Glinka ghassoul

Glinka ghassoul

Glinka ghassoul używana jest przez najlepsze centra SPA and Wellnes na całym świecie jako peeling do ciała, który znakomicie wygładza i ujędrnia skórę usuwając martwe komórki skóry. Oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą i odmłodzoną.
Proszek Ghassoul po wymieszaniu z wodą przybierają postać gęstej masy „błotnej”
Glinka jest bogata w magnez, krzem, potas, wapń, żelazo, glin, miedź, lit, cynk , posiada właściwości myjące i odtłuszczające. Zapobiega wysuszaniu się i łuszczeniu skóry, poprawia jej elastyczność i strukturę. Działa matująco i odświeżająco. Doskonale pielęgnuje wrażliwą i trądzikową skórę. Glinkę Rhassoul można stosować jako środek do mycia ciała, twarzy, do golenia. Świetnie sprawdza się także jako szampon do włosów, gdyż dzięki właściwościom pianotwórczym i odtłuszczającym oraz łagodnemu działaniu, glinka Ghassoul świetnie spełnia funkcję naturalnego szamponu. Skutecznie myje włosy i skórę głowy. Glinka marokańska sprawia, że włosy stają się wyjątkowo błyszczące, miękkie i sprężyste.
Glinka Rhassoul charakteryzuje się wyjątkową zdolnością absorpcji, a więc wiązania substancji, z którymi ma kontakt. Działając jako szampon, usuwa z włosów i skóry głowy zanieczyszczenia takie jak:
- tłuszcz wytwarzany przez gruczoły łojowe;
- substancje organiczne i mineralne pozostałe po odparowaniu potu;
- resztki keratyny powstałe wskutek łuszczenia skóry głowy;
- pozostałości produktów kosmetycznych stosowanych do układania i utrwalania fryzury.
Stosowana jest także jako maseczki i okłady oczyszczająco- odżywcze na twarz i ciało. Peeling ciała z zastosowaniem Rhassoul znakomicie wygładza i ujędrnia skórę usuwając martwe komórki skóry, oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą, odmłodzoną. Wspaniale działające kąpiele błotne z zastosowaniem glinki Rhassoul, szczególnie polecane w walce z rozstępami i cellulitem. Wraz z wodą do glinki można dodać inne olejki lub składniki, aby uwypuklić jej działanie w konkretnym kierunku np. olejek różany - skóra naczynkowa.

matujące
50 – 100ml
sypkie
w słoiku

działa cuda

Mydło Czarne Nacomi :-) Co tu dużo pisać ideał do wszystkiego. Bardzo lubię takie rozwiązania. Najważniejsze ze działa a nie obiecuję ;-)Czarne Mydło - czyli inaczej peeling enzymatyczny o działaniu dogłębnie oczyszczającym marki Nacomi. Mydełko jest bardzo wydajne i posiada dodatkową zatyczkę chroniącą przed wydpstaniem się produktu z opakowania. Mydełko jest w 100% naturalne - wyprodukowane ze zmiażdżonych oliwek i wody w Maroku. Skóra po jego użyciu przygotowana jest na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, tonik oraz porządną dawkę nawilżenia.

Uwielbiam ją

Glinka to świetny sposób na oczyszczenie twarzy. Jest naturalna, więc nie ma w niej żadnych zbędnych substancji. Skóra po użyciu jest gładka, oczyszczona, rozświetlona, a pory zwężone.

Czysta przyjemność!

Kupiłam maseczkę w zwykłym markecie. Kosztowała około 12 złotych. Mam problemy z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Ten produkt radzi sobie z nimi znakomicie. Efekt utrzymuje się przez kilka dobrych dni. Glinkę mieszam z odrobiną zwykłej, przegotowanej wody i nakładam na całą twarz. Bardzo szybko zasycha, co powoduje uczucie "ściągnietęj skóry". Na szczęście bez problemu można ją zmyć pod ciepłą wodą. Skóra odświeżona i oczyszczona. :)

marcelina zawadzka o opryszczce

Must have

Zużyłam już 3 opakowania tego produktu, co zajęło bardzo dużo czasu :D. Dla mnie jest cudowna. Trzeba uważać, żeby nie zaschła, bo wtedy skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta i cieżko ją zmyć.

Jestem na tak !

Kupiłam w promocji w hebe za jakieś 11 zł 200g, miałam już wszystko do mojej maseczki ale brakowało mi właśnie glinki okazało się jest promocji - i to
200g w cenie 100g. Nie wiedziałam jak zrobić maseczkę, ale dodałam do niej to czego potrzebowała moja skóra czyli: 5 kropel olejku aloesowego, 5 kropel olejku ze słodkich migdałów i ponieważ nie miałam żadnego hydrolatu użyłam z evree toniku różanego (który pięknie pachnie). Przez dłuższą chwilę nie dawałam wyschnąć swojej mieszance (psikałam tonikiem), po czym odczekałam do wyschnięcia i umyłam ciapłą lecz nie gorącą wodą. W myśle, że skóra po glinkach lepiej "chłonie" dobroci z kremów czy masek nałożyłam na nią krem nawilżający. Efekt super, ale szczególnie na drugi dzień. Dodam, że działanie utrzymuję się u mnie kilka dni. Super. Skóra wygładzona i przede wszystkim zmniejszone pory.

bardzo dobra maseczka do oczyszczania twarzy

jak zawsze mam problem nawet ze zrobieniem tak prostej maseczki, więc zużyłam ją po miesiącu(stosowałam raz, czasami dwa razy w tygodniu).
Działanie: oczyszcza, zwęża pory, nie podrażnia(a mam skłonność do podrażnień).
Zmywam ją po 2-3 minutach bo wysycha całkiem szybko i zaczynam odczuwać ściąganie. Nie mam wobec niej zarzutów. Dobry produkt.

Lubię to :)

Używam tej glinki razem z czarnym mydłem i uważam, że wzajemnie świetnie się uzupełniają.
Cerę mam mieszaną, problematyczną: wypryski, zaskórniki, a do tego po użyciu zwykłych kosmetyków często była zaczerwieniona i czułam pieczenie.
Glinka świetnie oczyszcza moją skórę, zwęża pory i zmniejsza zaczerwienienia. Nie ma zapachu, co dla mnie jest dużym plusem.

Zdecydowanie na tak !

Glinkę kupiłam w Tesco z czystej ciekawości.
Kosztowała 11,99zł na promocji.Skuszona niską ceną postanwiłam zaryzykować.
Dostałam glinkę w proszku zamkniętą w ładnym,zgrabnym pudełeczku.
produkt bardzo dobrze wchłania wodę,szybko pęcznieje i dostajemy gotową maseczkę.
Bardzo ładnie oczyszcza skórę twarzy,pozostawia ją gładką,miękką i bez zaczerwienienia.
Trochę ciężko się zmywa,ale taki urok glinek.

Mocne oczyszczenie ;)

Dotychczas używałam zwykłych glinek, przeważnie zielonej i białej - te spisywały się nieźle jeżeli chodzi o moją mieszaną cerę.
Po tym jak zrobiło się głośno o glince ghassoul i jej cudownym działaniu postanowiłam ją przetestować - tę z Nacomi kupiłam w Hebe :)

Jest to najlepsza z dogłębnie oczyszczających masek/glinek - wystarczy użyć jej raz w tygodniu, a efekty są po prostu ach... :)
Maska jest bardzo łatwa w użyciu - wystarczy wymieszać ją z odpowiednią ilością letniej wody (najlepiej przegotowaną lub mineralną) - do uzyskania gęstej konsystencji i gotowe - można aplikować na buzię :)
Maska przy wysychaniu bardzo ściąga skórę - dlatego warto też ją w tym czasie zwilżać - zwykłą wodą lub wodą termalną.
Cera po zmyciu glinki jest bardzo dobrze oczyszczona, wygładzona, rozjaśniona, pory zwężone; jest też ściągnięta i zaczerwieniona więc poratować ulubionym kremem nawilżającym ;)
Glinka działa również sebostatycznie i zapobiega powstawaniu nowym niedoskonałościom.
Maska idealna dla osób z cerą tłustą, mieszaną, problematyczną, zanieczyszczoną.

Na plus również : wygodne opakowanie, wydajność, niska cena i dostępność :)

Polecam :)

Glinkę kupiłam w Tesco na przecenie (kosztowała 11 złotych). Używałam jej już kilka razy. Jest wydajna, bardzo dobrze oczyszcza skórę. Twarz jest po niej gładka. Zauważyłam lekkie zaczerwienienie po zmyciu glinki, które zniknęło bardzo szybko. Planuję przetestować ją do innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Solidny produkt

Maska sprawdza się bardzo dobrze do oczyszczania twarzy. Jedynym mankamentem jest fakt, że mocno ściąga ściąga skórę przy wysychaniu, co u mnie powodowało mocne zaczerwienienie okolicy od górnej wargi aż do brody. Twarz po zastosowaniu nie jest jednak przesuszona, a właśnie dobrze oczyszczona. Trzeba ją rozrabiać z wodą, a dla niektórych osób może to stanowić problem. Zmywa się dosyć ciężko (zdecydowanie lepiej pod tym względem sprawdzają się czerwona i biała maska Nacomi). Raczej nie kupię jej ponownie, bo znalazłam dużo tańszy zamiennik, czyli glinkę czarną ze srebrem z Fitocosmetics (działa tak samo dobrze, jeżeli nie lepiej i nie ściąga tak bardzo, w związku z czym nie powoduje tak dużego zaczerwienienia twarzy, również łatwiej się zmywa).

świetna maska

Mam wersję do skóry przetłuszczającej się. Maska bardzo dobrze oczyszcza twarz. Po zastosowaniu skóra jest wyjątkowo gładka. Proste użycie- wystarczy wymieszać z małą ilością wody. Na twarzy trzeba trzymać do zastygnięcia, jednak jeżeli trzymam ją dłużej to po zmyciu cała twarz jest bardzo czerwona przez kilka godzin (jak poparzona). Robię ją na noc, więc mi to nie przeszkadza, rano jest wszystko w porządku. Trudno mi powiedzieć czy zapobiega niedoskonałościom, ponieważ nie stosuję jej regularnie.