Kerastase, Nutritive, Bain Nutri-Thermique (Odżywcza kąpiel termiczna)

Kerastase, Nutritive, Bain Nutri-Thermique (Odżywcza kąpiel termiczna)

Kreastase Bain Nutri-Thermique szampon odżywczo - pielegnujący dla włosów bardzo suchych i uwrażliwionych. Posiada unikalny system wykorzystania ciepła by dostarczyć składników odżywczych i optymalnego nawilżenia włosom suchym, uwrażliwionym i osłabionym zabiegami chemicznymi.

Wart swojej ceny

Tym razem zdecydowałam się kupić całą serię, czyli nie tylko moją ulubioną maskę z tej serii, ale też i szampon. Z reguły oszczędzam na szamponach, wychodząc z zalożenia, że szampon ma skutecznie i delikatnie oczyszczac a wszelkie zapewnienia producenta o walorach pielęgnacyjnych sa chwytem reklamowym, bo nie takie jest zadanie szamponu. Tym razem oceniam szampon i maskę w duecie, choć będę się starała skoncentrować jedynie na walorach tego pierwszego.

Szampon ma miłą, gęstą konsystencję, więc łatwo wylać na dłoń żądaną ilość. Niestety, nie służy temu sam "wylew" butelki. To po prostu spora dziura i trzeba uważać, by nie przelać i nie zmarnować. Zapach inny, niż ten maski. Zblizony, ale inny. Ja tam wyczuwam jakieś ziółka rozpuszczone w perfumach. O ile zapach maski uwielbiam, o tyle zapach szamponu średnio mi odpowiada, ale przecież nie o zapach chodzi w szamponie, więc za to nie odejmuję.

Pieni się wspaniale, domywa skutecznie i delikatnie wszystkie zanieczyszczenia, w tym ewentualne resztki lakieru.

Czy pielęgnuje? Zapewne nie. Ale po umyciu i wytarciu ręcznikiem moje rude, sklonne do suchości wlosy nie przypominają szorstkiej włosiennicy. Są lekko błyszczące, miękkie, nawilżone, pomimo, że oczywiście, nie odważyłabym się ich rozczesywać nez maski. Szampon nie zostawia też żadnego filmu (znacie to uczucie wrażenia, ze po umyciu niektórymi szamponami wlosy są szorstkie a jedynie natłuszczone?). Nie wiem, na ile to zasługa SLSów a na ile zapewnienie producenta, że pod wpływem ciepła produkt uwalnia jakieś składniki nawilżające i pielęgnacyjne, ale fakt pozostaje faktem, że włosy są po nim w dobrej kondycji. I w dodatku nieobciążone.

Szampon idealnie współgra z maską i przygotowuje włosy na jej przyjęcie. Skończę tę butelkę i zrobię przerwę, żeby włosy się zanadto nie przyzwyczaiły.

Kurację tą serią zawsze staram się wykonywać kilka razy w roku i efekty utrzymują się jakiś czas po jej zakończeniu. Nutri Thermique jest idealnym rozwiązaniem na sezon grzewczy i na lato, gdy powietrze jest suche.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej butelki