Nacomi, 100% organiczny olej z czarnuszki `Złoto faraonów`

Nacomi, 100% organiczny olej z czarnuszki `Złoto faraonów`

Olej z czarnuszki należy do jednych z najmocniej działających olejów naturalnych. Otrzymywany jest z tłoczenia nasion czarnuszki siewnej, występującej w Egipcie. Lekko gorzkawy w smaku, o intensywnym korzennym zapachu. Zawiera 28% nasyconych kwasów tłuszczowych, 53% kwasu linolowego, 25% kwasu olejowego, 4% kwasu alfa-linolenowego, 0,5-1,5% olejku eterycznego, witaminę E (tokoferole), witaminę (karotenoidy), biotynę, mikroelementy i pierwiastki śladowe.
Do głównych składników odpowiedzialnych za dobroczynne działanie tego oleju należą:
- nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają organizm i działają antyoksydacyjnie,
- tymochinon - składnik charakterystyczny dla olejku z czarnuszki o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym,
- nigellon, który również ma mocne działanie przeciwzapalne oraz antyhistaminowe.
Olej jest najlepszym przeciwutleniaczem, który stabilizuje i chroni nienasycone kwasy tłuszczowe i fosfolipidy wchodzące w skład błon komórkowych przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników.
Olej polecany jest osobom mającym egzemy, zmiany trądzikowe, opalającym się w solarium. Poprawia kondycję skóry, przede wszystkim suchej i dojrzałej, a dzięki właściwościom przeciwutleniającym, opóźnia proces powstawania zmarszczek. Zmiękcza i wygładza skórę, nawilża i wzmacnia przesuszone i zniszczone włosy. Łagodzi podrażnienia, również te wywołane nadmierną ekspozycją na słońce.
UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

Złoto faraonów?

Olejek kupiłam pod wpływem recenzji na wizażu i symapatii do NACOMI. Potrzebowałam czegoś, co pomoże mi w walce z kaszką na czole... kto miał, ten wie, jaki to problem. Zaskórniki zamknięte są gorsze od pryszczy, trudno pozbyć się tego paskudztwa zwykłymi lekami, pielęgnacja nie daje rady. Olejku używałam systematycznie, na noc po umyciu twarzy nieagresywnym żelem. Po miesiącu miałam wrażenie, że czoło się trochę wygładziło, ale gdy tylko przestałam go używać grudki odżyły na nowo. Nie jest to " Cudo Faraonów", które leczy wszelkie dolegliwości. Schowałam go do lodówki i używam teraz jako dodatek do mask na włosy. Jeśli chodzi o konsystencje to jest mocno leista, lekka, jak na olejek. Zapach jest ziołowy, lubię takie. Cena...kupiłam go za 15 zł w promocji, nie dałabym więcej za coś takiego.Buteleczka szklana, ciemna, olejek b. wydajny, mimo że nie żałuję sobie żadnych kosmetyków. Nie kupię ponownie.

Bardzo dobry.

Dla niektórych specyficzny jest w nim zapach, dla mnie jak najbardziej ok. Sam produkt super, stosowałem na twarz i włosy, głównie na noc, wydajny. Osobom mającym dostęp do hebe polecam wyczekać jakąś promocję które zdarzają się dosyć często.

Cudo

Olej z czarnuszki jest bardzo drogi, nie wszędzie jest dostępny. Szukałam naturalnych sposobów na pielęgnację skóry. Moim pielęgnacyjnym odkryciem z przed kilku lat jest zmywanie makijażu za pomocą oleju. Wcześniej był to olej kokosowy, jednakże był dla mnie za ciężki, za tłusty, zapychał pory. Sprawdziłam, że olej z czarnuszki jest przeznaczony dla skór tłustych, trądzikowych. Ja miałam raczej mieszaną z nielicznymi doskonałościami.Olej pachnie przepięknie. Uwielbiam czarnuszkę w kuchni, pokochałam także w pielęgnacji. Przy pierwszych użyciach robiłam się głodna, ponieważ ten zapach kojarzył mi się z jedzeniem ;) To prawda, czarnuszka pachnie intensywnie, ale jeśli ktoś nie lubi tego zapachu może zdecydować się na inny olej, o podobnych właściwościach jest ich bardzo dużo. Olej rewelacyjnie sprawdził się na mojej skórze. Skutecznie zmywał makijaż, szczególnie oczu, odżywiał skórę, poprawił jej kondycje, nie był nadmiernie tłusty, chociaż też nie można powiedzieć, że był suchy, jednak istnieją takie, testuje od niedawna olejek, który jest suchy w dotyki i też 100% naturalny. Oleje trzeba dobrać dokładnie do rodzaju i potrzeb naszej skóry. Stosowałam go najczęściej do oczyszczania, a czasami na noc. Zdarzyło mi się nałożyć go jako krem dzienny pod podkład i nic niedobrego się nie zadziało. Działanie przeciwtrądzikowe zauważyłam, chociaż moje nieliczne niedoskonałości były związane z hormonami, dlatego olejek nie mógł na to wpłynąć. Teraz takiego problemu nie mam, ponieważ przyczyna nieco ustąpiła. W trądziku trzeba leczyć przyczynę, a nie objaw. Olejek ma niestety jeden minus, a mianowicie opakowanie. Trudno dozować potrzebną ilość produktu, przez tą butelkę wylałam około 1/4 zawartości do zlewu. Świetnie sprawdziłoby się rozwiązanie w sprayu.

Mój zdecydowany ulubieniec

Kupiłam go gdy zaczęłam zapuszczam włosy, w Internecie pełno wpisów o tym jak cudownie działa na ich porost. I faktycznie, po miesiącu stosowania widoczne były już pierwsze efekty. Włosy zdecydowanie zaczęły rosnąć, dodatkowo olejek ten stymulował porost nowych włosów, na mojej głowie pojawiło się mnóstwo krociuteńkich włosów. Stosowałam to co dwa dni, nakładam na skórę głowy. Jedyny minus to zapach, dla mnie osobiście bardzo mało przyjemny.

Świetny dla cer tłustych/mieszanych

Polecam wszystkim ze skórą mieszaną/tłustą i problematyczną. Nakładam go na noc, w różnych kombinacjach (jako dodatek do kremu, serum lub mieszając z kwasem hialuronowym). Nieraz uratował moją skórę od nadmiernego przesuszenia. Świetnie sprawdzi się też stosowany punktowo na niedoskonałości, przyspieszając ich gojenie i pomaga w regeneracji skóry. Jest to produkt na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać także na włosy (do olejowania czy dodając do szamponów/odżywek). Dodatkowo może wspomagać porost włosów lub zapobiegać powstawaniu łupieżu czy niedoskonałości skóry głowy. Z powodzeniem może być także stosowany wewnętrznie - wzmacnia odporność, zwalcza przeziębienie, wspomaga układ pokarmowy i nerwowy (np. ten z Ol'Vita).
Zapach ma lekko pieprzowy, ale delikatny. Jedynym minusem może być opakowanie bez pipety, dlatego trzeba uważać przy nalewaniu produktu.

Kosztuje ok. 15zł za 30ml. Nie bez powodu nazywana złotem faraonów:)

Nie sprawdza się

Chyba jestem jedną z nielicznych osób u których ten olejek się nie sprawdza. Stosuje go od kilku miesięcy, przez ostatnie tygodnie regularnie stosowałam go na noc, niestety nie tylko nie poprawił mojej cery, ale także pogorszył jej stan. Zaczęły pojawiać się krostki, których już o dłuższego czasu nie miałam. Cena też jest wygórowana. Może do niego kiedyś wrócę, a na ten moment odstawię z używania do twarzy i spróbuje złużyć go na włosy.

Love it.

Olej z czarnuszki jest pierwszym olejem, jaki kiedykolwiek miał styczność
z moją trądzikową skórą. Używam wieczorem, kilka razy w tygodniu. Stosuję na twarz, dekolt, ramiona i plecy. Sprawdza się! :D Przede wszystkim sprawia, że pozostałości po wypryskach szybciej się goją, a strupki szybciej schodzą. Nawilżenie jest na tyle przyzwoite, że następnego dnia rano po umyciu (gdy w ogóle się nie maluję) nie smaruję twarzy kremem. Wydajność też jest spoko. Po trzech miesiącach zużyłam 2/3 buteleczki o poj. 50ml. Nie wiem czy kupię ponownie w najbliższym czasie, bo chcę wypróbować jakieś inne oleje np. z pestek winogron, z nasion malin albo tamanu. Zrezygnowałam z kupowania drogich kremów z komedogennym syfem w składzie. Polecam czarnuszkę.

Odkrycie

Oleje z Nacomi poleciła mi koleżanka.
Mam cerę trądzikową, mieszaną w stronę tłustej. Co zauważyłam już po tygodniu od stosowania olejku:
-zniknęła drobna "kaszka" na czole - rewelacja!
-po dłuższym stosowaniu super wyciszył mi cerę i miałam jakiś czas mniejszy problem z trądzikiem

Osobiście moje pierwsze takie kosmetyczne odkrycie, czyli coś, co naprawdę zadziałało :)

Właściwie... nie widziałam różnicy

Używałam go na noc po kremie jako uzupełnienie i "zamknięcie" pielęgnacji twarzy.
Mam cerę mieszaną w stronę tłustej.
Niby w swojej roli się sprawdzał: nie miałam suchych skórek, przy okazji wykonywałam nim masaż. Ma jednak dość ciężką konsystencje, a stan mojej skóry jakoś szczególnie się nie poprawił. Drobne wypryski pojawiały się jak zawsze, a liczyłam, że olej trochę to wyreguluje. W żadnym razie jednak nie zaszkodził.

rewelacja

100 % naturalny więc specyficznego zapachu nie da się uniknąć ( da się wytrzymać, bez przesady ze stwierdzeniami że okropnie śmierdzący)
- jak to olejek tłustawy
-konsystencja lekka
-idealnie się rozprowadza
- można stosować na całą twarz jak również punktowo
- na trądzik( zmiany zapalne oraz zaskórniki)
+pomaga zwalczyć te które już się pojawiły
+eliminuje te które mają zamiar się pojawić
- jeden z nielicznych kosmetyków, które nie wysuszają skóry, gdy używamy również innych preparatów przeciw trądzikowych ( to duży atut)
-niska cena, starcza na bardzo długo ( ponad 6 miesięcy, używany na przemian z innymi preparatami)

Tutanchamon.

Czarnuszka, to uroczy niebieski, włochaty kwiatek mający duże spektrum zastosowania.

1. Ozdabia łąki, ogrody, balkony, itp.
2. Starożytni filozofowie uważali, że " leczy wszystko z wyjątkiem śmierci"
3. Wzmacnia układ nerwowy i immunologiczny. Łagodzi alergie.
itp, itd.

a w kosmetyce

1. pomaga na zmiany skórne, łagodzi i leczy trądzik, przywracając skórze prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Zmniejsza i leczy objawy łuszczycy, zmiany AZS, grzybice skóry, wysypki, poparzenia słoneczne, suchość skóry czy też jej nadmierne przetłuszczanie
2. przeciwdziała łysieniu, wzmacnia włosy i ich cebulki, pozwala pozbyć się łupieżu, leczy i łagodzi swędzenie głowy, pobudza porost włosów

Zapach.
Specyficzny, lekko cierpki, ziołowy, olejowy. Pachnie trochę jak nafta, smar.

Konsystencja i barwa.
Ciemny, czekoladowo- bursztynowy odcień. Konsystencja gęstego oleju.

Oleju używałam głównie na twarz. Kilka razy na włosy.

Twarz:
+ reguluje przetłuszczanie się skóry
+ leczy podrażnienia
+ przyczynia się do szybszego wysuszenia się wyprysków
+ natłuszcza i niweluje suche skórki na płatkach nosa
+ odżywia skórę i nadaje jej miękkość

+/- lepi się, delikatnie barwi i pozostawia na twarzy film
+/- posiada specyficzny zapach, nie każdemu przypadnie do gustu

Włosy:
+ stosowany na podrażnioną skórę głowy, momentalnie łagodzi podrażnienie
+ przyczynia się do niwelacji łupieżu
+ ściąga nadmiar sebum

+/- wzmocnienia włosów nie zauważyłam, stosowałam olej kilkukrotnie tylko w momentach przesuszenia skalpu
+/ - ma gęstą konsystnecję, wymaga kilkukrotnego spłukania

Inne:
+ organiczny
+ w ciemnej buteleczce chroniącej przed światłem
+ w dogodnej cenie
+ produkt polski

Rewelacja

Na olej trafiłam przypadkowo i zostanie w mojej kosmetyczce na zawsze!:) Stosuję go :
*Na twarz - raz dziennie na noc wsmarowuję olejek
*Na włosy - wsmarowuje w skórę głowy 2 h przed myciem - 3 razy w tygodniu
*Doustnie - jedna mała łyżeczka przed kolacją
rewelacyjny - minusów brak:) Ale należy pamiętać by stosować go regularnie, dopiero przy dłuższym stosowaniu przynosi efekty ( ja zauważyłam po 1,5 m-c), także proszę się początkowo nie zniechęcać:)
Plusy:
+Idealnie nawilża moja trądzikową cerę - świetny pomiędzy kuracją kwasami (skóra nie schodzi płatami tylko ładnie się roluje)
+Łagodzi stan zapalny- miałam ogromne podskórne, bolące bulwy, które po stosowaniu olejku zmniejszały się i nie bolały
+Rozjaśnia blizny potrądzikowe
+Po wcieraniu olejku włosy szybciej rosną, dodatkowo rosną nowe - może to tez efekt picia olejku
Minusy:
-Brak dozownika w buteleczce, lecz przy takich zaletach to nie problem.

Wiele osób narzeka na zapach, jak dla mnie zapach jest w porządku, w końcu to zapach natury...:)