Johnson's Baby, Soothing Naturals, Intense Moisture Cream (Krem intensywnie nawilżający)

Intensywnie nawilżający i kojący krem z serii `Soothing naturals` zawiera kombinację harmonijnie i skutecznie działających składników, takich jak ekstrakt z liści drzewa oliwnego, czystej witaminy E oraz minerałów. Sprawiają one, że skóra dziecka jest intensywnie nawilżona i ukojona już od pierwszego użycia oraz zabezpieczona przed utratą wilgoci na wiele godzin.
Krem opracowany przy udziale pediatrów oraz przetestowany przez dermatologów.

Jes, jes, jes !

Krem jak to zwykle u mnie bywa, kupiłam z ciekawości. Lubię produkty JJ szczególnie za delikatność i zapach, więc liczyłam na to że i na tym się nie zawiodę.

I udało się.
Krem bardzo przyjemnie pachnie. Delikatnie. Lekko kwiatowo, lekko kremowo, lekko ogórkowo. W zasadzie jest to zapach trudny do określenia. Ale nie jest ani duszący, ani orzeźwiający, tylko przyjemnie dzieciaczkowy.
Konsystencja jest dość gęsta, jednak bardzo dobrze rozprowadza się na ciele. Pozostawia delikatną satynową warstewkę. Skóra jest przyjemnie nawilżona, miękka, gładka i pachnąca.
Bardzo udany kosmetyk, do którego wrócę z pewnością.
Musze tylko ograniczyć zapasy. ;)

Bardzo przyjemny krem

O tym, jak delikatna i podatna na podrażnienia jest skóra dziecka nie muszę nikogo przekonywać. Tak jak i o tym, że będąc mamą na pełen etat, łatwo, w ferworze domowych obowiązków przyprawić skórę (szczególnie dłoni) o poważne przesuszenie i nadwyrężenie. Wobec powyższego, wybór omawianego kremu okazał się strzałem w dziesiątkę i że tak to ujmę za "jednym zamachem" zadowolił zarówno mnie, jak i mojego synka.
Pierwszym atutem kremu jest jego poręczne opakowanie w formie plaskiego, szerokiego słoika, z którego bez trudu można nabrać na dłoń stosowną porcję produktu, co w przypadku "oporządzania" niezwykle ruchliwego brzdąca jest kluczowe. Wystarczy zanurzyć palce i już. Krem, o przypominającej budyń i lekko połyskującej białej formie, choć w opakowaniu wydaje się treściwy, nie sprawia żadnego problemu podczas nakładania. Zaryzykuję wręcz stwierdzenie, że jest lekki jak suflet i w oka mgnieniu wchłania się w skórę, pozostawiając na niej ledwie wyczuwalny ochronny film, który po paru chwilach wchłania się całkowicie, dając efekt pół matowego wykończenia (co sprawdza się wyśmienicie, gdy chce się go podprowadzić dziecku także do nawilżenia skóry twarzy...:))
Krem od pierwszego użycia z miejsca zmiękcza skórę, wyraźnie ją nawilża, uelastycznia oraz co bardzo ważne nie powoduje żadnych podrażnień, czy wysypu niemiłych niespodzianek. Skóra, nawet jeśli nie była w najlepszej kondycji, szybko wraca do właściwego wyglądu, jest ukojona i miła w dotyku.
Łagodny, nie drażniący zapach kremu umila jego stosowanie, a przystępna cena i zaskakująco duża wydajność produktu (używamy go obydwoje od 2 miesięcy, a ze słoika ubyła niespełna 1/3 zawartości) wprost wołają o sięgnięcie po niego tak w kontekście pielęgnacji skóry dziecka, jak i dorosłych.
Polecam.

Używam tego produktu od: Ponad 2 miesięcy