Floresan Cosmetic, Łopianowy olej wzmacniający brwi i rzęsy

Floresan Cosmetic, Łopianowy olej wzmacniający brwi i rzęsy

Kosmetyczny olej dla wzmocnienia brwi i rzęs. Wzmacnia, odżywia, nawilża i przywraca naturalny kolor.
Składniki aktywne:
Olej z łopianu większego - (Arctium Majus Extract) - przeciwdziała wypadaniu włosów, ma działanie antyseptyczne, oczyszczające, sebostatyczne, kojące. Działa tonizująco na skórę głowy.
Pokrzywa (Urtica Dioica Extract) - pokrzywa znana jest ze swojego dobroczynnego działania na włosy.Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do wzrostu.
Witamina E (Tocopheryl Acetate) - przywraca piękny połysk oraz jedwabisty wygląd. Pomaga zapewnić dobre krążenie krwi w skórze głowy, dzięki zwiększeniu absorpcji tlenu. Chroni włosy i mieszki włosowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Witamina A (Retinyl Palmitate) - wpływa na prawidłowy metabolizm komórek rogowego nabłonka skóry, do których należą także zrogowaciałe komórki macierzy włosa. Deficyt retinolu objawia się bardzo suchymi, słabymi i łamliwymi włosami. Dłuższe utrzymywanie się takiego stanu może doprowadzić do zahamowania wzrostu włosów oraz ich wypadania.
Rokitnik (Hippophae Rhamnoides Extract) - zapobiega wypadaniu włosów, oraz poprawia stan samych włosów dodając im połysku.

delikatna pielęgnacja

Odżywka ma lekką, płynną formułę. Jest bezzapachowa i ma biały kolor. Nakładamy ją za pomocą aplikatora (pędzelek jak od eyelinera) na linię rzęs lub bezpośrednio na włoski brwi i skórę pomiędzy nimi.

Kosmetyk nakładałam tylko na brwi ponieważ do rzęs wolę odżywki, które mają bimatoprost w składzie.

Od razu zaznaczam, że działanie odżywki nie jest spektakularne. Jest to naturalny kosmetyk, oparty na olejach i warto przed jego zakupem sobie uświadomić, że w obszarze porostu włosków brwi i rzęs nie osiągniemy z jego pomocą takich efektów (ani nawet zbliżonych) jak po revitalash i innych odżywkach z bimatoprostem. Z tego względu, jak już pisalam, odżywkę nakładalam tylko na brwi. (Od odżywek do rzęs wymagam bardzo dużo i niestety naturalne produkty nie są w stanie spełnić moich oczekiwań).

Odżywkę nakładałam na noc i czasami w ciągu dnia kiedy nie wykonywałam makijażu.
Odżywka:
-nawilżyła włoski brwi
-delikatnie odżywiła brwi (które stały sie troszkę bardziej blyszczące)
-henna w trakcie jej stosowania utrzymywała sie długo- brwi cały czas były lśniące i ładne

Kosmetyk w żaden sposób nie wpłynął na gęstość brwi. Nie zaobserwowałam żadnych nowych włosków czy ich pogrubienia. Brwi nie ściemniały (a obiecuje nam to producent) i w dalszym ciągu stosuję hennę.

Chociaż odżywka nie wplynęła znacząco na wygląd brwi (mam tylko wrażenie delikatnego nawilżenia) to dała mi poczucie, że zadbałam o brwi, które ciągle męczę henną. Zawsze coś.
Nie wrócę do tego kosmetyku dlatego, że w tej cenie mogę kupić jakiś naturalny olej od np nacomi w objętości 50 ml. Nie widzę sensu płacenia 20 zl za aplikator.

Polecam zwolenniczkom naturalnej pielęgnacji, osobom, które są cierpliwe w oczekiwaniu na efekty oraz tym wizażankom, które nie mają problemów z brwiami i chcą po prostu o nie zadbać (delikatnie nawilżyć i odżywić).

Używam tego produktu od: 2 mce