DermaQuest Skin Therapy, Retinol Peptide Youth Serum (Peptydowe serum ujędrniające z czystym retinolem 4%)

Innowacyjny kosmeceutyk zawierający najsilniejsze dostępne na rynku stężenie czystego retinolu 4%. Retinol jest czystą formą witaminy A, jedną z najskuteczniejszych substancji przeciwstarzeniowych stosowanych we współczesnej kosmetologii. Badania naukowe potwierdziły jego silne działanie stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i GAGs. Retinol wpływa na zwiększenie gęstości i jędrności skóry oraz poprawia jej ukrwienie. Poprzez wzrost syntezy białek podporowych terapia wpływa na spłycenie zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych. Dzięki regulowaniu aktywności melanocytów wyrównuje koloryt i niweluje oznaki fotostarzenia się skóry. Wzmocnienie właściwości ujędrniających zapewniają roślinne komórki macierzyste oraz peptydy biomimetyczne nowej generacji: Syn-Hycan [3%],RonaCare74; Cyclopeptide-5 [3%] oraz MATRIXYL synthe [2%]. Ze względu na silne stężenie retinolu kosmetyk polecany jest zarówno dla skór suchych jak i nadprodukcją sebum. Serum liftingujące polecane jest do stosowania na twarz, a w szczególności na szyję i dekolt.
Substancje czynne biologicznie:
- czysty retinol [4%],
- peptydy biomimetyczne[8%]:
• Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate (Syn®-Hycan) [3%],
• Cyclotetrapeptide-24 (RonaCare® Cyclopeptide-5) [3%],
• Palmitoyl Tripeptide-38 (MATRIXYL synthe) [2%],
- niskocząsteczkowy kwas hialuronowy [4%],
- skwalan [4%],
- lipofilowa forma witaminy C: BV-OSC [4%],
- kompleks aminokwasów: prolina, leucyna, seryna [1%],
- dipalmitynian hydroksyproliny [1%],
- witamina E [1.5%],
- 3 rodzaje komórek macierzystych z: Centella Asiatica, Budlei Dawida, owoców winogron (resweratrol),
- ekstrakt z arniki [1%],
- fosfolipidy [1%],
- ceramidy [1%].

Świetne

Jedne z lepszych składowo (nie tylko retinol ale też peptydy) serów odmładzających i co tu dużo mówić robi swoją robotę bardzo skutecznie. Jeżeli postępuje się zgodnie z instrukcją nie podrażnia, nie powoduje ściągnięcia ani zaczerwienienia skóry (choć to z pewnością kwestia indywidualna). Używałam go także pod oczy (choć bardzo ostrożnie oczywiście) i po stosunkowo krótkim czasie (regularnego stosowania) widziałam efekt młodszej skóry: jędrniejszej, gładkiej i rozświetlonej. Szczerze mówiąc nie wiem czy mam ochotę szukać i testować inne sera z retinolem (choć jeszcze Environ za mną chodzi) skoro znalazłam naprawdę dobry kosmetyk, do którego nie mogę się przyczepić. No może poza ceną i tym, że jest dość gęste i trudno je w umiarze rozprowadzić na całej twarzy.