Giorgio Armani, Si EDT

Giorgio Armani, Si EDT

Armani w lutym 2015r. wprowadza do sprzedaży nową edycję zapachu Sì (2013r), Sì Eau de Toilette. Będzie to już czwarty zapach w ramach linii Si po oryginalnym Si, Sì Intense oraz Sì White z roku 2014. Sì Eau de Toilette jest kwiatową, lżejszą interpretacją oryginalnego konceptu. Zapach jest romantyczny, świeży, młodzieńczy i wyraźniej energetyczny.
Kompozycja ma charakter kwiatowo - szyprowy i opiera się na kontrastach. Zapach łączy świeże akordy esencji "Neo Jungle," czarnej porzeczki, zielonej gruszki, włoskiej bergamotki, mandarynki i olejku neroli z kwiatowym sercem w postaci frezji i róży majowej. Dotyk piżma, drzewa bursztynowego, wanilii i paczuli stanowi jego zwieńczenie.

Kategoria: kwiatowo-szyprowa.
Nuty zapachowe:
nuty głowy: czarna porzeczka, zielona gruszka, bergamotka, mandarynka, neroli,
nuty serca:frezja, róża majowa,
nuty bazy: paczuli, wanilia, drzewo bursztynowe, piżmo.

50 - 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Wyrafinowana słodycz

Lekkość, słodycz, zmysłowość - idealne podsumowanie tego zapachu. Sprawdzi się w ciągu dnia, jak i każdego wieczornego wyjścia. Można się w nim zakochać. Mój ulubiony zapach.

Wspaniałe!

Perfumy dostałam od mamy na święta (pojemność 50 ml). Perfumy są słodkie, jednak mają w sobie coś świeżego i lekkiego. Coś, co doskonale przełamuje słodycz. Ciężko opisać zapach, który pokochały tysiące kobiet na całym świecie. Si jest wszędzie; w autobusie, markecie, pracy. Czuć je po prostu wszędzie. Ale mi osobiście bardzo się to podoba ;)

Piękna woda !

Uwielbiam ten zapach, oprócz tego że bardzo mi się dobrze kojarzy. Odpowiada mi pod każdym względem. Powiedziałabym że jest to zapach owocowo - kwiatowy z domieszką słodkości. Jest bardzo trwały na skórze. Jeśli chodzi o projekcje to powiedziałabym że jest przeciętna. W składzie znajdziemy czarną porzeczkę, gruszkę, bergamotkę, neroli, odrobinę wanilii.

Młodsza, ładniejsza siostra Si EDP

Wersja EDP może przyduszać.
EDT jest piękna, lekko słodka, ale więcej w niej owoców(np. porzeczki).
Delikatna jasna, subtelna. Niczym nieśmiała młodsza siostra "wielkiej gwiazdy", stoi trochę w cieniu klasyka. Jednak po dłuższym czasie zdobywa serce.
Mnie bardzo pasuje, nawet na lato.
Trwałość bardzo dobra.

Uwielbiam!

Nie jestem znawczynią zapachów. Mam swoich faworytów, lubię wanilię, zapachy owocowe, ale wszystko musi być odpowiednio wyważone. Do niedawna nie przepadałam za słodkimi zapachami, ale jak to bywa z regułami, są od nich wyjątki. Tym wyjątkiem jest Si. O ile zapach EDP jest dla mnie za mocny i za ciężki, to wersja EDT jest idealna. Po pierwszym niuchnięciu przepadłam. Przed zakupem butelki poprosiłam o próbkę, ale właściwie od razu wiedziałam, że jest to "mój zapach".
Świetnie się z nim czuję, uwielbiam kiedy pachnie nimi moja bielizna i ubrania. Są to perfumy, którymi zaznaczycie swoją obecność zaraz po pojawieniu się w danym miejscu. Jedno psiknięcie w zupełności wystarczy. Utrzymuje się na mojej skórze długo, po jedynym dniu pachną nim ubrania.
Dawno już nie byłam tak zachwycona jakimś zapachem. Butelka mi się podoba, nie jest specjalnie wyszukana. Gdzieś przeczytałam, że wygląda jak gruszka od lewatywy i zdrowo się uśmiałam :)
Kupiłam flakon 30 ml i używam go codziennie. Kto wie, być może będzie to pierwsza woda toaletowa, którą kupię ponownie. Polecam.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej butelki 30 ml

Przepiękny, ale ciut za drogi

Uwielbiam Si, chyba jedyny minus, jakiego mogę się dopatrzeć to cena, prawie 400zł za 50 ml to naprawdę sporo, a jeśli ktoś używam perfum codziennie, nie tylko na specjalne okazje to te 50 ml nie wystarcza na zbyt długo.

Kompozycja jest urzekająca, łączy w sobie surowe nuty piżma, neroli i gruszki z lekkością bergamotki, mandarynki, frezji. Rzecz jasna, jak w większości zapachów Armaniego, tak i ten wręcz ocieka wanilią, która wcale nie jest mdła, ani zbytnio słodka, to ciepła i pogodna jej odmiana. Perfumy mają w sobie wyraźną bursztynową nutę i moim zdaniem dodaje to zapachowi sporo klasy.

Minusy:
-zabójcza cena.

Plusy:
-piękna kompozycja,
-piękny flakon,
-niesamowita trwałość.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Ćmuch Polny

Si trafiło do mnie jako bardzo nietrafiony prezent.
Sama wybieram z reguły zapachy wodno-świeże.
Nic więc dziwnego, że kompozycja Armaniego nie przypadła mi do gustu.

Zapach na początku jest lekko przyćmiony i czuć w tej kadzidlanej chmurce coś kwiatowego. Pojawiają się delikatne skojarzenia spod znaków Flower Kenzo oraz Armani Code i przez ułamek sekundy jest nawet intrygująco.

Potem niestety wszystkie ciężarowe aromaty wypływają na wierzch (neroli, paczula, bursztyn oraz ich koledzy), a kwiatki odpływają w siną (bo spowitą dymem) dal.

Kiedy duszności wreszcie przemijają, trzeba się jeszcze zmierzyć z waniliowo-piżmowym ogonem Si.

I właśnie dlatego, w mojej subiektywnej ocenie, Si to mieszanka nie do przebrnięcia. Takie przykurzone polne kwiecie na słodkiej podszewce to u mnie gwarancja bólu głowy.

W tym miejscu przyznaję jednak plusik za trwałość zapachu, która naprawdę jest godna marki Giorgio Armani.

Oczywiście nie jest to zapach ekstremalnie mocny lub ekstremalnie słodki. Jednak osoby oczekujące po Si wyszukanej elegancji nie mogą na wiele liczyć.

Może z wiekiem polubię bardziej "ciemne" bukiety. Na razie flakonik zmienia właścicielkę, a ja życzę im obojgu powodzenia.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 50 ml - rozpoczęte

Nareszcie zachwyt!

Po porodzie nie potrafiłam polubic zadnego zapachu - moj ulubiony od lat Hugo Boss XX mi sie znudzil i przewąchałam chyba kilkadziesiąt zapachów w perfumeriach, zanim powiedziałam: Tak, to jest to!
Si, EDT. Wielkie zaskoczenie, bo EDP w ogóle do mnie nie przemówił.
Czuję owoce: porzeczkę, gruszkę. Z lekką ciepłą nutą jakby sandałowca, ale w bardziej mydlanej wersji. Zapach jest mocno szyprowy, ale nie pretensjonalny, tradycyjny.
Jest elegancki, marzycielski ale nie dziewczęcy.
Trwałośc super! Czuję go od rana do póznego popołudnia, a wieczorem jeszcze trzyma się przy samej skórze. Zapach z kategorii wypełniających całe pomieszczenie, gdy tylko się do nich wchodzi. Warto o tym wiedziec.
Kojarzy mi się po troszku z Bvlgari Femme, jest mocno podobny do Ellie Saab Le Parfum, ale zdecydowanie bardziej trwały i mniej mydlany.

wiosenno-letni odpowiednik klasyka

Jestem wielką fanką klasycznego SI. Zaczęło się od EDP, do którego długo się przekonywałam, potem była miłość od pierwszego "wąchnięcia" wersji Intense. Kiedy zobaczyłam nową wersję EDT, wiedziałam, że muszę mieć. ale oczywiście w Douglasie ta wersja pojawiła się z wielkim poślizgiem, a ja nie chciałam czekać i zamówiłam przez Internet.

Opakowanie takie jak klasyk, z pudrowo, beżowym korkiem, kolor perfum jasnoróżowy.

Zapach jest moim zdaniem idealnym odpowiednikiem wersji EDP, lżejszym i bardziej romantycznym.

Nie jestem dobra w opisywaniu zapachów, Si jest takim zapachem, który się kocha, lub nie. Ja wyczuwam tu głównie porzeczkę i gruszkę w nucie głowy, a potem otulające piżmo i paczulę z nutką wanilii.

Zapach pięknie się rozwija, wibruje i zmienia w ciągu dnia, w zależności od nastroju, pogody, ma wiele "twarzy".

Co dla mnie zbawiennie, jest o wiele lżejszy od klasyka, którego kocham, ale czasem mam po nim migreny, bo jest bardzo mocny.

W przypadku wersji EDT trwałość to ok.6h, moim zdaniem ok.

Polecam fankom Si, które chcą zapachu z charakterem klasyka, a mniejszą intensywnością.

Po prostu piekne!

Zacznę od tego, że wersja EDT bardziej przypadła mi do gustu niż EDP. Woda toaletowa jest jak świeży, elegancki powiew wiosny. EDT jest też moim zdaniem trwalszym zapachem niż wersja podstawowa. Zrobiłam 10 godzinny test nadgarstkowy obu produktów (zakupionych w Sephorze). EDT była jeszcze wyczuwalna po tym czasie a po EDP nie było śladu. Na ubraniach oba zapachy utrzymują się po kilka dni. Woda toaletowa jest również wyrazista ale w delikatniejszy sposób, w najnowszej wersji wreszczie wyczuwam porzeczkę, gruszkę i frezję, które cały czas urzekają swoimi akordami. EDT jest pełna elegancji i wdzięku czego nie można powiedzieć o EDP. Trwałość bardzo dobra ok 8-9 godzin wyraźnego zapachu, projekcja duża choć nie bije po nozdrzach otoczenia jak EDP. Ta wersja nadaje się dla młodych kobiet, w wersji perfumowanej widzę kobiety dojrzałe, klasycznie eleganckie.

Ilość zużytych opakowań: flakon 30 ml