Glymed Plus, Anti Aging Solutions, Eye & Lip Crem with Renewal Complex (Krem pod oczy i na okolice ust)

Formuła zawiera zbalansowane składniki aktywne, które zapewniają odpowiednią pielęgnację i odbudowę delikatnej skóry ust i wokół oczu. Zapobiega i odwraca skutki starzenia się skóry jak kurze łapki, nierówny koloryt, zasinienia, suchość skóry. Lekka konsystencja bogata w alfa-hydroksykwasy, glikoproteiny, palmitynian retinylu idealnie wygładza i nawilża okolicę oczu i czerwień wargową.
Niewielka ilość preparatu nanieść na oczyszczona i osuszona okolice oczu i ust i delikatnie wmasować. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów stosować przez min. 3 miesiące.
Kluczowe składniki:
- Alfa-Hydroksykwasy (kwas mlekowy, glikolowy, jabłkowy) - miejscowe stosowanie małych stężeń kwasów owocowych wpływa na zwiększenie plastyczności i gładkości skóry. AHA zmniejszają transedpidermalną utratę wody (TEWL), dzięki czemu naskórek jest odpowiednio nawilżony. Długotrwałe stosowanie AHA zwiększa syntezę kolagenu i włókien elastynowych skóry właściwej.
- Palmitynian retinylu - trwała postać witaminy A, czynnika wzrostowego działającego jako bodziec w budowie nowych komórek. Związek ten odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie skóry, stąd nazywany jest jej normalizatorem. Reguluje proces keratynizacji naskórka i wspomaga jego regenerację. Witamina A wywiera znaczący wpływ na równowagę wodno-tłuszczową, dzięki czemu ogranicza jej szorstkość i złuszczanie. Poprawia naturalną zdolność skóry do produkcji kolagenu, dzięki czemu staje się jędrna i elastyczna.
- Beta Glukan - polisacharyd pozyskiwany z ziaren owsa.Ma zdolność do głębokiego wnikania w skórę i efektywnego działania przeciwzmarszczkowego. Jest naturalnym czynnikiem zabezpieczającym przed promieniowaniem UV. Beta Glukan ułatwia działanie pozostałych substancji aktywnych zawartych w preparacie.

dobry

Stosowałam z tej serii bardzo dobre serum antyoksydacyjne dlatego skusiłam się na kolejny kosmetyk tego producenta. Wybór padł na recenzowany krem ponieważ lubię kosmetyki z kwasami a tutaj mamy krem pod oczy z kwasami- pomyślałam, że to coś dla mnie.
Producent zaleca aby aplikować krem codziennie na noc przez minimum 3 miesiące. Minęły trzy miesiące od kiedy sięgnęłam po ten kosmetyk ale ta recenzja sprawia mi wielką trudność.

Na wstępie napiszę, że bardzo lubię (i raczej nie sięgam po inne) treściwe, gęste, tłuste kremy pod oczy na noc. Obok nawilzenia skóry oczekuję odżywienia i natłuszczenia okolicy oka. Ten krem natomiast jest bardzo lekki, szybko się wchłania i nie pozostawia żadnej warstwy. Z powodu przyzwyczajenia do konsystencji innego rodzaju miałam gdzieś z tyłu głowy taką myśl,, że moja skóra przesuszy się, nie będzie dostatecznie nawilzona.
Obawy nie sprawdziły się. Krem bardzo dobrze nawilża. Rano nie czułam żadnego dyskomfortu czy ściągniętej skóry a mam raczej suchą skórą wokół oczu (kiedy jej nie nawilżam dostatecznie).
Krem jak już pisałam posiada w składzie kwasy i one działają- kosmetyk kilka razy podrażnił m skórę, była ona zaczerwieniona. Ale nie piekła ani nie łuszczyła się. Retinmax i woda termalna na noc przywracały dobry stan skóry.
Najważniejsza rzecz- czyli wygładzenie skóry i działanie przeciwzmarszczkowe. Ad zmarszczek tutaj ufam producentowi, że kosmetyk miał wpływ na opóźnienie starzenia się skóry. Odnoście wygładzenia... nie do końca wiem jak to sprawdzić. Na powiekach nie mamy przecież ani widocznych porów skóry ani żadnych nierówności... Mogę napisać że skóra w czasie stosowania kosmetyku była ładna. Szkoda,że krem nie rozjaśnia skóry (ale mam bardzo jasną skórę i może dlatego nie widzę efektu w tym zakresie).
Jako kosmetyk do pielęgnacji skóry powiek krem spisał sie dobrze- nawilżał skórę, wierzę, że kwasy odnowiły moją skórę i pomogły lepiej wchłaniać sie innym kosmetykom.
Nie zauważyłam jednak żadnego spektakularnego działania kremu.
Lepiej niz w pielęgnacji okolic oka krem spisał sie w pielęgnacji ust.
W trakcie stosowania kremu cały czas mam idealnie nawilżone usta, gładkie, jędrne (jakby pełniejsze), odstawiłam nawet pomadkę peelingującą sylveco. Każda szminka nawet te matowe i wysuszające nie szkodzą moim ustom i bardzo ładnie na nich wyglądają. Jednak nie zainwestuję niemal 180 zl w balsam do ust.
Podsumowując recenzję- kosmetyk dobrze nawilża, pielęgnuje skórę jednak miałam większe oczekiwania.
Trudno mi napisać tę recenzje z jednej strony krem jest dobry ale z drugiej nie rozjaśnia skóry, nie sprawia że jest promienna, lubi podrażnić... Nie wiem czy do niego wrócę.

Używam tego produktu od: 3 mce