Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt (stara wersja))

Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt (stara wersja))

Zawiera łagodne substancje myjące bez mydła, które delikatnie, lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Pantenol chroni skórę przed wysuszeniem. Rumianek koi delikatną skórę. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Nie zawiera barwników, substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego. Ph neutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Pół na pół (?)

Mam długie, cienkie, przesuszone na końcach farbą włosy.
Szamponu używam od około 1,5 miesiąca, regularnie i szczerze mówiąc... Nie wiem - po umyciu włosy na pewno są czyste (a przecież o to przede wszystkim chodzi), nie wydają mi się być "tępe" w dotyku i błyszczą się jak zwykle. Jednak przy "codwudniowym" stosowaniu mogą zacząć się elektryzować (biorę jednak poprawkę na to, że jest zima, dlatego nie określam tego mianem wielkiej wady - zobaczę latem, czy ten stan się utrzyma). Włosy nie są po nim "dociążone", ale nie wymagam tego od szamponu dla dzieci - od tego mam używnay raz na tydzień lub dwa inny szampon.
Szamponem myję przede wszytskim skórę głowy i nie jest ona co prawda przesuszona, ani nie swędzi, ale jakiegoś dodatkowego nawilżenia również nie zauważyłam.
Więc szampon po prostu JEST - ani nie wybitny, ani nie jakiś tragiczny, dlatego - prawdę mówiąc - nie do końca rozumiem ten szał na niego wśród włosomaniaczek.
Używać go będę nadal, bo podoba mi się skład, ale nie jest to dla mnie produkt, który muszę mieć, bo bez niego zginę. :)

Świetny szampon!

Od kiedy zaczęłam rygorystycznie dbać o włosy, rossmannowski szampon Babydream dla niemowląt na stałe zadomowił się w mojej łazience. Od czasu do czasu robi miejsce innym szamponom o podobnym składzie.
Bez wątpienia na plusowy pierwszy plan wysuwa się jego skład. Szampon dla niemowląt Babydream zawiera łagodne substacje myjące, bez szkodliwych SLS, SLES, jego pochodnych i soli jednocześnie, a naprawdę z trudem wynajduje się takie produkty na polskich półkach. Niby jest trochę szamponów bez "sulfate\'ów", ale żeby znaleźć takowy jednocześnie bez "sodium chloride" to jak szukanie igły w stogu siana.
Oprócz tego skład wolny od wszelkich substancji konserwujących, barwników, alkoholi, silikonów i parafiny. Dlatego bardzo się cieszę, że tak dobry szampon jest na wyciągnięcie ręki, bo przecież Rossmann\'ów mamy w Polsce od groma i troszkę.
Teraz więc przechodzę do kolejnego plusa a mianowicie dostępności i ceny. Jako że linia Babydream jest jedną z głównych produktów Rossmann\'a, szampon można dostać w każdej drogerii tej sieci za wręcz śmiesznie niską cenę jak na tak dobry produkt.
A teraz jeśli chodzi o użytkowanie.
Szampon mocno plącze włosy i trzeba przy myciu uważać żeby przez przypadek ich sobie nie powyrywać. Samo plątanie nie ma dla mnie większego znaczenia bo zawsze po umyciu nakładam maskę, która ułatwia mi później rozczesywanie. Nie traktuje więc tego jako jakiś wielki minus.
Mimo tak łagodnego składu, naprawdę doskonale spełnia swoje zadanie - dobrze oczyszcza. Włosy są porządnie umyte i świeże, aż trzeszczą między palcami. Bez problemu radzi sobie także ze zmywaniem olejów. Moim zdaniem właśnie to jest najważniejsze w szamponie, nie zapach czy wygląd butelki.
Zapach produktu jest neutralny, nie męczący. Szampon jest średnio wydajny, na swoje długie włosy używam go naprawdę sporo, a już zwłaszcza jak zmywam z nich oleje. Tak więc niska cena ma jeszcze dodatkowy plus. Butelka o przyjemnym dla oka niebieskim kolorze z wesołym dzieciaczkiem na etykiecie. Nieprzezroczysta więc nie widać ile szamponu jeszcze zostało, ale bez problemu idzie to zauważyć "na wyczucie".

Podsumowując: choć Babydream ma swoje małe minusiki, jest bardzo dobrym produktem, do którego chętnie wracam i szczerze polecam.

+ dostępność
+ cena
+ skład
+ spełnienie swojego zadania, czyli dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy

- plącze włosy
- średnio wydajny

fajny

Szampon bardzo fajnie łagodzi skórę głowy. Miałam problem ze swędzeniem głowy, a on pomógł mi się pozbyć tego problemu w 80%. Jest to produkt wydajny o bardzo fajnej konsystencji. Pieni się dobrze, ale nie jest to zbyt mocne pienienie. Włosy po nim nie są poplątane mocniej niż po innych szamponach. Zapach jest delikatny i mi się bardzo podoba. Produkt dobrze myje włosy i nie ma problemu z jego spłukiwaniem. Kosmetyk jest zamknięty w ładnym i wygodnym w użyciu opakowaniu.

nie tylko dla dzieci

Kupiłam ten szampon po tym jak dziewczyny zachwalały na blogach i wizażu, ogólnie bardzo fajny szampon oczyszczający, stosowałam go podczas olejowania włosów. Bardzo ciężko się rozprowadza na włosach i po spłukaniu włosy są nie miłe w dotyku, wręcz szorstkie. Polecam do oczyszczania, chociaż nie podoba mi się jego zapach. Przystępna cena.

Przyjazny

Szamponu Babydream uzywam codziennie myjac wloski moim coreczkom.
Jest to przyjazny szamponik dla dzieci.
Delikatny , nie podraznia i nie szczypie w oczka.
Wydajny. Dobrze sie pieni.
Wloski latwo sie rozczesuje.
Po wtschnieciu wloski sa puszyste.
Zapach pozostaje na dlugo.
Sklad calkiem niezly.
Polecam.

Bardzo lubię

Szamponu używałam jakiś czas temu do mycia włosów, raz na jakiś czas myłam mocniejszym, jakimkolwiek. Ten sprawdził się super ! Włosy mniej się przetłuszczały, owszem, musialam zawsze po dawać maske albo odżywkę, bo inaczej bym ich nie rozplątała, ale i tak zawsze po myciu to robię, jakiego szamponu bym nie użyła, więc jest to bez znaczenia. Jest naprawdę godny polecenia. Teraz od niego odeszłam na jakiś czas i widzę, że to był błąd. Wracam ponownie !

Dobry produkt również dla dorosłych

Delikatny, ładnie pachnący szampon nie tylko dla dzieci - również dla dorosłych, w tym posiadaczek rozjaśnianych włosów :-). Polecam do codziennego oczyszczania włosów i skóry głowy.

Delikatny

Szampon używam do mycia włosów po nałożeniu oleju. Jest delikatny, ale myje dobrze. Przy stosowaniu muszę nałożyć go jednak dosyć sporo, przez co traci na wydajności. Dobrze oczyszcza skórę głowy bez wysuszania jej.
Ma bardzo dobry, naturalny skład. W moim wypadku wzmacnia plątanie się włosów, ale gdy po umyciu włosów nakładam maskę problem znika.
Miałam już kilka opakowań i nie mogę znaleźć innego szamponu o takim składzie i delikatnym działaniu, nawet wśród produktów dla dzieci, dlatego na pewno nadal będę kupować Babydream.
Zwykle kupuję go w promocji, wtedy kosztuje chyba 5zł, bo jak wspominałam w moim wypadku jest mało wydajny.

Dobry

Jest to bardzo delikatny szampon, który nie posiada alkoholi, soli i silikonów. Używam go po keratynowym prostowaniu włosów. Włosy są po nim miękkie, delikatne w dotyku, wygładzone i co najważniejsze proste. Problem jedynie z tym, że włosy się po szamponie strasznie plączą ale jest jeszcze wersja szamponu ułatwiająca rozczesywanie. Ja do tego dokupiłam sobie specjalną maskę i odżywkę, którą można stosować po keratynie i wszystko jest okej. Szampon jak najbardziej polecam.

Absolutny must-have

Pomógł mi z łupieżem i najchętniej używałabym go cały czas, ale muszę zmieniać co dwie butelki, żeby włosy mi się nie przyzwyczaiły. Niska cena, dostępność, niewielka buteleczka robią z tego szamponu świetny kosmetyk.

Bardzo dobry szampon dla całej rodziny

Zadowolona z używania żelu tej firmy zdecydowałam się również na zakup szamponu. Jest świetny. Dobrze się pieni, przyjemnie pachnie, nie szczypie córeczki w oczy. Na promocji można go kupić nawet za 3-4 zł... Nawet mój mąż ostatnio przekonał się do niego gdy miał problem ze swędzącą skórą głowy. Żadne specyfiki mu nie pomagały, dopiero ten szampon poradził sobie z problemem. Polecam.

Ulubeniec

Używam tego szamponu od kilku lat, bo nie zawiera SLS. Nie plącze moich włosów, są po nim lekkie i nie wysusza ich. Będę do niego wracać, bo idelanie nadaje się do codziennego mycia :)