Yves Rocher, Fraicheur Homme [Men Fresh], Gel Nettoyant Purifiant (Oczyszczający żel do mycia twarzy)

Twarz jest natychmiast oczyszczona i odświeżona, dzięki zawartości nawilżającego wyciągu z Aloesu bio i mikrogranulek z bambusa, które dokładnie oczyszczają pory i złuszczają skórę, przygotowując ją do golenia.
Składniki aktywne
- baza myjąca pochodzenia roślinnego
- wyciąg z aloesu
- wodaz z rumianku z ekologicznych upraw

żele
w tubie
żel
100 – 250ml

(nie)Godny następca

Jakiś czas temu byłem bardzo przywiązany do marki Yves Rocher. Moim zdaniem seria ginseng active była dla mężczyzn jedną z lepszych seri w tym pułapie cenowym dostępna na rynku (używałem dobre 5-6 lat całą serie która wtedy była moim KWC).

Moim wielkim zdziwieniem była decyzja firmy o wycofaniu serii i zastąpienia jej przez początkowo o dwie a obecnie 3 serie (seria dla skóry wrażliwej, dla skóry zmęczonej z oznakami starzenia i seria „normalna” ). Odnoszę wrażenie że jakość wszystkich serii jest porównywalnie gorsza ze swoim poprzednikiem.

Tak samo ma się z żelem do mycia twarzy

zielonkawy zel z białymi drobinkami który nadaje się do codziennego stosowania

W przypadku tego kosmetyku nie ma podziału na plusy minusy ponieważ kosmetyk sam w sobie jest bardzo dobry (jedno zastrzeżenia o któym zaraz napisze)
- delikatnie oczyszcza a drobinki peelingujące usuwają martwy naskórek - ale drobinki jak dla mnie są za grube dlatego nie każdemu może dopowiadać stosowanie go codziennie.
- jak większość kosmetyków YR i ten jest naprawdę wydajny wystarczy niewielka ilość aby umyć cała buzie
- brak uczucia ściągnięcia i nie wysusza po wymyćiu
- nawilża
- lekko zmiękcza zarost przed goleniem
- fajny zapach
- zaskórników nie posiadam więc nie jestem w stanie powiedzieć jak z nimi walczy

Natomiast czego zabrakło w tym kosmetyku a co miał jego poprzednik
- bardziej intensywniej oczyszczał skórę
- drobinki ścierające były o wiele mniejsze przez co komfort używania był znacznie lepszy ponieważ można było sobie zaserwować fajny masaż twarzy. W nowej wersji drobinki są większe, przez co stosuje żel wyłącznie przed goleniem i jako peeling do twarzy,
- ekstrakt z mięty pieprzowej fajnie pobudzał skóre i dawał efekt „kostek lodu” co z powyższym masażem twarzy szybko poprawiało kondycje skóry twarzy już na etapie oczyszczania.
- znacznie lepiej zmiękczał zarost zwłaszcza 4-5 dniowy.

Ze spokojem daje mu 3,5 (Dałbym 4 gdby nie nie grube droniki) - sam w sobie jest to kosmetyk godny polecenia. Cena jak to w przypadku YR wysoka, ale z ulotkami i promocjami staje się bardziej akceptowalna, zwłaszcza że jak pisałem jest naprawdę wydajny. Jednakże jeśli ktoś używał poprzednika.. może być rozczarowany.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania po 100ml