Fragonard, Soleil EDP

Fragonard, Soleil EDP

Soleil to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet z 1997 roku. W kompozycji znalazły się kwiatowe nuty irysa, kwiatu pomarańczy, wisterii, jaśminu, róży i lilii oraz ambry, drzewa sandałowego i piżma.

Nuty zapachowe: irys, kwiat pomarańczy, drzewo sandałowe, ambra, piżmo, wisteria, jaśmin, róża, lilia.

Joie de vivre

To właśnie te perfumy przyciągnęły moją największą uwagę w fabryce Fragonarda w prowansalskim Grasse. Buteleczka jest urocza, zwłaszcza korek, i już na pierwszy rzut oka widać, że twórców zainspirowało słońce Riwiery Francuskiej. Wiem, że to głupie, ale przyznaję - kupiłam go głównie dla tej buteleczki:)
Soleil, czyli "słońce", jak sama nazwa wskazuje, najpiękniej rozkwita właśnie w letnim słońcu, wtedy moim zdaniem pachnie prawdziwie "słonecznie". Chociaż, mimo że zapach kojarzy mi się z ciepłą porą roku, czasami lubię do niego wrócić zimą i przywołać wspomnienie prowansalskich wakacji:)
Pachnie jak rozgrzane ostrym popołudniowym słońcem kwieciste krzewy i obfite girlandy okalające kolorowe okiennice tradycyjnego prowansalskiego domku. Spaceruję wtedy uliczkami małej, cichej (bo trwa popołudniowa siesta;)) uroczej "village perché", a gorące powietrze przepełnione jest intensywną, upajającą wonią kwiatów.
Potem wracam do siebie, rozsiadam się wygodnie na tarasie, gdzie zapach kwiatów z pobliskiego ogrodu dalej mi towarzyszy przez cały wieczór.
Soleil to zapach ciepły, świeży, bardzo czysty i bardzo kwiatowy, a przy tym bardzo naturalny. Niestety dość jednostajny i niektórym może się wydać nieco nudny, bo przez cały czas czuję tylko kwiaty, masę kwiatów, głównie jaśmin, lilię i kwiat pomarańczy. Dlatego nie noszę go zbyt często. Czasami od tego nadmiaru kwiatów po prostu mnie mdli:)
Perfumy trzymają się na skórze 4-6 godzin, z początku są bardzo mocne, potem słabną, ale na ubraniu utrzymują się znacznie dłużej.
Miłośniczki czysto kwiatowych zapachów nie powinny być zawiedzione. Jednak ostrzegam i w miarę możliwości polecam test na skórze, bo na niektórych osobach Soleil potrafi zmienić się w chemiczną, plastikową woń.
Podsumowując, zapach owszem jest ładny, ale czegoś mu brakuje, abym kupiła go ponownie. Jednak zachowam butelkę, bo przywołuje miłe wspomnienia:)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie butelki 100ml (EdP)