Paese, Puder ryżowy (nowa wersja)

Paese, Puder ryżowy (nowa wersja)

Sprawdź ceny produktu

Paese puder ryżowy jest niezwykle lekki, jedwabisty i łatwy w aplikacji, pozostawiając aksamitnę w dotyku skórę. Idealny jako ostatni etap makijażu. Polecany głównie do cery mieszanej i tłustej. Paese Puder ryżowy absorbuje nadmiar sebum. Może być stosowany na całej twarzy lub jedynie na wybrane jej partie. Biały kolor pudru, po nałożeniu na twarz staje się całkowicie transparentny.

Średni

Trochę się zawiodłam. Generalnie puder jest ok ale bardzo wysusza skóre i niespecjalnie ją matuje. Dodatkowo bardzo mnie "pobledza". Ma dobry skład. Spodziewałam się o wiele lepszego rezultatu.

Mój ulubiony

Mój ulubiony puder już od kilku lat. Jest bardzo wydajny, niewielka ilość wystarcza do utrwalenia makijażu, a co za tym idzie starcza na bardzo długi czas. Jest transparentny i idealnie wtapia się w makijaż. Ładnie i naturalnie matuje (bez przesadzania z jego ilością) i radzi sobie nawet latem. Nie podrażnia skóry nawet wrażliwej, wielki plus za skład. Ma poręczne opakowanie, które zapobiega wysypywaniu się pudru i całkiem wygodny puszek, jeśli ktoś nie lubi nakładać pudru pędzlem. Wadą jest cena, ale ze względu na ogromną wydajność produktu, warto go kupić.

8 cud świata

Pominę kwestie wizualne, solidne opakowanie z grubego plastiku, przekręcane zamknięcie i mięciutki puszek, pominę także piękny zapach - przejdę do działania.

To po prostu najlepszy puder jaki miałam w życiu. Jak dotąd nie sądziłam, że jest produkt który potrafi zapewnić mi TOTALNY mat przez 10 - 12 (a pewnie i więcej) godzin. Jest drobno zmielony co daje efekt wygładzonej cery i wizualnego zmniejszenia porów. Wystarczy śladowa ilość, bo puder bardzo łatwo się rozprowadza i współpracuje z różnego rodzaju podkładami/produktami sypkimi.

Dla wszystkich którzy tak jak ja mają problemy z cerą, super sprawą jest lekki skład. Producent zapewnia, że puder nie zapcha nam porów - ja potwierdzam. Cera mniej mi się przetłuszcza w ciągu dnia co poskutkowało mniejszą ilością wyprysków.

Ps.: Jak się dowiedziałam z kartą Paese jest zawsze 10% rabatu na zakupy stacjonarne :)

Mega matujący

Puder przeznaczony jest głównie dla cer mieszanych/tłustych. Ma silne działanie matujące, wystarczy niewielka ilość produktu. Nie należy przesadzać z ilością, u mnie wyglądało to za bardzo matowo i sztucznie, mimo iż mam cerę przetłuszczającą się. Puder dobrze utrzymuje makijaż w miejscu. Plusem jest dobrze wykonane opakowanie produktu, nic się nie wysypuje. W środku znajduje się puszek, którym można aplikować produkt.

Hicior

Póki co mój hicior wśród pudrów. Używam podkładu blur od lumene lub ich kremu CC, obydwa mają to do siebie, że dają efekt "glow". Niestety taki efekt po kilku godzinach zamienia się w efekt spoconej twarzy. Przy użyciu pudru ryżowego od Paese nie mam tego problemu. Oczywiście pod koniec dnia bez poprawek zaczynam się świecić za bardzo, jednak przy nałożeniu rano i bez poprawek twarz przetrwa cały dzień w pracy w bardzo dobrym stanie. Nie uczulił mnie ani nie wysypało mnie po nim za co duży plus.

dobry sypki puder

Całkiem dobry sypki puder, bezzapachowy, drobno zmielony.
Bardzo wydajny, wystarczy odrobina, żeby utrwalić makijaż, przesadzony z ilością daje białą maskę na twarzy.
Średnio wytrzymały, przy normalnej cerze utrzymuje efekt ok 5h, wymaga poprawek.
Opakowanie wytrzymałe jednak nie pozwala odpowiednio dozować produktu (wysypuje się).
Cena dość wysoka.

Absolutny faworyt pudrowy

Pudru ryżowego z Pasese używam już co najmniej od 8 lat, z przerwami na testowanie innych pudrów. Przeszłam przez wiele wersji, ale każda jest niezmiennie dobra.

Świetny utrwalacz

Puder świetnie utrwala i matuje cerę. Nie bieli twarzy jest bardzo wydajny, warto wydać pieniążki na ten produkt. Nie podrażnia i nie uczula zapach bardzo delikatny nie drażni.

Szału nie ma

Puder używam od dłuższego czasu na zmianę z innym , niestety to produkt który u mnie się nie sprawdził, przy mieszanej cerze nie jest w stanie zmatowić i utrwalić podkładu, gąbeczka dołączona do pudru kompletnie się nie sprawdza trzeba uważać by nie przesadzić z ilością . Strasznie się pyli . Bibułki matujące przynoszą lepszy efekt. Nie polecam być może przy cerze suchej się sprawdzi niestety dla mnie to koniec znajomości z tym produktem

Nic specjalnego

Mam cerę mieszaną, głównie tłustą, naczynkową. To mój drugi transparentny sypki puder i już pomimo innych marek mam identyczne wrażenia: nic specjalnego. Ten moim zdaniem jednak trochę bieli skórę, po odpowiednim roztarciu ten efekt zanika, ale jak na moje odczucie - trochę zostaje. Może i utrwala makijaż, na jakieś 4-5h dość stabilnie, ale nie jest to jakiś spektakularny efekt. Trudno oceniać puder bez podania podkładu - a więc używam znanego Revlon Colorstay. Niestety podkład ten sam w sobie został poddany pewnym zmianom w składzie i jego trwałość się pogorszyła. A więc podsumowując, z obecnym Revlonem i z tym pudrem, makijaż przy mojej tłustej cerze zaczyna schodzić z problematycznych obszarów po 3-4h (naczynka na skrzydełkach nosa przykryte korektorem, Revlonem i tym oto pudrem zaczynają już być widoczne), z obszarów mniej problematycznych np. policzków, po jakiś 5-6h.

Rzeczywiście naturalny

Po puder ryżowy Paese sięgnęłam po przetestowaniu kilku innych, lepszych i gorszych marek. Dziś używam go nadal, jest według mnie najlepszy i nie mam zamiaru się z nim rozstawać :)

Rzeczywiście jest wytwarzany ze skrobi ryżowej, jest to wolny od szkodliwych składników, naturalny produkt, a to niestety rzadkość jeżeli chodzi o pudry ryżowe dostępne na rynku.
Doskonale matuje cerę mieszaną w kierunku tłustej, mój częsty problem to po prostu "spływanie" podkładu z twarzy po kilku godzinach, teraz po jego nałożeniu na strefę T lub całą twarz mam spokój do końca dnia :) Zdecydowanie przedłuża trwałość makijażu.
Super rozświetla okolice pod oczami :)
Jest bardzo wydajny - opakowanie 15g wystarcza mi na kilka miesięcy praktycznie codziennego używania, cieniutka warstwa na twarzy całkowicie wystarcza i nie powoduje efektu maski.
Z tych wszystkich powodów puder idealnie nadaje się do makijażu wieczorowego bądź wykonywanego na np. sesje zdjęciowe, za nomową konsultantki sprawdziłam i rzeczywiście dobrze wygładza, współgra ze światłem i obiektywem :)

Rewelacja!

Puder zakupiłam zachęcona dobrymi opiniami i zdecydowanie się nie zawiodłam! Używam go do bakingu i na prawdę ładnie utrwala makijaż. Skład ma naturalny bez talku co jest definitywnie największym plusem. Nie zmienia koloru podkładu przez co wygląda bardzo naturalnie. Duży + również za opakowanie.