Equalan Pharma, GlySkinCare, Hyaluronic Serum (Serum z kwasem hialuronowym)

Equalan Pharma, GlySkinCare, Hyaluronic Serum (Serum z kwasem hialuronowym)

Wysoko skoncentrowane Serum z Kwasem Hialuronowym doskonale wiąże wodę, głęboko nawilża skórę, pozostawiając ją gładką i napiętą. Zawarte w serum składniki aktywne usuwają oznaki starzenia przywracając skórze jędrność i elastyczność.
Kwas hialuronowy- silnie nawilża
Ekstrakt z ryżu- poprawia kondycję skóry
Hydromanil- długotrwale nawilża oraz reguluje procesy złuszczania
Komórki macierzyste z winogron- opóźniają procesy starzenia

Działa!

Sam kosmetyk jest lekko żelowej konsystencji, jednak przy rozprowadzaniu go na skórze, zamienia się w płyn, który błyskawicznie się wchłania. Przez chwilę miejsce posmarowane tym serum jest lekko klejące, jednak jak wspomniałam- tylko przez chwilę. Kiedy już się całkowicie wchłonie nie ma po nim ani śladu. Aby określić jego zapach, brakuje mi słów- można go podpiąć pod kosmetyki bezzapachowe- chociaż ma taką delikatną woń- kojarzy mi się ze szkolnym klejem :P Zapach po chwili jednak ulatnia się.
Serum to wchłania się błyskawicznie co mnie bardzo cieszy- nie lubię czekać na wchłonięcie się kosmetyków. Po aplikacji skóra staje się jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku. Nie zauważyłam aby działało zapychająco czy podrażniająco. Moja skóra bardzo się z nim polubiła.

Świetne serum zarówno solo jak i pod krem

Kto używał "czystego" kwasu hialuronowego w postaci żelu wie, jaki jest wszechstronny i zbawienny dla skóry. Dodany do kremu do twarzy, balsamu do ciała, maski/odżywki do włosów zwiększa ich właściwości nawilżające, rewelacyjnie uzupełnia się z wszelkimi olejami stosowanymi do pielęgnacji skóry, ma też działanie przeciwzmarszczkowe.
Powinien też wiedzieć, a może przekonał się na własnej skórze, że żelu hialuronowego nie używa się na suchą skórę - ściągająca i rolująca się warstewka jest pewniakiem. Można nałożyć go np. na nie do końca wchłonięty tonik, po spryskaniu skóry wodą termalną, lub dodać do kremu. Jeżeli dla kogoś jest to w pewnym stopniu utrudnieniem, może wybrać gotowe serum z kwasem hialuronowym, w którego składzie jest m.in. woda i substancje nawilżające, unikając konieczności "kombinowania".
Serum GlySkinCare zawiera także ekstrakt z ryżu i komórki macierzyste z winogron, więc fajnie, że oprócz kwasu hialuronowego jest jeszcze coś dobrego dla skóry. Ale są też glikole, które "lubią" podrażniać i zapychać pory skóry, oraz fenoksyetanol, który jest coraz powszechniej stosowany jako zamiennik parabenów, a wcale nie jest taki bez skazy (no ale najważniejsze, że "bez parabenów", wszystko się zgadza -> to była ironia ;)).
Skład składem, część osób skreśli serum, pozostała część machnie na to ręką, bo ważniejsze dla nich jest działanie niż ryzyko podrażnienia, szczególnie, gdy skóra łatwo im nie ulega. A serum działa naprawdę dobrze. Ma lekko ciągnącą się, delikatnie żelową konsystencję, przez co zaraz po nałożeniu nieznacznie klei się na skórze. Całe szczęście, szybko się wchłania i po klejeniu nie ma ani śladu. Niesamowicie odpowiada mi to, że serum wchłania się praktycznie do matu, nie ma mowy o świeceniu, tłustej warstwie czy rolowaniu się. Skóra jest odczuwalnie lepiej nawilżona, znika uczucie ściągnięcia i szorstkości. Czuję się z nim bardzo komfortowo. Najczęściej stosuję je na noc, pod krem, mam wtedy poczucie kompleksowej pielęgnacji i idealnego nawilżenia.

OK

Serum znajduje się w szklanej buteleczce z pipetką - jest to bardzo poręczne opakowanie i zazwyczaj na aplikację na całą twarz plus szyję i dekolt wystarczają mi takie 2-3 zanurzenia pipety. Serum nakładam zazwyczaj raz dziennie - rano przed nałożeniem kremu. Od pewnego czasu stosuję też zestaw złuszczający z kwasem glikolowym od Diagnosis na noc, więc poranek jest idealnym momentem na nałożenie owego serum, które nawilża i wygładza moją skórę, dzięki niemu nie widać przesuszonych skórek, które są naturalnym efektem złuszczania po kwasach. Serum jet bezzapachowe i bez koloru - ma przyjazny skład bez parabenów.
Jak się sprawdziło? Otóż jak wspomniałam używam kwasu glikolowego do złuszczania i w moim przypadku jest świetnym uzupełnieniem kuracji z kwasami. Nawilża skórę, poprawia jej kondycję - to na pewno. Nie zapycha porów, nie powoduje zaskórników. Moja cera jest promienna i nawilżona. Co do działania przeciwzmarszczkowego, ciężko jest mi się wypowiedzieć, bo zmarszczek za wiele nie mam, ale po nałożeniu serum skóra jest zdecydowanie bardziej napięta, co może wpływać na jej ujędrnienie przy widocznych zmarszczkach. Serum na pewno polecam w trakcie stosowania złuszczania skóry chociażby kwasami, to według mnie konieczność. Bez serum zapewne miałabym spory problem z zatuszowaniem suchych skórek po złuszczaniu i makijaż nie wyglądałby zbyt dobrze, a tak jak używam serum absolutnie takiego problemu nie mam :)
Koszt serum to wydatek ok 40 zł - biorąc pod uwagę jego wydajność, bez problemu wystarczy na kilka miesięcy codziennego używania, to bardzo dobra cena. Jestem zadowolona z działania kosmetyku i szczerze polecam.

mam tańszy zamiennik

Serum to stosowałam na dzień po oczyszczeniu skóry, a przed nałożeniem kremu nawilżającego z filtrem(pharmaceris vita sensilium spf 20). Do skóry suchej był dobrym nawilżaczem. Nie ma w składzie silikonów. Nie zatykał mi porów. Szybko się wchłaniał, nie kleił się.
Nie wiem czy zakupię go po raz kolejny, aktualnie stosuję żel aloesowy jako serum przed kremem na dzień i również tak samo bardzo dobrze się sprawdza.
Po za tym w aptece kosztuje od 38 zł do ponad 50zł za 30ml. Sporo zwłaszcza, że żel aloesowy, który aktualnie stosuję kilka razy mniej, a ma 150ml.

Używam tego produktu od: października 2014- 5 stycznia 2015
Ilość zużytych opakowań: 1X 30ml