Klorane, Baume Apres-Schampooing au Beurre de Mangue (Balsam do włosów suchych na bazie masła mango)

Pielęgnacja odżywiająca i ułatwiająca rozczesywanie włosów suchych. Odmiana mango wybrana przez Laboratoria Klorane jest bogata w polisacharydy i kwasy tłuszczowe, które mają szczególne właściwości odżywcze i ochronne. Owoce mango są zbierane ręcznie tuż przed uzyskaniem dojrzałości, zawarte w nich substancje czynne są wtedy najbardziej skoncentrowane. Masło mangowe w 90% składa się z kwasów tłuszczowych - kwasu stearynowego, oleinowego, linolowego i palmitynowego. Tłoczone na zimno z nasion suszonych na słońcu zachowuje wysokie właściwości odżywcze.
Skład: masło mangowe (0,5%), składniki odżywiające (16%), składniki ułatwiające rozczesywanie (3,5%). Odżywcza ale lekka formuła balsamu nie obciąża włosów, dzięki czemu zachowują one lekkość oraz idealnie się rozczesują. Wzmacnia film hydrolipidowy, który chroni łodygę włosa. Ta wersja nie zawiera silikonów i parabenów.

do włosów suchych i zniszczonych
regenerujące, wygładzające
w tubie
bez SLS i SLES, bez alkoholu, bez silikonów, bez parabenów, zapachowa
Skóra głowy
normalna
lekkie

Nie dla moich włosów

Stosowałam produkt razem z szamponem z tej samej serii z masłem mango i uważam, ze w tym duecie mimo wszystko lepiej sprawdził się balsam, chociaż do ideałów nie należy.
Ma gęstą, kremową konsystencję i bardzo przyjemny, łagodny zapach mango. Na włosach rozprowadza się z łatwością wnikając w nie.

Co do działania - rozpisywałam się na temat szamponu, który niestety powodował u mnie kołtunie się włosów, a balsam który stosowałam przy każdym myciu włosów razem z szamponem nie uratował sytuacji. Mam włosy niskoporowate, z natury gładkie i ogólnie w dobrej kondycji, ponieważ ich nie farbuję ani nie prostuję, jednak lubią regularne nawilżenie. Włosy były bardziej miękkie, nie elektryzowały się, dodatkowo produkt nie obciążał włosów, jednak nie odczułam, żeby włosy faktycznie były nawilżone.. właściwie to za bardzo nic nie zdziałał oprócz minimalnego odżywienia. Nie lśniły, nie były gładsze, kosmetyk nie ułatwił rozczesywania i nawet nie zapobiegał kołtunieniu się włosów w ciągu dnia. Dodam krótko, ze stosowałam wcześniej odżywki z dobrym składem bez sls-ów i im podobnych i naprawdę działały na moje włosy lepiej.
Przed zakupem obawiałam się obciążenia, ale chyba nawet trochę żałuję, że tego nie odczułam.

Opakowanie również mnie trochę zawiodło pod tym względem, ze piekielnie trudno się je otwiera. To wręcz tragedia zwłaszcza, gdy chcę je otworzyć mokrymi rękami. Gdy próbuje je szarpnąć to cała plastikowa zatyczka zaczyna wychodzić z tubki, ale wieczko uparcie jest na swoim miejscu.

Cały zestaw z masłem mango niestety nie odpowiada moim włosom, ale na pewno dam jeszcze szansę marce Klorane, ponieważ mają dobre składy.

Mój debiut

Jestem po prostu zachwycona! Nic dodać, nic ująć. Jedynie cena dosyć wysoka, aczkolwiek adekwatna do działania. W połączeniu z szamponem z tej samej linii MEGA. Włosy świecące jak z reklamy, mocno odżywione, pogrubione. Włosy świetnie się czuły rozpuszczone przez cały dzień, przy czym świetnie wyglądały. A co najważniejsze- nie przetłuściły mi się włosy, a mam z tym ogromny problem.

Wykorzystała: kilka próbek

Miłość od pierwszego użycia

Moje długie włosy są trudne w pielęgnacji i każdy źle dobrany kosmetyk bardzo odbija się na ich ogólnym wyglądzie. Po tym kosmetyku mają się cudownie! Balsam do włosów klorane z moim ulubionym owocem - mango, ma gęstą, masłową konsystencję. Nie potrzeba nakładać go dużo, aby zobaczyć cudowny efekt. Produkt wystarczy trzymać 5min na włosach, więc jest idealny do codziennej pielęgnacji, kiedy nie mamy czasu na długie "włosingi". Włosy bardzo łatwo się rozczesują, stają się mięsiste, mięciutkie, wygładzone, ale nie obicążone. Są widocznie nawilżone, ładnie się błyszczą. Ponadto do kolejnego mycia pachną naturalnym, nienachalnym cytrusowo-kwiatowym zapachem. Miałam możliwość przetestować ten produkt dzięki kilku próbkom, ale z chęcią kupię pełnowartościowe opakowanie. Szkoda tylko, że jego cena jest wysoka, a opakowanie małe.

Świetny

Przygodę z marką Klorane rozpoczęłam już dawno, ale wtedy uznałam te produkty za, owszem fajne ale niewarte swojej ceny.
Tym razem było inaczej.
Odżywka z mango zdecydowanie przypadła mi do gustu. Poza pięknym zapachem, który jest świeży, słodki i przenosi nas od razu w tropiki, odżywka działa rewelacyjnie.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że trochę inaczej nakładam odżywki. Przede wszystkim delikatnie odciskam włosy z nadmiaru wody i dopiero wtedy nakładam odżywkę. Staram się też ją "wczesać" we włosy. Moja fryzjerka robi to grzebieniem, ale przeczesuje włosy po prostu placami na całej długości, a to co pozostaje, wmasowuje w czubek głowy. Po kilku minutach czuję, że odżywka w większości wchłonęła się we włosy i wtedy spłukuję.
Włosy po wysuszeniu są niesamowicie sypkie, lejące, gładkie. Pięknie się błyszczą no i jak pachną. Bałam się że będą trochę obciążone, ale nic takie się nie dzieje.
Odżywka nie należy do najtańszych a i jej wydajność nie jest jakaś specjalna, szczególnie jak się ma długie włosy. Niemniej jednak polecam zakupy na promocjach w aptekach Super-Pharm lub Ziko.

Piękny zapach

Odżywka, a właściwie balsam do włosów na bazie mango marki Klorane. Z tą marką nie miałam wcześniej do czynienia dlatego z chęcią zabrałam się do testowania tego produktu. Kosmetyk przeznaczony jest do włosów suchych a moje po przygodzie z farbowaniem niestety takie są. Balsam oparty jest na bazie masła mangowego, które jest bogate w kwasy tłuszczowe i polisacharydy, dzięki czemu odżywia i ułatwia rozczesywanie nie obciążając włosów. Faktycznie muszę przyznać, że na moich włosach sprawdził się dobrze, po jego użyciu były miękkie i łatwo się czesały. Największym plusem jest jednak zapach pachnie soczyście, owocowo, jak prawdziwe mango.

I tak i nie

Właśnie zużyłam drugie opakowanie tej odżywki i szczerze mówiąc zupełnie mi się nie sprawdziła (włosy cienkie,delikatne, potrzebujące nawilżenia, niskoporowate). Odżywka pachnie przeapetycznie, jakby ktoś kroił kosz mango pod prysznicem. Na samych początku używania, działała świetnie; włosy były wygładzone, nawilżone i dociążone. No i ten zapach, uwielbiam go.
Balsam momentalnie przestał jednak działać na moje włosy, które mimo,że potrzebują nawilżenia, nie są włosami suchymi ani zniszczonymi ( a takim producent dedukuje tą odżywkę). Dobiłam do końca pierwszej tuby,ale stwierdziłam,że dam tej odżywce jeszcze jedną szansę, bo po prostu zwariowałam na punkcie jej zapachu. No i nic, włosy wyglądają tak jakbym nic na nie nie nałożyła, końce są szorstkie i suche, wygładzenie jest niezauważalne. Trzeciej tuby nie kupię i nie będę nawet spoglądać w jej stronę, bo jeszcze się złamię.
Plus za wydajność, minus za brak działania i ekstrakt z masła mango daleko w składzie.

Zimowa odżywka

Nie jestem bezpośrednim "targetem" tej odżywki. Moje włosy są zdrowe i normalne, nie przesuszone żadnymi zabiegami fryzjerskimi, ale ręka w górę wszystkie naturalne blondynki, którym zimą nie puszą się i nie elektryzują włosy! Nie widzę ;-)

Używam jej zimą z dwóch powodów:
1. zapach - piękny, naturalny, owocowy zapach mango - idealny na depresyjną, ciemną porę roku, całkiem długo utrzymujący się na włosach
2. efekt - ułatwia rozczesywanie, wygładza włosy, dyscyplinuje końcówki ale nie obciąża - pozostają lekkie i sypkie - dokładnie takie, jak lubię.

Używam tego produktu od: drugą zimę
Ilość zużytych opakowań: zużyte na razie 1

Kocham :)

Ostatnio bardzo polubiłam się z marką Klorane, a zwłaszcza zakochałam się w seri z mango :)

Balsam używam razem z szamponem z tej samej serii, co potęguje efekt jego działania.

Odżywka jest gęsta i przyjemnie pachnie, dobrze rozprowadza się na wilgotnych włosach. Plusem jest to, że nie zawiera silikonów, przez co nie obciążą włosów i nie powoduje przetłuszczania się skóry głowy.

Włosy po jej użyciu są miękkie, niesamowicie gładkie i świetnie się układają. A co kocham - nie puszą się i przede wszystkim błyszczą jak po żadnych innych preparatach! :D Po dłuższym stosowaniu widać realną poprawę kondycji włosa.

Jedynym minusem jest średnia wydajność w stosunku do ceny. Jednak mimo wszystko efekty są warte zakupu :)

Teraz chętnie przetestuję jeszcze inne rodzaje balsamów z Klorane, ale kiedyś jeszcze na pewno powrócę do mango :)