Biocosmetics, Glinka zielona

Biocosmetics, Glinka zielona

Glinka ma działanie bakteriobójcze, zabliźniające i dezynfekujące. Pochłania nadmiar sebum i toksyn. Wchłania zanieczyszczenia, złuszcza naskórek.
Glinka zielona ma działanie bakteriobojcze, remineralizujące, odtruwające, zabliźniające i stymulujące funkcje organizmu. Produkt ma właściwości dezynfekujące i odżywcze, dzięki czemu doskonale oczyszcza skórę z toksyn i nadmiaru sebum. Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Produkt delikatnie złuszcza naskórek i wygładza go. Zmniejsza zmarszczki i hamuje proces ich powstawania. Glinka zielona świetnie nadaje się w przypadku drobnych skaleczeń, ran czy ugryzień komarów, ponieważ przyspiesza gojenie i przyczynia się do wyrównania pH do wartości przyjaznej dla skóry. Glinka nadaje się dla cery tłustej, trądzikowatej i łojotokowej, ponieważ zamyka rozszerzone pory i zapobiega tworzeniu się zaskórników. Glinka ta jest też ważnym składnikiem opóźniającym procesy starzenia skóry, do spłycania zmarszczek, wygładzania i regeneracji cery oraz jako delikatny peeling. Kosmetyk ma także właściwości ujędrniające.
Sposób użycia: do suchej glinki dolewamy taką ilość wody, aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany, po czym nakładamy na wybrany obszar. Wskazane jest aby nie doprowadzać do wyschnięcia maski (można np. spryskiwać ją wodą termalną lub nałożyć grubą warstwę).

sypkie
antybakteryjne, matujące
w saszetce
50 – 100ml

najlepsza na rynku

Na początku miałam problem z uzyskaniem odpowiedniej konsystencji, ponieważ producent nie pisze w jakich proporcjach glinkę wymieszać z wodą. Ale po nałożeniu na twarz i zmyciu efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! Glinka zmieniła kolor wągrów z czarnych na biały przez co stały się mniej widoczne, część została skutecznie oczyszczona. Testowałam wiele glinek innych firm i wracam do tej z podkulonym ogonem.

5/5

+ oczyszcza skórę
+ regeneruje skórę
+ zasusza krosty (punktowo pozostawiona na noc)
+ delikatnie peelinguje skórę
+ niweluje nieprzyjemny zapach z ust (przy myciu zębów)
+ oczyszcza skórę głowy (maseczka na skalp)
+ cena

Produkt kupuję razem z kwasem glikolowym danej marki. Są to jedyne produkty peelingujące, których używam (raz w tygodniu). Świetnie oczyszczają, i regenerują. Kwas nakładam na twarz i zmiany skórne, a glinkę na wszystko na co się da. Świetna alternatywa dla osób, które nie mogą używać mechanicznych, silnie chemicznych drogeryjnych peelingów.

Nie sprawdziła się

Używam jej od 3 miesięcy, sporadycznie - raz na tydzień, czasem dwa razy w tygodniu. Nie zauważyłam żadnych zmian. Borykałam się z trądzikiem, cera była często zanieczyszczona. Zachęcona kupnem po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii. Nie liczyłam na spektakularne efekty ale chociaż na małe zmiany. Niestety nie zauważyłam żeby robiła coś nadzwyczajnego. Jedynie cera po niej jest lekko nawilżona i gładka w dotyku i jakby napięta lecz nie zmniejszyła w żaden sposób powstawanie nowych zmian bakteryjnych.

Najepsza!

Biocometics jak zawsze w dobrej formie :)

+tania
+bardzo wydajna
+ekonomicznie wychodzi
+wygodne opakowanie z woreczkiem strunowym o wielokrotny zamykaniu
+łatwa w przygotowaniu
+glinka zielona znakomicie oczyszcza tłustą skórę, absolutne must have w pielęgnacji: matuje na długo, pomaga ogarnąć wydzielanie sebum, oczyszcza, redukuje ilość zmian trądzikowych, wygładza skórę
+nie podrażnia
+wielki plus od Producenta za szczegółowe informacje jak działa glinka, jakie ma właściwości, jak przygotować (że bez metalowych przedmiotów)

Jest ok

Mam cerę tłustą i trądzikową. Zależało mi na oczyszczaniu i przyspieszeniu gojenia krost.

PLUSY:
- faktycznie trochę przyspiesza gojenie, krostki też odrobinę się zmniejszają,
- po zmyciu skóra jest miła w dotyku,
- nie jest droga,
- trzeba dojść do wprawy przy "wyrabianiu" glinki, ale nie ma z tym większego problemu,
- wygodne opakowanie na strunę,
- nie ma problemu z jej zmyciem,
- widocznie zwęża pory,
- 100g produktu wystarcza na pewno na 3 miesiące (glinka stosowana 2 razy na tydzień).

MINUSY:
- średnio oczyszcza,
- nie ma sposobu użycia na opakowaniu, ja znalazłam w Internecie,
- po zmyciu maseczki skóra jest lekko ściągnięta,
- stacjonarnie nie widziałam w żadnym sklepie czy drogerii - jedynie w drogerii internetowej.

Glinka mi nie szkodzi, trochę pomaga. Myślałam, że regularne stosowanie przyniesie jakieś widoczne efekty, ale niestety przeliczyłam się. Glinki nie można mieszać metalowymi łyżkami, woda musi być przegotowana. Gdy mamy glinkę na twarzy trzeba się psikać wodą, żeby glinka nie zaschła.