Versace, Vanitas EDT

Versace, Vanitas EDT

Zmysłowy zapach Versace Vanitas Eau de Toilette podkreśli wyjątkowość i elegancję każdej kobiety. Ta odświeżona wersja wody perfumowanej Vanitas jest bardziej zmysłowa i delikatna od pierwowzoru. Została wzbogacone o szlachetne akordy róży i gardenii, a także nuty herbaty. Radosna kompozycja idealnie nadaje się do noszenia na dzień przez śmiałe i piękne kobiety.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: róża, frezja.
nuty serca: osmantus, gardenia.
nuty bazy: herbata, drewno cedrowe.

Rekomendacja
na dzień
>100ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kobieta z klasą

Pierwsze co przyciąga w tym zapachu to świeżość, zmieszana z nutą kwiatową. Mamy tutaj bardzo prosty, wyważony skład. kompozycja otwiera się bardzo dużą ilością dojrzałej limonki, orzeźwiającej ale i delikatnie słodkiej. Nie jest to powiew typowy dla wody kolońskiej.
Dusza zapachu to wyrafinowane połączenie frezji i tahitańskiej gardenii. Moja ulubiona cześć zapachu.
Baza to słodka fasola tonka i suche cedrowe drewno.
Całość jest bardzo dobrze skomponowana i przyjemna w noszeniu. Cieszę się, że moja skóra uwypukla frezję w tym zapachu i go wysładza. Nie czuję żadnych ostrych nut.
Uważam że to naprawdę bardzo dobry zapach.

Róża herbaciana.

Zapach spodobał mi się od razu i doskonale wiem dlaczego! Otóż najczęściej bujam w obłokach właśnie w otoczeniu róż. Zapewne tym Vanitas skradł mój gust. Jednak zupełnie nie czuję tutaj dużej elegancji i powiewu luksusu, jak wyczytałam w opiniach poprzedniczek. Dla mnie to zapach uniwersalny i neutralny. Bardzo przyjemny i kobiecy, ale nie dla femme fatale. Kojarzy mi się z kobietą subtelną i łagodną, ale taką która wie czego chce i nie musi przy tym szokować zapachem, który ma podkreślać jej zdecydowany charakter. Na mnie zapach okazał się dość mocno wyczuwalny i trwały, równocześnie brak mu nachalności, co mi bardzo odpowiada. Nie jest słodki, ale też nie jest ostry, ani ciepły, ani zimny... U mnie sprawdza się na co dzień, ale nie powstydziłabym się go również podczas większych okazji i wieczornej kolacji we dwoje. Chyba bardzo się polubiliśmy.

Wykorzystała: kilka próbek

małolepsza wersja edp

Trwałość średnia - ok. 5 godz. Zapach ma w sobie coś łagodnego, to może być połączenie herbaty z różą, ale też ma coś cytrusowego, nie wiem skąd, po prostu tak odczuwam. Nie zbyt przypadł mi do gustu. Mam też edp Vanitas, który jest bardziej kwiatowy na początku, nawet ostry. Zdecydowanie wolę edp.

Mój ideał

Mój nos jest bardzo wybredny. Mimo, iż sam zapach może mi się spodobać, haczyk tkwi w tym, czy wytrzymam z nim cały dzień. Często nawet kombinacje uchodzące za lekkie, wraz z upływem dnia wywołują u mnie suchość nosa, bóle zatok i głowy.

Ten zapach pokochałam z wzajemnością. Nie wywołuje u mnie żadnych z wymienionych wyżej objawów, do tego pachnie pięknie, delikatnie, ale kobieco. Nadaje się zarówno na dzień, jak i na wieczór.

Mając go na sobie czuję się wyjątkowo i pewnie.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: 2,5

rozkosz dla zmysłów

Zapach, który od razu podbił moje serce!! Testowałam go bez przekonania, że mi się spodoba, bo perfumy marki Versace jakoś do mnie nie przemawiają. Tym razem jest inaczej. Dla mnie jest to przede wszystkim zapach kwiatowy. Piękna gardenia którą pokochałam w Miss Dior Cherie l\\\'eau w otoczeniu frezji. Nie czuję tu wcale róży, która najczęściej nadaje zapachom pudrowe wykończenie. Vanitas w wersji EDT to kompozycja typowo letnia, orzeźwiająca , ale też niezwykle elegancka i mega sexy.
Trwałość wielogodzinna, porównywalna do Vanitas EDP
Flakonik - klasa sama w sobie
Cena promocyjna zachęca, udało mi się kupić setkę za pół ceny regularnej co się nieczęsto zdarza.
EDIT.. dodam, że w Vanitas dominują białe kwiaty (głownie gardenia) podobnie jak w Eternity (konwalia), nawet kolor płynu jest identyczny, taki zielonkawy. Uwielbiałam Eternity w czasach studenckich (dobre kilka lat temu), ale mój mąż wykręcał nos i narzekał, że pachnę dentystą. Tym razem Vanitas mu się bardzo spodobało i z uśmiechem stwierdził, że pięknie pachnę Muszę przyznać, że od dawna nie miałam tak zgranego ze mną zapachu. Nie nudzi się i nie przytłacza tylko idealnie współgra ze mną, moim ph skóry. Ideał. Z powodzeniem mogę stwierdzić, że to mój nr jeden wśród zapachów, mój sygnature scent.
Używam tego produktu od: kilka testów z pełnowymiarowego opakowania + flakon 100 ml w trakcie - nareszcie mój
Ilość zużytych opakowań: zaczęta setka

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie flakonu 100 ml

bardzo ladny zapach luksusu

Trudno jest opisywac zapach zwłaszcze że na każdyn z nas pachnie inaczej

jestem do nich bardzo wybredne i mało mi isę pdoba

ten zapach podbil moje serce

jak by go określić, kojaży mi się z zapachem luksusu, z zapachem wyrafinowanej kobiety ktora wie czego chce

to mieszanka trochę wybuchowa
bo troche w niej slodkosci i goryczy z dodatkiem świeżosci

pięknie się rozwija i utrzymuje długo
jest dostatacznie mocny

raczej dla nie

najmłodszych entuzjastek bo zapach jest dość poważny

warto wachac

cena jest wygurowana według mnie
przedmiot najwyższa klasa

Używam tego produktu od: 6 miesiecy