Klorane, Baume Apres-Schampooing au Beurre de Mangue (Balsam do włosów suchych na bazie masła mango)

Pielęgnacja odżywiająca i ułatwiająca rozczesywanie włosów suchych. Odmiana mango wybrana przez Laboratoria Klorane jest bogata w polisacharydy i kwasy tłuszczowe, które mają szczególne właściwości odżywcze i ochronne. Owoce mango są zbierane ręcznie tuż przed uzyskaniem dojrzałości, zawarte w nich substancje czynne są wtedy najbardziej skoncentrowane. Masło mangowe w 90% składa się z kwasów tłuszczowych - kwasu stearynowego, oleinowego, linolowego i palmitynowego. Tłoczone na zimno z nasion suszonych na słońcu zachowuje wysokie właściwości odżywcze.
Skład: masło mangowe (0,5%), składniki odżywiające (16%), składniki ułatwiające rozczesywanie (3,5%). Odżywcza ale lekka formuła balsamu nie obciąża włosów, dzięki czemu zachowują one lekkość oraz idealnie się rozczesują. Wzmacnia film hydrolipidowy, który chroni łodygę włosa. Ta wersja nie zawiera silikonów i parabenów.

Piękny zapach

Odżywka, a właściwie balsam do włosów na bazie mango marki Klorane. Z tą marką nie miałam wcześniej do czynienia dlatego z chęcią zabrałam się do testowania tego produktu. Kosmetyk przeznaczony jest do włosów suchych a moje po przygodzie z farbowaniem niestety takie są. Balsam oparty jest na bazie masła mangowego, które jest bogate w kwasy tłuszczowe i polisacharydy, dzięki czemu odżywia i ułatwia rozczesywanie nie obciążając włosów. Faktycznie muszę przyznać, że na moich włosach sprawdził się dobrze, po jego użyciu były miękkie i łatwo się czesały. Największym plusem jest jednak zapach pachnie soczyście, owocowo, jak prawdziwe mango.

I tak i nie

Właśnie zużyłam drugie opakowanie tej odżywki i szczerze mówiąc zupełnie mi się nie sprawdziła (włosy cienkie,delikatne, potrzebujące nawilżenia, niskoporowate). Odżywka pachnie przeapetycznie, jakby ktoś kroił kosz mango pod prysznicem. Na samych początku używania, działała świetnie; włosy były wygładzone, nawilżone i dociążone. No i ten zapach, uwielbiam go.
Balsam momentalnie przestał jednak działać na moje włosy, które mimo,że potrzebują nawilżenia, nie są włosami suchymi ani zniszczonymi ( a takim producent dedukuje tą odżywkę). Dobiłam do końca pierwszej tuby,ale stwierdziłam,że dam tej odżywce jeszcze jedną szansę, bo po prostu zwariowałam na punkcie jej zapachu. No i nic, włosy wyglądają tak jakbym nic na nie nie nałożyła, końce są szorstkie i suche, wygładzenie jest niezauważalne. Trzeciej tuby nie kupię i nie będę nawet spoglądać w jej stronę, bo jeszcze się złamię.
Plus za wydajność, minus za brak działania i ekstrakt z masła mango daleko w składzie.

Zimowa odżywka

Nie jestem bezpośrednim "targetem" tej odżywki. Moje włosy są zdrowe i normalne, nie przesuszone żadnymi zabiegami fryzjerskimi, ale ręka w górę wszystkie naturalne blondynki, którym zimą nie puszą się i nie elektryzują włosy! Nie widzę ;-)

Używam jej zimą z dwóch powodów:
1. zapach - piękny, naturalny, owocowy zapach mango - idealny na depresyjną, ciemną porę roku, całkiem długo utrzymujący się na włosach
2. efekt - ułatwia rozczesywanie, wygładza włosy, dyscyplinuje końcówki ale nie obciąża - pozostają lekkie i sypkie - dokładnie takie, jak lubię.

Używam tego produktu od: drugą zimę
Ilość zużytych opakowań: zużyte na razie 1

Kocham :)

Ostatnio bardzo polubiłam się z marką Klorane, a zwłaszcza zakochałam się w seri z mango :)

Balsam używam razem z szamponem z tej samej serii, co potęguje efekt jego działania.

Odżywka jest gęsta i przyjemnie pachnie, dobrze rozprowadza się na wilgotnych włosach. Plusem jest to, że nie zawiera silikonów, przez co nie obciążą włosów i nie powoduje przetłuszczania się skóry głowy.

Włosy po jej użyciu są miękkie, niesamowicie gładkie i świetnie się układają. A co kocham - nie puszą się i przede wszystkim błyszczą jak po żadnych innych preparatach! :D Po dłuższym stosowaniu widać realną poprawę kondycji włosa.

Jedynym minusem jest średnia wydajność w stosunku do ceny. Jednak mimo wszystko efekty są warte zakupu :)

Teraz chętnie przetestuję jeszcze inne rodzaje balsamów z Klorane, ale kiedyś jeszcze na pewno powrócę do mango :)