SPA Vintage Body Oil, Regenerujące masło do ciała `Olej Abisyński`

SPA Vintage Body Oil, Regenerujące masło do ciała `Olej Abisyński`

Masło zapewnia intensywne nawilżenie, poprawia kondycję skóry, redukuje zmarszczki. Pozostawia skórę gładszą, elastyczną i miękką w dotyku. Aromaterapeutyczny zapach odpręża, relaksuje i sprawia, że zabieg staje się niezwykłym rytuałem dla ciała i zmysłów.
- Olej abisyński jest dealny do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, szczególnie skóry przesuszonej i dojrzałej. Tłoczy się go z nasion katranu abisyńskiego, jednorocznej rośliny wywodzącej się z Afryki i obszaru Morza Śródziemnego. To ultralekki olej, który łatwo się rozprowadza, ma niską lepkość i jest nietłusty w dotyku. Bardzo łatwo absorbowany przez skórę, nadający jej niepowtarzalny blask, dzięki jego zastosowaniu skóra jest niezwykle delikatna w dotyku.
- Oliwa z oliwek nadaje zdrowy, promienny wygląd, wygładza zmarszczki, odświeża, natłuszcza, działa kojąco na skórę. Jest naturalnym filtrem UV, zabezpieczającym skórę przed szkodliwymi skutkami opalania, wzmacnia naturalną odporność, zabezpiecza skórę przed odwodnieniem, a także likwiduje jej szorstkość.
- Prowitamina B5 zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność, stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa gojąco i regenerująco, poprawia barierę lipidową naskórka.
- Ekstrakt z zielonej herbaty działa relaksująco, tonizująco, łagodząco i nawilżająco.

Zbyt mocno perfumowany

Pierwsze co przyciąga wzrok to opakowanie. Czarne wyróżnia się spośród innych. Całkiem miłe dla oka. No i praktyczne ale masła do ciała zazwyczaj są tak pakowane. Plus za podwójne zabezpieczenie - pudełko jest zafoliowane a w środku jest aluminiowa plomba.

Masło do ciała to dla mnie kosmetyk to konsystencji stałej, rozpuszczający się pod wpływem ciepła i mocno natłuszczający. Niestety często ta nazwa jest stosowana na wyrost i tak jest też w tym przypadku. Masło jest trochę gęściejszym kremem o lekko budyniowatej konsystencji. Z masłem niewiele ma wspólnego.

Jest przyjemny, dobrze się rozsmarowuje i szybko wchłania. Nie pozostawia na skórze tłustej warstwy, nie maże się. Nawilża średnio, trochę natłuszcza, nawilżenie utrzymuje się kilka godzin. Dla mnie do stosowania jesienią i wiosną. Zimą będzie za słaby - mam wtedy mocno suchą skórę a latem jest za ciężki. Nie powala mnie swoimi właściwościami, jest sporo lepszych kosmetyków na rynku.

Jednak ma cechę, która dla mnie go totalnie dyskwalifikuje i sprawi, że nie kupię ponownie - zapach. Straszliwie mocny, duszący zapach. Sprawia wrażenie, że to krem do ciała od zestawu z perfumami. Nie da się go zastosować rano bo będzie się totalnie kłócił z zapachem perfum (no chyba, że ktoś się nie perfumuje to wtedy polecam). Wieczorem też słabo. Zapach po prostu przeszkadza w spokojnym zasypianiu, przechodzi na piżamę i pościel. Nawet mój mąż narzekał, że mu to przeszkadza i że najlepiej bym tego masła nie używała na noc. A dodam, że lubię kosmetyki, które pachną np. masła TBS, tylko tam zapach jest jakiś naturalniejszy i mniej inwazyjny. Tutaj niemal powala.

Z ulga skończyłam opakowanie i więcej do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Męczące

Mam problemy z oceną tego kosmetyku, bo niby nic strasznego nie mogę mu zarzucić ale jednak nie polubiłam go i z ulgą dobiłam do denka.

+ Ładne opakowanie - czarne, eleganckie, dobry <i>design</i>

Gęsta, maślana konsystencja, dobre wchłanianie i nawilżanie na jakieś 6-8 godzin - tyle mogę powiedzieć. Przy regularnym używaniu 2 x dziennie stan mojej suchej skóry się nie pogorszył. Czyli totalny przeciętniak.
Ale denerwował mnie zapach: mocny, kwiatowy i trwały - typowo &quot;perfumiarski&quot;. Przypominał mi chyba Happy Clinique. Zużyłam ale bez większej przyjemności.

Używam tego produktu od: jakieś 2, albo 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 do dna

Piękny zapach, szkoda, że tak słabo nawilża i nie jest wydajne

Spodobało mi się opakowanie tego żelu (inspirowane filmem ja w końcu jestem filmoznawcą). I nazwa olejek abisyński oraz ciekawy zapach. To wszystko razem zachęciło mnie do zakupu. Masło dokupiłam do kompletu z żelem, który okazał się kremem.

<b>Opakowanie:</b>
Eleganckie, przyjemne. Inspirowane starymi filmami. Bez problemu da się usunąć z niego całość kremu.

<b>Zapach:</b>
Interesujący. Słodki, ciepły. Niezbyt duszący i b. delikatny. Podoba mi się.

<b>Konsystencja</b>
Gęsta, zbita, kremowa. Nie jest może to masło w stylu TBSa gdzie konsystencja jest iście maślana, a rozsmarowywanie go ułatwia mi dodatek innego balsamu. Tu mamy typowy gęsty krem.

<b>Działanie</b>
Krem ten ładnie się wchłania. Nie zostawia tłustej powłoczki. Nawilża, ale na pewno słowa producenta &quot;regenerujące&quot; można włożyć między bajki. Nawilża, ale moje ciało, które wymaga mocnych nawilżaczy - czerwona Neutrogena z pompką, klasyczna Nivea, TBS z shea, czy czerwony Garnier i inne podobne. Obecnie muszę nosić rajstopy, które mi wybitnie podrażniają skórę nóg i niestety to masło nie działa na tyle odżywczo i regenerująco na skórę bym nie musiała się drapać. Oznacza to też dosmarowywanie się co powoduje, że to masło jest niewydajne - 3 tygodnie i po słoiku. Także, gdy ktoś szuka mocnego regeneratora na zimę, albo ma tak jak ja b. suchą skórę to raczej nie polecam tego masła.

<b>Dostępność / cena: </b>
Cena jest niska jednak przy takiej wydajność (2 tygodnie i po butelce) jest za wysoka. Dostępność jest niezła - mniejsze drogerie i sieć drogerii Jaśmin. Czyli nie jest źle.

<b>Czy masło to jest wydajne?:</b>
Nie. 3 tygodnie i po słoiku. To nie jest wiele. Biorę tu pod uwagę fakt, że maluszek z TBSa starczył mi na miesiąc, a on jest o połowę mniejszy (sic!). Jego niewydajność wynika z faktu przymusu nakładania podwójnej porcji by poczuć nawilżenie.

<b>Podsumowanie:

+/ - dostępność

<b>Na minus</b>
- Brak działania regnerującego
- wydajność (3 tygodnie)

<b>Czy kupię to masło ponownie?</b>
Nie. Jest ono lepsze niż krem pod prysznic z tej serii (krem dostał 2 gwiazdki, a masło 3,5), ale to nie jest to czego szukam. Za to na plus dla producenta uważam za ciekawe zapachy i interesujące opakowania.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie - masło jest niewydajne
Ilość zużytych opakowań: 1 cały słoik do dna