Johnson's Baby, Oliwka dla dzieci

Johnson's Baby, Oliwka dla dzieci

Oliwka dostępna w wersjach: klasycznej (z różową zakrętką) pod nazwą Johnson`s Baby Oil lub (nieco inne opakowanie - Baby Oliwka) oraz w wersji pamarańczowej (pod nazwą Oil Fresh Blossom - o zapachu kwiatów).

Naniesiona na wilgotną skórę zatrzymuje 10 razy wiecej wilgoci niż wiele balsamów i kremów. Pozostawia skórę miękką; nadaje się do masażu.

Super oliwka :-)

Mam dwie oliwki Johnsona, jedną lekką formułe
w spreyu różowa wersja i drugą rownież różową
wersję lecz klasyczną, i powiem szczerze że tą
klasyczną ocieniam dużo lepiej :-) Bardzo fajna
jest po kąpieli wmasowana w wilgotne jeszcze ciało,
też ok się spisuje nałożona cienką wartwą na suche
ciało, trzeba 15 min cierpliwości ale nie jest zle jak
na oliwkę ;-) Również świetnie spisuje się do masażu,
nie zostawia tłustego lepiącego się fluidu na skórze,
jeżeli nie nałozymy jej za dużo to wchłania się w ciagu
20 min do końca :-) Super oliwka, jak najbardziej polecam :-)

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: jedno-prawie całe

Raczej nie...

Na zajęciach z masażu używało się najczęściej właśnie tej oliwki i jej sióstr, aloesowej i tej "na dobranoc". I w moim przypadku nadaje się one właśnie tylko do tego, czyli do masażu. Stoi u mnie prawie pół butelki od dwóch lat i nie mogę się przemóc by ją zużyć. Zapach ma miły, ale na dłuższą metę męczący. Nie wchłania się całkowicie, istnieje ryzyko że zatłuści ubranie czy pościel. Zastanawia mnie tylko jedno. A mianowicie obecność parafiny w produktach dedykowanych niemowlętom. Wydaje mi się to odrobinkę nie fair. Zużyję moje pół butelki i nareszcie wypróbuję oliwkę HIPP, którą chwali sobie moja siostra i używa jej namiętnie na sobie i na jej malutkim synku, głównie za jej naturalny skład. Oliwki Johnson's już raczej nie kupię.

Używam tego produktu od: dwóch lat

Bubel.

Kupiłam ją do stosowania na mokre ciało po kąpieli- nie sprawdziła się.
Postanowiłam nią olejować włosy- również nie było szału.
Jednak znalazłam dla niej idealne zastosowanie. Używam jej w zimie jako "balsamu do stóp". Aplikuję i zakładam skarpetki. W tej roli sprawdza się wyjątkowo świetnie. Podejrzewam, że przez wzgląd na parafinę w składzie. ;)
Oliwka nie nawilża, tylko zostawia tłusty film na skórze.
Do tego zapycha pory. Pierwszy raz w życiu miałam wypryski na plecach i w okolicy biustu. O.O
Producent zapewnia: "Formuła minimalizująca ryzyko alergii". Mnie uczuliła. Nie polecam dla dzieci o wyjątkowo delikatnej skórze.

-działanie
-skład

+cena
+dostępność

Płynna parafina, nic więcej.

Niby bezpieczna i dla dzieci, ale to zwyczajna płynna parafina z odrobiną zapachu. Jeśli nawilży, to tylko chwilowo, a po jej odstawieniu suchość wróci. Tak właśnie działa parafina- natłuszczająco, nie nawilżająco.
Mama stosowała ją do zmywania makijażu oczu, ale doradziłam, żeby przerzuciła się na oliwkę HIPP, ta przynajmniej ma naturalny skład oparty na olejkach roślinnych.
Poza tym- ta niby hipoalergiczna oliwka dla dzieci okropnie mnie uczuliła. Po jej użyciu twarz miałam napuchniętą jak balon (mam cerę wrażliwą i skłonną do alergii).
Odradzam jej kupowanie bo płacenie kulkunastu złotych za zwykłą parafinę mija się z celem.

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu

przeciętna

kupiłam, żeby nawilżać swoją suchą skórę bezpośrednio po kąpieli

+ładny zapach
+przyjemna konstystencja
+początkowo przyjemnie natłuszczona skóra

-efekt natłuszczenia i nawilżenia nie utrzymuje się zbyt długo
-nieporęczna butelka z odchodzącymi naklejkami

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

nawilża i łagodzi

Ja używam jej wieczorem po goleniu nóg pod prysznicem.

+ nie podrażnia skóry tuż po goleniu (często mam taki problem z balsamami)
+ bardzo podoba mi się delikatny zapach oliwki
+ idealnie nawilża suche nogi
+ jest dość wydajna
+ to produkt popularnej marki, więc często trafiają się różne promocje

- jak każda oliwka jest strasznie tłusta, niby nic zaskakującego, ale jednak dość uciążliwe

Ilość zużytych opakowań: dwie butelki

Jest ok.

Kupiłam ja na zime, w celu stosowania na mokra skóre pod prysznicem poniewaz nie zawsze mam siłe i ochotę smarowac sie balsamem po wyjsciu, i ww opisany spodób sprawdza sie doskonale, zapach jest ledwo wyczuwalny, ale to oliwka klasyczna,przy smarowaniu od razu na ciało nie przechodzi u mnie-za tłusta.Ale pod prysznic-idealna, kupiłam ja w promocji w jednym z supermarketów za 4,99,nie wiem czy kupic ponownie,

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Średnio

Kupiłam tą oliwkę, ponieważ koleżanki zachwycały się że wspaniale się opalę a przy okazji natłuszczę skórę i będzie wszystko super. Oczywiście, smarowałam się nią i wylegiwałam na słoneczku (to uwielbiam najbardziej).
Skóra była nawilżona, nie musiałam nawet stosować oliwki codziennie.
Co do opalania to tak bardzo średnio. Nie wiem czy zastosuje ją jeszcze do opalania ale latem na pewno przyda się na basen kiedy wszystkie kosmetyki będą się zmywały a oliwka nadal zostaje na skórze.

Używam tego produktu od: 2 lata temu

do każdej cery, super nawilżacz, bezpieczny skład:)

Dla mnie jest to super kosmetyk dla kobiet w każdym wieku, bezpieczny bez żadnych parabenów i tego typu chemii.
Zalety:
- super nawilżacz,
-skład,
-cena,
- wydajność,
-lekki zapach,
- efekt gładkości,
-bezpieczny skład w porównaniu z oliwką bambino, która zawiera konserwanty.
Wady;
- długo się wchłania (jak każda oliwka)

Produkt ponadczasowy. Polecam

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (używam na zmianę z innymi balsamami), ja mam opakowanie 400 ml

Ostatni raz ją kupiłam

Czytałam, że najlepsze i najbezpieczniejsze kosmetyki do pielęgnacji, to te przeznaczone dla dzieci. Oliwka Johnsona przez niektórych jest uważana za uniwersalną i ponadczasową. Odważę się nie zgodzić.
Używam jej głównie po depilacji, do masażu, tylko po to, by skończyć opakowanie. Oliwka ma ładny zapach, natłuszcza skórę ( nie nawilża) Skóra jest miękka, gładka, tylko to paraffinum liquidum. Myślę, że poszukam oliwki, która nie ma w swoim składzie składników ROPOPOCHODNYCH. Skóra musi „oddychać”, a parafina to skutecznie utrudnia.

Jeszcze ostatnia uwaga: komunikaty na etykiecie powinny dać do myślenia: "unikać wypicia lub wdychania, gdyż może to spowodować poważny uraz"
"w przypadku wystąpienia problemów z oddychaniem należy skontaktować się z lekarzem"
Oliwka dla dzieci, składniki ropopochodne i poważny uraz!!! Czy tylko ja uważam, że coś jest nie tak?
Szkoda, że nie przeczytałam dokładnie etykiety, tylko odruchowo włożyłam oliwkę do koszyka.

Stare i jare

Oliwki zazwyczaj nie używam codziennie ok. 1-2 x w tygodniu. Chociaż czasami zdarzają się okresy kiedy oliwka mnie ratuje, gdy skóra jest podrażniona, sucha, łuszcząca, po opalaniu.

Plusy:

* wygodna butelka z lepszą zakrętką, teraz nic się nie rozleje przypadkiem

* ładny, ponadczasowy zapach

* łatwo dostępny

* przystępna cena, często na promocjach w pakiecie z jakimś kremem dla dzieci, płynem do kąpieli itp

* wydajny jak większość oliwek, starcza na długo

* idealna do masażu

* jak nie nasmaruje się ciała zbyt mocno oliwką, nie ma problemów z brudzeniem ubrań

Minusy:

* trochę długo się wchłania

Używam tego produktu od: regularnie od kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście buteleczek

moj KWC!

Dawno, dawno temu, przez mniej wiecej godzine po kazdym prysznicu, moja skora tak mnie piekla, swedziala i szczypala, ze nie moglam wytrzymac. Zaden balsam, lotion, maslo czy mleczko do ciala nie moglo temu zaradzic (a sprawdzalam chyba wszystko: od najtanszych do najdrozszych). Pewnego pieknego dnia w rece wpadl mi zwykly olejek dla dzieci (przez przypadek wylalam go sobie do wanny, podczas kapieli) i sie zachwycilam.

Moja skora jest po nim niesamowicie gladka, miekka i ladnie pachnie, ale to wszystko nic w porownaniu z tym ze jest to jedyny(!!!) kosmetyk ktory zapobiega tym moim podraznieniom:)

Nakladam tuz po prysznicu na mokra skore i delikatnie osuszam recznikiem.

Ten olejek zostanie ze mna na zawsze.