Kenzo, Kenzo Classic EDP

Kenzo, Kenzo Classic EDP

Zapach został wylansowany w 1988 roku. Pochodzi z rodziny kwiatowych, jest lekki, a zarazem energetyzujący.

Na jego woń składają się mandarynka, frezja, jaśmin, brzoskwinia, koleandra i lilia, paczula i ambra.

Jest doskonały zapachem do noszenia za dnia, jak również wieczorną porą.

Butla jest niemaże identyczna jak Le Monde Est Beau i Ca Sent Beau, które różnią się minimalnymi szczegółami, m.in. na koreczkach

Cena: ok. 150zł / 30ml

pudrowy Eden

Zapach podobny do Eden Cacharela, ale już nie taki chłodny i wodnisty, o wiele bardziej słodszy i pudrowy, bez ostrych akcentów. Ma charakterystyczną dla wielu perfum Kenzo pudrową, lekko budyniową bazę. Rozpoczyna się nutą, która mi osobiscie kojarzy się trochę z maglem chemicznym, zapachem rozgrzanej elany, taki "syntetyczny" efekt daje chyba połączenie kolendry ze sliwką i mandarynką (jak w Incanto Ferragamo), to ciężka nuta, bardzo w typie lat 80-tych.
Później czuję już tylko Eden i puder, trochę tak jakby połączyć Eden z odrobiną Summer Kenzo.
Flakon śliczny.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: testy

od tego się zaczęło

Od tego zapachu zaczęła się przygoda z Kenzo...jest niesamowity, a jego kolejne wersje jak to nazywam (Le Monde i Ca Sent) są równie doskonałe.
Cieszę się, że jest tak mało popularny:)
Mimo swoich lat, nadal jest wspaniały, radosny, młody duchem....dadaje mi energii, wiem, że z nim nic nie będzie problemem.
Wperw nęci nos owocowa nutka mandarynki, bardzo rześka, a przy tym gorzkawa, momentami przypomina mi zapach rozgrzanej słońcem skóry, bardzo mi się to w nim podoba, bo jest to zapach za którym często tęsknię podczas codziennych zmagań:)
Dziewczęcy

ilość zużytych opakowań: 1