Apis, Professional Line, Vitamin Balance, Serum z witaminą C i białymi winogronami (nowa wersja)

Serum o delikatnej konsystencji czerpie swoje właściwości z bogactwa witaminy C , która wspomaga syntezę włókien kolagenowych, wygładza skórę, odświeża, poprawia ukrwienie i stan naczyń krwionośnych. Jednocześnie ekstrakt z białych winogron, aloesu, alg morskich, ginkgo biloba i kwas hialuronowy nawilża, odżywia, poprawia koloryt skóry i przyspiesza odbudowę nowych komórek. Redukuje wolne rodniki jednocześnie opóźniając proces starzenia.

Mieszane uczucia

Skuszona pozytywnymi opiniami zakupiłam to serum przez internet. Niestety dopiero później dowiedziałam się, że skład produktu drastycznie uległ zmianie a owe pochwały tyczyły się starego. Mimo tego serum stosowało się bardzo przyjemnie, zapach mnie zniewalał, coś pięknego. Serum konsystencja przypomina krem i jest bardzo lekkie. Nie podrażniał i lekko wyciszał moja podrażniona, naczynkowa cerę. Dobrze nawilzal. Niestety czuje się oszukana w zwiazku że zmiana składu produktu i mam poważne wątpliwosci co do większego działania serum. Raczej sięgnę po coś z lepszym składem.

Tragedia

Specjalnie przeczytałam skład, żeby wpisać się pod dobrym produktem, poniewaz stara wersja tego serum jest na Wizażu pod hasłem "zapomniane kosmetyki".

Niestety, przed zakupem nie zorientowalam się, że firma zmieniła skład kosmetyku i kupiłam to serum zachęcona pozytywnymi recenzjami w różnych miejscach, które to recenzje - jak się okazało - odnosiły się do wersji starej.

Nie wiem w sumie, czy to ma jakieś znaczenie - stara czy nowa - mnie ten produkt makabrycznie podrażnił. Wg zapewnień producenta przeznaczony jest dla cery wrażliwej, naczynkowej, pozbawionej blasku. Ja nie mam cery wrażliwej ani naczynkowej, ale po użyciu tego produktu nie mogłam z pielęgnacją cery zrobić dosłownie nic - ani umyć wodą, ani przemyć tonikiem, ani nałożyć (aptecznego) kremu - nic. Cera była podrażniona, po dwóch - trzech dniach zaczęło mnie "wyrzucać". Chwile wytrzymałam, bo myślałam, że to witamina C tak może działać, ale poddałam się.

Producent oznacza na opisie, że produkt jest do użytku profesjonalnego, ale nie podaje, z jaką częstotliwością go używać. Ponieważ sprzedaje to serum w opakowaniach po 100 ml, może z powodzeniem zakładać, że będą go kupować użytkowniczki domowe. Przydałoby się więc opisać sposób używania, bo może ja popełniłam błąd używając go raz dziennie codziennie. Może trzeba używać go raz w tygodniu?

Z kolei przy używaniu raz w tygodniu chyba nie będzie żadnego efektu, bo produkt nie jest jakoś specjalnie skoncentrowany i po jego użyciu nie ma jakiegoś efektu "wow" jak po wyjściu po zabiegu z gabinetu. Także w sumie nie wiadomo, po co to to jest na rynku.

Jednym słowem - dla mnie tragedia.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie i nie mogę więcej
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1 100 ml