Rituals, Shanti, Shower Oil (Olejek pod prysznic)

Rituals, Shanti, Shower Oil (Olejek pod prysznic)

Olejek zamienia się w delikatną piankę o zapachu róży i słodkich migdałów. Olejek nawilża i odżywia skórę całego ciała.

Nie dla takiej formuły

Muszę przyznać, że kupno tego produktu było dla mnie jak strzal w kolano. Tyle się nasłuchałam i naczytałam, jakie to olejki są cudowne dla skóry, ale niestety dla mnie nie są i ja już więcej na taki produkt się nie skuszę. Zresztą, czego ja się spodziewałam, kiedy moja skóra ogolnie się z olejkami nie lubi? Ani do twarzy, ani do smarowania ciała, a teraz jeszcze do mycia. Olejki są bebe.
No ale kupiłam sobie ten i myślałam, że skoro taki zachwalany, to przecież nie można się pomylić.
Oczywiście opakowanie niczego sobie, miłe dla oka. Pompka też jest, w dodatku zabezpieczona, żeby nam się nic nie wylewało, więc pod względem opakowania zarzutów nie mam żadnych.
Ale cała reszta jak dla mnie jest na nie. Konsystencja kompletnie mi nie przypadła do gustu, wiadomo, jest olejkowa. Jakoś tam myje, ale nie pieni się wcale, więc ja czegoś takiego nie lubię, bo chcę wiedzieć, że się czymś myję, a nie jakbym smarowała skórę olejem.
Zapach jest przyjemny, aczkolwiek już po kilku użyciach mnie drażnił i nie miałam przyjemności z używania. No i jeszcze ta beznadziejna konsystencja...
Wydajność była ogromna, dosłownie męczyłam się z tym produktem, żeby go wykończyć, więc zdecydowanie ani tego olejku, ani żadnego innego już nigdy w życiu nie kupię.

Piękny zapach i nic więcej

+ cudowny zapach, który opisywałam już na KWC jako ekstremalnie kobiecy i intensywny.
+ piękne opakowanie

- cena (8,50 EUR)
- beznadziejnie rzadka konsystencja, która sprawia, że produkt spływa z dłoni i po prostu się marnuje
- ze względu na konsystencję ciężko się nim porządnie umyć
- a co za tym idzie jest niewydajny (zużyłam go w niecałe 2 tygodnie)
- nie pielęgnuje skóry, u mnie wręcz pogorszył jej stan i pojawiały się krostki (ale nie było to uczulenie)
- zapach nie utrzymuje się na ciele.

Generalnie nie polecam produktów Rituals pod prysznic, bo są bardzo przereklamowane. Jeśli miałabym jednak wybrać między olejkiem a pianką, wybrałabym piankę.

Piękny zapach za wysoką cenę

Produkt zakupiłam pod wpływem yt - inaczej moje nogi nie powędrowały by do sklepu marki Rituals. Skorzystałam z okazji i zakupiłam olejek podczas wizyty w Dreznie. Co mnie skusiło? Zapach - przepiękny :) Liczyłam że będzie to produk zbliżony do olejku migdałowego L\'occitane który uwielbiam. Ten prócz pięknego zapachu i ładnego opakowania z pompką mocno rozczarowuje. Nie zmienia się w super piankę jak tamten. Zapach nie utrzymuje się specjalnie długo na ciele. Trzeba go użyć na prawdę sporo żeby się "dobrze umyć", przez co produkt jest mało wydajny. Nie pielęgnuje skóry na tyle dobrze, żeby obyło się bez balsamu. Także rozczarowanie, za całkiem spore pieniądze. Dodatkowy minus - produkt jest niedostępny w Polsce w sprzedaży stacjonarnej.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: ponad pół opakowania

Nawilżająca kąpiel :)

Będąc na weekend w Berlinie kupiłam dwa olejki Rituals jako pamiątki dla mnie i dla mojej Mamy. Mnie trafił się właśnie różany, a Mamie cedrowy.

Bardzo ładne i trwałe opakowanie - pompka nie zacina się, plastik jest dość wytrzymały. Szata graficzna bardzo mi odpowiada.

W buteleczce znajduje się płyn, który przypomina w konsystencji oliwkę. W zetknięciu z wodą tworzy delikatną, aksamitną piankę. Bardzo przyjemnie masuje się tym olejkiem ciało pod prysznicem.

Skóra pozostaje nawilżona, pokryta delikatnym filmem, który całkowicie mi nie przeszkadza. Po kąpieli nie trzeba już używać balsamu, bo skóra jest idealnie miękka i gładka. Używam tego olejku podczas wieczornych kąpieli i pryszniców, na przemian ze zwykłymi żelami.

Trzeba jednak przyznać, że rano wolę używać zwykłe żele, które dają większe uczucie świeżości.

Jedynym minusem jest zapach, który nie przypadł mi aż tak bardzo do gustu. Jest mdły i taki mydlany. W sklepie wydawał mi się o wiele ładniejszy. Wersja cedrowa jest znacznie przyjemniejsza.

Olejek jest wydajny - do umycia ciała wystarczy mała ilość. Moją buteleczkę używam od 2 miesięcy, została mi jeszcze jakaś 1/3 objętości.

Gdyby kosmetyk był trochę tańszy, na pewno kupiłabym go jeszcze nie raz. Jednak za cenę prawie 40zł pozostanie dla mnie jedynie "dobrem luksusowym" na większe okazje :)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Nie dla mnie

Nie przekonała mnie taka forma kosmetyku pod prysznic...

Olejek przepięknie pachnie i bardzo dobrze nawilża ciało. Po jego użyciu nie czułam potrzeby nałożenia na ciało innych kosmetyków takich jak olejek czy balsam. Ale olejek w kontakcie z wodą zamienia się w bardzo delikatną, wodnistą piankę i to jest główny powód dla którego nie sięgnę po ten kosmetyk ponownie. Po prostu przez ten brak piany i tłustawą konsystencję nie czuje się świeżo i czysto. W zasadzie to mam ochotę po prysznicu wziąć od razu następny prysznic.
Kosmetyk wystarczył mi na kilka użyć. W trakcie jednej kąpieli używałam go bardzo dużo ponieważ tak jak pisałam czułam się jakbym była nieumyta (chociaż olejek spełnia funkcję myjącą bdb).
Jeżeli komuś nie przeszkadza brak piany i czuje się orzeźwiony i gotowy do rozpoczęcia dnia po kąpieli z użyciem tłustawego kosmetyku to będzie zadowolony.

Sama wykorzystałam go do wieczornych pryszniców ale nie wrócę do niego ponownie. Jednak jestem fanką gęstej, puchatej piany.