L`Oreal Professionnel, Serie Expert, Absolut Repair Lipidium Shampoo (Szampon regenerujący włosy bardzo uwrażliwione)

L'Oreal Absolut Repair Lipidium szampon regenerujący zawiera ceramidy, lipidy, fito-keratynę oraz kwas mlekowy. Kosmetyk regenruje włosy na całej długości oraz odbudowuje zniszczone partie. Włosy są bardziej miękkie i błyszczące, a przede wszystkim zdrowe. Przeznaczony do codziennego użytkowania.

regenerujące
w butelce
100 – 250ml

Skład jest w trakcie moderacji.

• AQUA/WATER, SODIUM LAURETH SULFATE, COCO-BETAINE, GLYCERIN,GLYCOL DISTEARATE, SODIUM CHLORIDE, AMODIMETHICONE,PPG-5-CETETH-20, DIMETHICONE,SODIUM BENZOATE, POLYQUATERNIUM-6, SALICYLIC ACID, CARBOMER, LINALOOL, TRIDECETH-6, LACTIC ACID, HEXYL CINNAMAL,LIMONENE, CETRIMONIUM CHLORIDE,2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL, HYDROLYZED CORN PROTEIN, HYDROLYZED SOY PROTEIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, POLYQUATERNIUM-51, CI 19140 / YELLOW 5, CI 15985/ YELLOW 6, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, PARFUM/FRANRANCE

Nie kupię ponownie

Szampon bardzo obciąża włosy, słabo się pieni, bardzo ciężko dokładnie umyć włosy. Pomimo dobrego spłukiwania włosy na drugi dzień nadają się znowu do mycia. Z tej serii polecam jedynie maskę do włosów, która również odbuduje zniszczone włosy.

Szampon idealny

Zaczne od tego ze moja przygoda z tym szaponem zaczela sie wieki temu :) kiedy to poszukiwalam swojego idealu. Po latach kombinacji z koloryzowaniem prostowaniem kreceniem i innymi "dziwnymi" wynalazkami na mojej glowie wlosy bardzo mi sie oslabily ,stracily na kondycji, znacznie szybciej mi sie przetluszczaly. Zaczelam wiec bardziej zwracac uwage na pielegnacje wlosow, na produkty ktore uzywam i tak metoda prob i bledow trafilam na ten szampon;)

Zaskoczenie pojawilo sie juz po pierwszym uzycziu kiedy to po umyciu wlosow nie potrzebowalam nic wiecej moje wlosy byly lsniace i gladkie bez uzycia dodatkowych odzywek czy masek. Z kazdym nastepnym razem bylo juz tylko lepiej. Szampon towarzyszyl mi zawsze i wszedzie, nie ruszalam sie bez niego na urlop, zawsze musialam miec zapas w lazience :)

Po dluzszym stosowaniu szamponu zauwazylam znaczna regeneracje moich wlosow, zaczely mi sie rowniez mniej przetluszczac (wczesniej musialam myc wlosy codziennie) . Na dzien dzisiejszy po uzyciu szamponu moje wlosy sa blyszczace i lsniace , kiedy je dotykam sa miekke, nie pusza sie co jest dla mnie rownie wazne. Czuje sie jak po wyjsciu z salonu kosmetycznego.

Dodatkowo zapach ktory unosi sie w lazience i dlugo zostaje na wlosach jest poprostu obledny. Uwielbiam kiedy moje wlosy pachna swiezoscia przez dlugi dlugi czas.

Szamponu uzywam przede wszystkim kiedy mam malo czasu na dodatkowe maski odzywki i inne zabiegi na mojej glowie :)

Jeszcze nigdy mnie nie zawiodl.
Podoba mi sie rowniez konsystencja produktu, ktora jest "malo lejaca" dzieki czemu z latwoscia mozna dozowac sobie ilosc jaka potzrebujemy a potrzebujemy jej naprawde niewiele to z kolei wizaze sie z tym ze kosmetyk staje sie wydajny i starcza na naprawde dlugo.

Od niedawna produkt zaczelam kupowac w drogerii NATURA, wczesniej byly to sklep typowo fryzjerski lub bezposrednio u fryzjerki.

Serdecznie polecam ten produkt dziewczyna ktore chca poczuc sie jak po wyjsciu od fryzjera.

najlepszy

Bez wątpienia to najlepszy szampon jakiego używałam. Pięknie pachnie, jego używanie to sama przyjemność. Mam dużą butelkę i nie wiem, kiedy ja wykończę. W chłodne dni szampon świetnie regenerował włosy bez zbytniego obciążenia. Mam nadzieję, że tak będzie i w cieplejsze dni. Szampon sprawia, że włosy są naprawdę odżywione a ich kolor jest podkreślony. Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam rozdwojone końcówki. Z drugiej strony używam też maski i odżywki z innych serii L'oreal oraz olejków z Mariona.
Warto polować na ten szampon w sklepach internetowych.

Nieprzepadam

U mnie ten szampon się totalnie nie sprawdził. Nie mył dokładnie włosów, bardzo je obciążał i już po 1 dniu włosy były przetłuszczone. Działo się tak kosztem dobrego nawilżenia, a tym samym obciążenia. Nie polecam. Cena zdecydowanie nieadekwatna do jakości. Maska z tej serii jest zdecydowanie lepsza.

ulubiony

O tym szamponie dowiedzialam sie od kolezanki. Zachwycona wygladem jej wlosow, polecila mi ten produkt. Mimo, iz moje wlosy maja tendencje do przetluszczania i myje je zazwyczaj codziennie, to ten szampon skradl moje serce za:

+wlosy po nim wygladaja swietnie, zdrowo, sa miekkie, nieco uniesione od nasady, ale (niestety) bez efektu push up
+wlosy swietnie sie rozczesuja, nie musze juz uzywac mgielek w sprayu ulatwiajacych rozplatywanie
+dobra kondycja wlosa utrzymuje sie dluzej niz do nastepnego mycia
-dostepnosc i rozbierznosc cen - w sklepach stacjonarnych, czy u fryzjera cena tego szamponu potrafi byc trzykrotnie wyzsza niz w drogeriach internetowych :/

Najlepszy szampon dla zniszczonych włosów

Moje włosy są długie, gęste ale niestety bardzo zniszczone rozjaśnianiem.
Po wielu latach poszukiwań pielęgnacji idealnej znalazlam szampon życia.
Jest bardzo wydajny , 500ml starcza mi na 3 miesiące ( innego szamponu zużyłabym chyba 10 butelek w tym czasie). Włosy są po nim gładkie ,lśniące, wydają sie zregenerowane, po prostu dużo ladniejsze, do tego moge go uzuwac bardzo dlugo i moje wlosy caly czas dobrze na niego reagują. Teraz musiałam go odstawć bo nie nadaję się do włosów po keratynowym prostowaniu. Z pewności jednak wróce do niego

Rewelacja dla wypadających włosków :)

Bardzo dobry szampon dla osób borykających się z wypadaniem włosów. Włosy stają się mocniejsze, gładsze i bardziej lśniące. Łatwo się rozczesują i co najważniejsze włoski odrastają w cudowniej ilości:) Niestety nie przestają wypadać.
Plusy:
+ włoski odrastają
+ bardzo się pieni
+ wystarcza na 4-5 miesięcy

Minusy:
- średnia cena (25zl za mała buteleczkę), ale na długo starcza
- Włoski nadal wypadają
- konieczność używania wcześniej szamponu oczyszczającego.

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 2

Jednym słowem kiepski

Nie przypominam sobie, abym kiedy kolwiek wcześniej używała szamponu aż tak złego. Poczucie irytacji potęguje w tym przypadku świadomość, że cena tego produktu jest zupełnie nieadekwatna do jakości. Przyznam, że sugerowałam się poniższymi opiniami, dlatego czuje się w obowiązku dodać też swoją.
Przez dłuższy czas rozjaśniałam włosy, ale teraz jestem w trakcie powrotu do swojego koloru. W związku z czym u nasady mam włosy naturalne, na końcach zaś rozjaśniane. Chciałam solidnie zadbać o włosy w zimie, tym bardziej że są przesuszone od suszarki, rozjasniania, ogrzewania. Niestety nic z tego.
Ten szampon po prostu nie myje.
On obkleja włosy i skórę głowy. Mimo wielokrotnych prób - mycia jeden raz, dwa razy, dłuższego i dokładnego spłukiwania, - efekt jest ten sam. Włosy są sklejone w strąki, niemiłe w dotyku. Jakby czymś oblepione. Po prostu fatalne. Szampon ładnie pachnie i ma fajną konsystencję, ale coż z tego. Nie polecam i na pewno więcej nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: 1x200ml

Szampon idealny

Idealny szampon dla włosów suchych, wymagających codzienniej stylizacji i suszenia. Używam go od kiedy zrobiłam dekoloryzację.

Zalety:
+ dobrze myje
+ nie przetłuszcza włosów
+ wygładza, włosy są sypkie
+ dobrze zmywa oleje, efekt jest jeszcze lepszy
+ niedrogi (ok. 20zł)

Teraz moje włosy wyglądają naprawdę dobrze, ale nadal będę go używać. W połączeniu z maską Hair Botox z Kallosa "robi" naprawdę ładne, błyszczące włosy :)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

bardzo dobry

Ten szampon podobny jest do poprzednika. Uzywam z tej serii tez maske i odzywke. Wlosy sa rzeczywiście odżywione. Samo już uzycie szamponu bez odzywki powoduje ze wlosy się dobrze rozczesują. Uzywam go już jakiś czas zaraz jak wszedł na rynek i jestem bardzo zadowolona.

Używam tego produktu od: dosc dlugo
Ilość zużytych opakowań: kilka

Sama nie wiem....

Bardzo lubię profesjonalną serię loreala. Uważam, że to najlepsza seria do włosów na rynku (lepsza od kerastase czy joico). Uwielbiam żółte serie absolut repair i intense repair, już od wielu, wielu lat leczą one moje włosy od wszelkich zniszczeń (po farbowaniu, suszeniu, prostowaniu itp). Do tej pory nie miały sobie równych.

Lipidium jest nową, trzecią odsłoną z serii repair loreala. Testując nowość zdecydowałam się na szampon, odżywkę i maskę. O ile z maski i odżywki jestem zadowolona (chociaż nie widzę większej róznicy w stosunku do absolut repair ;)). o tyle do szamponu mam pewne zatsrzezenia. Kupiłam go w butelce 500ml, przez pierwszą połowę opakowania było ok, identyczna konsystencja i działanie co wcześniejszy szampon absolut repair - włosy były czyste, miękkie, jedwabiste i lśniące (oczywiscie to zasługa stosowania wszystkich kosmetyków z serii razem). Mniej wiecej od polowy opakowania zauwazylam ze moje wlosy po umyciu są niedoczyszczone - lepkie, cięzkie, nie układają się, sa takie ... może nie tłuste, ale obciązone kosmetykiem i nie sa takie lekkie i czyste jak zawsze po umyciu... Eliminowalam po kolei rozne kosmetyki by dociec co powoduje, że włosy wygladaja tak a nie inaczej (mimo np. trzykrotnego mycia pod rzad i bardzo, bardzo dokladnego płukania) i okazało się, że to szampon! wystarczyło zmienic szampon, stosowac dalej maske i odzywkę z serii i wszystko było ok;) Hm.... nie wiem czy tylko ja trafiłam na taką felerną sztukę, czy po prostu przed kazdym uzyciem powinnam potrzasnac butelką?? Wczesniej mi sie to nie zdarzyło z żadnym szamponem Loreal.... Dlatego nie 5, a 3,5 gwiazdki ;) Czekam na opinie, czy ktora z Was tez tak miałą po lipidium :)

przyjemny

Tak jak poprzedniczka używałam również szamponu cellular. Ale ja nie widze pomiędzy nimi różnicy. Być może zależy to od typu włosów a być może poprostu różnice są zbyt subtelne, a ja na drobiazgi nie zwracam uwagi :D.
Do rzeczy: Jeden z niewielu szamponów, po których nie mam przesuszonych włosów. Zdarza sie, że po szamponach nie używam odżywek czy masek. Rzadko, ale sie zdarza. Szampon ten i jego bliźniak, cellular nieco nawilżają włosy. Co ważne nawet bez użycia szamponu czy odżywki włosy można rozczesać. Używam na zmianę z innymi szamponami, ale przewagę stanowią produkty tej serii. Przemienne używanie produktów wiąże się z tym, że ta seria nieco obciąża włosy.

Ilość zużytych opakowań: 2/3 dużego (1,5 litra)