Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Glinka ghassoul

Glinka ghassoul

Glinka ghassoul używana jest przez najlepsze centra SPA and Wellnes na całym świecie jako peeling do ciała, który znakomicie wygładza i ujędrnia skórę usuwając martwe komórki skóry. Oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą i odmłodzoną.
Proszek Ghassoul po wymieszaniu z wodą przybierają postać gęstej masy „błotnej”
Glinka jest bogata w magnez, krzem, potas, wapń, żelazo, glin, miedź, lit, cynk , posiada właściwości myjące i odtłuszczające. Zapobiega wysuszaniu się i łuszczeniu skóry, poprawia jej elastyczność i strukturę. Działa matująco i odświeżająco. Doskonale pielęgnuje wrażliwą i trądzikową skórę. Glinkę Rhassoul można stosować jako środek do mycia ciała, twarzy, do golenia. Świetnie sprawdza się także jako szampon do włosów, gdyż dzięki właściwościom pianotwórczym i odtłuszczającym oraz łagodnemu działaniu, glinka Ghassoul świetnie spełnia funkcję naturalnego szamponu. Skutecznie myje włosy i skórę głowy. Glinka marokańska sprawia, że włosy stają się wyjątkowo błyszczące, miękkie i sprężyste.
Glinka Rhassoul charakteryzuje się wyjątkową zdolnością absorpcji, a więc wiązania substancji, z którymi ma kontakt. Działając jako szampon, usuwa z włosów i skóry głowy zanieczyszczenia takie jak:
- tłuszcz wytwarzany przez gruczoły łojowe;
- substancje organiczne i mineralne pozostałe po odparowaniu potu;
- resztki keratyny powstałe wskutek łuszczenia skóry głowy;
- pozostałości produktów kosmetycznych stosowanych do układania i utrwalania fryzury.
Stosowana jest także jako maseczki i okłady oczyszczająco- odżywcze na twarz i ciało. Peeling ciała z zastosowaniem Rhassoul znakomicie wygładza i ujędrnia skórę usuwając martwe komórki skóry, oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą, odmłodzoną. Wspaniale działające kąpiele błotne z zastosowaniem glinki Rhassoul, szczególnie polecane w walce z rozstępami i cellulitem. Wraz z wodą do glinki można dodać inne olejki lub składniki, aby uwypuklić jej działanie w konkretnym kierunku np. olejek różany - skóra naczynkowa.

matujące
50 – 100ml
sypkie
w słoiku

Mocne oczyszczenie ;)

Dotychczas używałam zwykłych glinek, przeważnie zielonej i białej - te spisywały się nieźle jeżeli chodzi o moją mieszaną cerę.
Po tym jak zrobiło się głośno o glince ghassoul i jej cudownym działaniu postanowiłam ją przetestować - tę z Nacomi kupiłam w Hebe :)

Jest to najlepsza z dogłębnie oczyszczających masek/glinek - wystarczy użyć jej raz w tygodniu, a efekty są po prostu ach... :)
Maska jest bardzo łatwa w użyciu - wystarczy wymieszać ją z odpowiednią ilością letniej wody (najlepiej przegotowaną lub mineralną) - do uzyskania gęstej konsystencji i gotowe - można aplikować na buzię :)
Maska przy wysychaniu bardzo ściąga skórę - dlatego warto też ją w tym czasie zwilżać - zwykłą wodą lub wodą termalną.
Cera po zmyciu glinki jest bardzo dobrze oczyszczona, wygładzona, rozjaśniona, pory zwężone; jest też ściągnięta i zaczerwieniona więc poratować ulubionym kremem nawilżającym ;)
Glinka działa również sebostatycznie i zapobiega powstawaniu nowym niedoskonałościom.
Maska idealna dla osób z cerą tłustą, mieszaną, problematyczną, zanieczyszczoną.

Na plus również : wygodne opakowanie, wydajność, niska cena i dostępność :)

Polecam :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1520551].usefull || 0 }}% pomocna.

Glinkę kupiłam w Tesco na przecenie (kosztowała 11 złotych). Używałam jej już kilka razy. Jest wydajna, bardzo dobrze oczyszcza skórę. Twarz jest po niej gładka. Zauważyłam lekkie zaczerwienienie po zmyciu glinki, które zniknęło bardzo szybko. Planuję przetestować ją do innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1514496].usefull || 0 }}% pomocna.

Solidny produkt

Maska sprawdza się bardzo dobrze do oczyszczania twarzy. Jedynym mankamentem jest fakt, że mocno ściąga ściąga skórę przy wysychaniu, co u mnie powodowało mocne zaczerwienienie okolicy od górnej wargi aż do brody. Twarz po zastosowaniu nie jest jednak przesuszona, a właśnie dobrze oczyszczona. Trzeba ją rozrabiać z wodą, a dla niektórych osób może to stanowić problem. Zmywa się dosyć ciężko (zdecydowanie lepiej pod tym względem sprawdzają się czerwona i biała maska Nacomi). Raczej nie kupię jej ponownie, bo znalazłam dużo tańszy zamiennik, czyli glinkę czarną ze srebrem z Fitocosmetics (działa tak samo dobrze, jeżeli nie lepiej i nie ściąga tak bardzo, w związku z czym nie powoduje tak dużego zaczerwienienia twarzy, również łatwiej się zmywa).

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1509066].usefull || 0 }}% pomocna.
Gala KWC 2017

świetna maska

Mam wersję do skóry przetłuszczającej się. Maska bardzo dobrze oczyszcza twarz. Po zastosowaniu skóra jest wyjątkowo gładka. Proste użycie- wystarczy wymieszać z małą ilością wody. Na twarzy trzeba trzymać do zastygnięcia, jednak jeżeli trzymam ją dłużej to po zmyciu cała twarz jest bardzo czerwona przez kilka godzin (jak poparzona). Robię ją na noc, więc mi to nie przeszkadza, rano jest wszystko w porządku. Trudno mi powiedzieć czy zapobiega niedoskonałościom, ponieważ nie stosuję jej regularnie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1476791].usefull || 0 }}% pomocna.

Fajna

Nigdy nie mogłam się przekonać do kupna glinek. Zawsze zniechęcał mnie bałagan, który zostaje po "zrobieniu" z niej maseczki. Do kupna Glinki ghassoul przekonały mnie pozytywne opinie na wizazu :) Nie żałuję! Mam cerę mieszaną z tendencją do przesuszania w strefie T. Po zastosowaniu tej maseczki 1-2 razy w tygodniu moja twarz jest zdecydowanie gładsza i bardziej miękka. Nie zauważyłam redukcji zaskórników, ale nie taka jej rola. Za tę cenę, jak najbardziej polecam. + za wydajność

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1472961].usefull || 0 }}% pomocna.

BOSKA !

Ta glinka to istna rewolucja w mojej pielęgnacji twarzy !
Absolutnie ją uwielbiam, nie zamienię na nic innego.
To co najbardziej w niej cenię to wachlarz możliwości który mi daje.

+doskonale oczyściła moją cerę z niedoskonałości, wyprysków.
+jest wydajna - niecała łyżeczka od herbaty to porcja na jednorazowe mycie
+nie przesusza skóry, pielęgnuje ją i nawilża
+jakość surowca - wspaniała.
+cena i dostępnośc ( HEBE)
+naturalny kosmetyk niosący masę możliwości każdej z użytkowniczek
+Nacomi to polska marka, wspieramy lokalnych producentów :)

Używam tej glinki nie w charakterze maseczki
(na to uważajcie, gdy zaschnie trudno ją zmyć, podrażnia wówczas cerę) a jako zamiennika żelu do twarzy. Stosuję ją co dwa dni, wieczorem, po demakijażu.

Tak jak niektóre z Was polecały, zaczęłam mieszać ją z olejami. Na pierwszy ogień poszły te, które akurat gościły na półce - konopny, arganowy, kokosowy. Potem doszła woda różana i kilka innych świetnych patentów podsuniętych przez forumowiczki.
Póki co moim faworytem jest duet glinka + olej jojoba. Cera po takim myciu jest niesamowicie gładka, nawilżona, a jednak oczyszczona, ale bez podrażnień. Z czystym sumieniem mogę polecić ją do wrażliwej cery, tak jak rekomenduje producent. Nie wpływa negatywnie na naczynka, których u mnie sporo.

Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki tej glince moja buzia przeszła metamorfozę. Tłusta, problematyczna cera stała się lepiej oczyszczona, rozświetlona, gładka, zniknęły także wypryski. Pojawiają się teraz zdecydowanie rzadziej. Wydzielanie sebum jest unormowane. Wszystko czego potrzebowałam w jednym kosmetyku <3
Ahh dziewczyny! dzięki Wam i Waszym recenzjom spróbowałam i zakochałam się w tym mieszaniu! To jest moja idealna pielęgnacja !
Dziękuję :) :) :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1451722].usefull || 0 }}% pomocna.

Spełnia swoje zadanie

Powiem tak. Nie urzekła mnie jako maseczka do twarzy.
Po maseczce lobię mieć mięciutką i nawilżoną twarz.
Tutaj takiego efektu raczej nie ma.
Ale nie do końca takie zadanie ma ta maseczka.
Przede wszystkim ma zmatowić twarz i zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się. Jeśli o to działanie chodzi to sprawdza się w 100 %. Zawsze po paru godzinach mam czoło i nos świecące i tłuste...nie wspominając już o imprezach. Stosując maseczkę raz w tygodniu pozbyłam się tego problemu. Moje czoło po całym dniu nie świeci się ! Szok :) Naprawdę polecam fajna sprawa z tym błotkiem. Wydajność jest bardzo dobra. Stosując tylko na twarz, spokojnie starczy na ok. 10 maseczek.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1354576].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie zamienię na żadną inną!

Dotychczas kupowałam gotowe "mokre" maski z glinką, ale postanowiłam spróbować czegoś nowego. Na chybił-trafił wybrałam glinkę marokańską. I to był strzał w dziesiątkę.

+ oczyszczenie - moja tłusta cera po użyciu tej glinki przez prawie dwa dni jest cudownie matowa, co nie miało miejsca po użyciu innych masek
+ ściąga pory
+ wydajność - mam opakowanie 200 g, które starczy mi chyba do końca życia ;) żeby pokryć twarz warstwą gęstej maski o grubości 2-3 mm, wystarczy mi 3/4 łyżeczki od herbaty maski i kilka łyżeczek wody.
+ zapach - charakterystyczny, ale moim zdaniem przyjemny
+ cena - ok. 20 zł za tak dużą pojemność - zdecydowanie się opłaca
+ opakowanie - klasyczne, plastikowy słoiczek
+ mam wrażenie, że skóra po użyciu tej maski jest odżywiona i promienna
+ można stosować ją również do włosów

- gdy zaschnie, trudno usuwa się ją z twarzy

Polecam gorąco!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1282636].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo się lubimy

Przez bardzo długi czas używałam glinki ghassoul firmy Organique z której byłam niezwykle zadowolona. Jednak jej cena ciągle wzrastała więc przerzuciłam się na Nacomi i nie widzę żadnej różnicy.

Produkt jest dla mnie wspaniały ponieważ daje nam możliwość kombinowania. Każdy może go połączyć z olejkiem jaki lubi. Ja rozrabiam ją zazwyczaj z wodą różaną, takie połączenie dobrze działa na moją cerę.

Tak jak inne komentarze, ja również dołączam się do pieśni pochwalnych. Jeżeli jestem systematyczna w aplikowaniu tej maski (2 razy w tygodniu) wtedy widzę zauważalną różnicę. Produkcja sebum zdecydowanie mniejsza przez jakieś 3 dni, skóra jest przyjemna w dotyku, delikatna. Po pewnym czasie zauważalnie się wygładza. Uwielbiam stosować tę maskę rano ponieważ potem makijaż trzyma się wręcz fenomenalnie przez kilkanaście godzin. Aż trudno to opisać, podkład wygląda idealnie,nic się nie ściera, nic nie spływa, twarz jest taka promienna i wypoczęta. Dla mnie to podstawa przy większych wyjściach gdy wiem, że muszę prezentować się w nieskazitelny sposób.

Rozrobienie maski jest dziecinnie proste, nie rozumiem osob, które narzekają, że za dużo zachodu i łazienka brudna. Naprawdę nigdy nie miałam większego problemu ze zmyciem czy bałaganem, trzeba po prostu opracować plan jak się za tę maskę wziąć. Ja ją trzymam na buzi jakieś 20-25 minut, u mnie zaczerwienienie nie występuje, a jak już to znikome.

Zdaję sobie sprawę, że dobranie maseczki do bardzo indywidualna kwestia. Cera każdej z nas jest inna. Ja pomimo zbliżania się do 30 nadal mam problemy z trądzikiem i sądzę, ze glinka pomaga mi wyciszyć wszelkie stany zapalne. Na pewno dalej będę jej używać.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1204338].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny produkt

Ja używam tego produktu od kilku miesięcy. Jestem nim zachwycona. Ogólnie podchodzę sceptycznie do firm, które komunikują, że 95% składników, z których powstają kosmetyki jest naturalne.
Ale w tej chwili większość moich kosmetyków, to kosmetyki tej firmy. Ja na przemian korzystam z glinki ghassoul i białej. Efekty są, mogę polecić.
Mam w związku z tym pytanie. Gdzie kupujecie te produkty i po jakiej cenie? Bo ja najtaniej znalazłam za 10,55 zł. A chętnie kupiłabym taniej.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1042707].usefull || 0 }}% pomocna.