pot.

Tanie hity, choć dawały naprawdę bardzo ładny efekt (mam tu na myśli żółty tusz z Lovely) na dłuższą metę powodowały wypadanie rzęs.

Jeśli chodzi o efekt, trwałość i dłuższe działanie na rzęsy to dla mnie taki VG z Bourjois wygrwa np. z takim Cliniquem. Efekty większość tuszy są podobne, ale też i podobne są zastrzeżenia - lekkie rozmazywanie się pod koniec dnia, zdecydowanie większe podczas upałów. Wodoodporych tuszy jakoś nie chcę, ich zmywanie to masakra rzęs (zwykły płyn) lub oczu (dwufazy).

No i wreszcie, po wielu próbach pojawił się TEN tusz. Przerobiłam naprawdę sporo droższych tuszy (Chanel, Clinique, YSL) i ten naprawdę się wsród nich wyróżnia. Przede wszystkim cały dzień wygląda nienagannie, rzęsy są ładnie podkreślone, dwie warstwy dają widoczny, ale nie tandetny efekt. Zgadzam się z opiniami, że tusz nie podkręca i nie utrzymuje podkręcenia uzyskanego zalotką, ale na codzień dla efektu ladnych widocznych rzęs jest naprawdę bardzo przyzwoity. Nie podrażnia nic a nic a do tego absolutnie bezproblemowo się zmywa (zielony micel Biodermy/micel Effaclar, od biedy nawet tonik).

Czy pozostanę mu wierna? Nie wiem. Cena jest mimo wszytsko bardzo wysoka i chyba nawet jego trwałość tego nie rekompensuje. Efekt jest badzo ładny, ale podobny uzyskamy tuszem za około 60-80 zł, czyli połowę ceny tego tuszu. Wiem jednak, że na lato czy wesela to dla mnie naprawdę jest niezbędnik.

Eeee ile zł?

Dostałam ten tusz w prezencie i nie wiedziałam nawet że jego cena tyle wynosi. To chyba jakaś kpina...
Używam innego tuszu za 13 zł i w porównaniu z tym za (aż) 140 zł to tamten jest porostu genialny.

Plusy Sumptuous:
+ ładnie rozdziela rzęsy
+ łagodny dla oka
+rzęsy bardzo naturalnie wyglądają

Po za tym nie robi wiele. wydłużenie jest, ale jak na taką cenę to naprawdę bez rewelacji a pogrubienie? Jakieś w ogóle jest?
Aż nie dowierzam że taki przeciętny tusz kosztuje taką sumę (HAHAHA...). Nie dałabym za niego więcej niż 8 zł, niestety.

Ilość zużytych opakowań: 2,8 ml

Uwodzicielka

Wspaniała maskara, cudownie "ubiera" rzęsy w czarny puszek, oko wygląda bardzo uwodzicielsko, lekko i naturalnie, boska szczoteczka, która umożliwia szybkie i precyzyjne pomalowanie rzęs. Rewelacyjnie pogrubia rzęsy. Wspaniałe dopełnienie każdego makijażu. Co najważniejsze jest delikatna dla oka (jeszcze nigdy po niej nie łzawiłam) nie podrażnia, nie rozmazuje się, nie robi "odbitek" na powiece. Super tusz dla wymagających.

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 4 sztuki

Wykorzystała: kilka próbek

Fajny, ale za drogi.

Dostałam w grudniu 2015 miniaturę tego tuszu. Nie wiem, czy kupiłabym regularne opakowanie bo 145 zł za 6 ml tuszu to cena zdecydowanie przesadzona, musiałby być w sporej promocji. Czemu tak dużo gwiazdek? Tusz u mnie się sprawdził. Ma fajną, klasyczną szczoteczkę, nakłada tyle tuszu, ile trzeba. Rzęsy są pogrubione i wystylizowane, a efekt utrzymuje się cały dzień praktycznie bez zarzutu.
To klasyczny tusz dobrej jakości, ale cena jest zdecydowanie za wysoka.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: kończę miniaturę.

Okropne

Jeśli ktoś szuka tuszu, który nie robi nic poza malowaniem na czarno - to właśnie produkt dla Ciebie!
Po tym co obiecuje producent, no i po tej cenie, spodziewałam się pięknego pogrubienia oraz uniesienia, ale jak zawsze rzeczywistość bywa okrutna.

Kosztowny przeciętniak

Recenzja o tym tuszu mogłaby zawierać tylko jedno zdanie: maluje rzęsy na czarno.
I to wszystko.

Nie spełnia obietnic producenta, czyli:

- "unosi każdą rzęsę" - nie unosi, rzęsy jak były proste i nieuniesione tak są.

- "pogrubia nawet rzadkie rzęsy" - nie pogrubia, po prostu nadaje im czarny kolor.

- " stają się długie i puszyste" - zero długości, zero puszystości

- "lekkie i uwodzicielsko podkręcone" - nie czuję lekkości, zero podkręcenia, nic, rzęsy proste jak druty.

Cechy neutralne:
- tusz ma ładne, estetyczne opakowanie
- wygodną szczoteczkę
- jest w miarę gęsty, nawet zaraz po otwarciu, ale nie za suchy
- trzyma się na rzęsach prawie cały dzień zarówno z bazą jak i bez niej
- bezproblemowo się zmywa
- ma mniejszą pojemność w stosunku do innych tuszy, bo tylko 6 ml.

Ogólnie: na moje rzęsy ten tusz nie działa. Taki sam efekt uzyskuję za pomocą tuszu za 10 zł. Dla mnie absolutnie nie wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: około miesiąc
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

Wierna ideałowi nawet za tę cenę

Markę Estee Lauder doceniam od lat zwłaszcza jeśli chodzi o maskary. Oczywiście cena jest wysoka. Wydajność oceniam na jakieś 6 miesięcy przy codziennym używaniu.
Pięknie rozdziela rzęsy. Efekt jak po dokolejaniu rzęs 2:1. Szczoteczka jest nieziemska. Polecam wymagającym klientkom.

rewelacja

W zupełności zgadzam się z poprzedniczką, tusz jest rewelacyjny! Idealnie rozdziela i podnosi rzęsy, do tego jest cudownie lekki, zupełnie się go nie czuje na rzęsach, dodaje objętości i efekt jest naprawdę świetny. Lubię delikatny makijaż rzęs i ten tusz sprawdza się idealnie! Zachowuje długo świeżość, nie kruszył się mimo że już długo go używałam. Nie podrażniał. Chętnie kupię ponownie w przypływie gotówki.

Używam tego produktu od: ponad 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Rewelacja !!!

Maskarę zakupiłam w zestawie razem z błyszczykiem. Miniaturki poleciła mi Pani w Douglasie za co jestem jej ogromnie wdzięczna bo tak dobrego tuszu do rzęs (jak i błyszczyku) to chyba jeszcze nie miałam :):):)

Tusz jest REWELACYJNY !!!
Ma klasyczną szczoteczkę; kolor 01 BLACK - to piękna głęboka czerń.
Nie skleja rzęs, nie osypuje się, nie kruszy, nie odbija na powiece.
Nie uczula, nie podrażnia idealny dla wrażliwych osób.
Rzęsy są pogrubione, podkręcone i wydłużone, do tej pory byłam wierna tuszom z Max Factora no ale efekt jaki daje mi ta maskara nie może się z nimi równać :)
Wystarczą dwie warstwy i efekt sztucznych rzęs murowany;)
Jest tak lekki i delikatny, że w ogóle nie czuję go na rzęsach, są tak lekkie i mięciutkie, że ... :)
Tusz jest bardzo trwały, po 10 godzinach makijaż oka wciąż wygląda świeżo; przeszedł również test deszczowej pogody ;)

Niestety po miesiącu użytkowania moja miniaturka o pojemności 2,6 ml właśnie się skończyła ale przy następnej okazji zakupię pełnowartościowe opakowanie.
Tusz jak najbardziej jest warty swojej ceny.

Polecam swojego ulubienica :)