Shiseido, Ibuki, Softening Concentrate (Koncentrat łagodzący)

Shiseido, Ibuki, Softening Concentrate (Koncentrat łagodzący)

Skoncentrowany tonik, który szybko i głęboko wnika w głąb skóry wypełniając ją optymalną dawką nawilżenia. Bogata, komfortowa formuła koncentratu wzmacnia odporność skóry, zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się problemów oraz poprawia efekty działania kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Bardzo dobry

Tonik ma postać żelową, podobnie jak Balancing Softener z linii Wrinkle Resist 24. Bardzo przyjemnie się go używa, ja wylewam sobie przez dziurkę z opakowania trochę na dłoń, a potem na twarz, mam wrażenie, że nakładając produkt na wacik byłaby zbyt wielka jego strata. Zapach jest przyjemny, ledwo wyczuwalny, niedrażniący, aczkolwiek tonik ów zawiera niestety alkohol i jeśli mam jakąś rankę na twarzy to czuję uszczypnięcie, które jednak niemalże natychmiast znika. Produkt ten wchłania się bardzo szybko pozostawiając skórę miękką i gładką. Nie zauwazylam wlasciwosci lagodzacych, ale u mnie nie ma czego łagodzic, wiec tu sie nie czepiam, bo uzywało mi sie go wysmienicie. Wydajność jest bardzo dobra, podobnie jak w przypadku pianki do mycia z tej serii. Osobiscie moge polecic ten produkt, chociaz zdaje sobie sprawe, ze sa tansze, ktore moga dac podobny efekt.

Bardzo dobry.

Stosowałam na noc jako lotion, po toniku, a przed serum. Skóra była "miękka", jakby rozpulchniona, gotowa na przyjęcie kolejnych składników pielęgnacyjnych.
Pachnie kosmetycznie, delikatnie, ale przyjemnie.
Póki co szukam czegoś co tak działa, ale tańszego. Jak nie znajdę to kupie ponownie Shiseido.

Spełnia swoją podstawową rolę...

Tonik posiada delikatnie żelową, półprzezroczystą konsystencję o biało-perłowym zabarwieniu. Pachnie delikatnie, aczkolwiek jego zapach określiłabym jako mydlany z nutą alkoholu w tle. Po aplikacji nie zostawia tłustej czy lepiącej się powłoki. Skóra od razu staje się aksamitnie gładka i miękka. Uspokaja miejscowe zaczerwienienia. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 75 ml

Bardzo fajna seria

Oceniam serię - krem do mycia, lotion i emulsja.
Uzywałam jej około 3 miesiące - tyle starczyło z zakupionego opakowania mniejszych produktów (!!!).
Dlatego też w pierwszej kolejności pochwalę wszystkie kosmetyki za niesamowitą wydajność - za 100 zł używałam 30ml,30ml,30ml przez prawie 100 dni.
Jeśli chodzi o stosowanie, to przywołania wymaga niesamowity komfort używania tych kosmetyków.
Ładnie pachną, mają fajne i poręczne opakowania, nie wylewają się, nie brudzą opakowań.
Krem do mycia bardzo fajnie oczyszcza cerę, bezpośrednio po jego użyciu jest śmieszne wrażenie, że skóra aż skrzypi z czystości.:)
Niezwłocznie po umyciu używałam lotionu - fajnie łagodził.
Kilka minut później nakładałam emulsję...i nie widziałam potrzeby nakładania kremu (poza wieczorami, mam w zwyczaju wówczas nakładać jeszcze serum i krem).
Jestem bardzo zadowolona z działania tych kosmetyków - miałam piękną, czystą i nawilżoną skórę. Dotychczas moją zmorą były suche skórki, które obecnie zupełnie zniknęły. Będę uczciwa - jest to efekt zaprzestania wyciskania pryszczy, ale i w znacznej mierze boskiego trio Shiseido ibuki. Bardzo je polecam!

Używam tego produktu od: 3 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 3x30ml

IBUKI na tak :)

Zaczne od tego, ze uwielbiam cala serie ibuki i z pewnoscia warto zainwestowac w cały zestaw. O zaletach pianki do mycia twarzy rozpisywalam sie w recenzji tego produktu, tutaj dodam tylko, ze wszystkie produkty z tej serii sa bardzo wydajne zaś sama pianka wystarcza na rok! Aż trudno w to uwierzyc :)

Z produktami zapoznalam sie w trakcie beauty expert sephora - konsultanta shiseido zachwalała po stokroć te produkty. Faktycznie musze podzielic jej zachwyt :)

Cała seria jest bardzo ekskluzywna, ma piekny zapach (przypomina perfumy amore amore), zas pielegncjacja produktami ibuki jest kompleksowa - pianka, delikatny peeling, serum (które ekspert shiseido nazywała tonikiem, widać ma ono bardziej właściwosci tonizujące) oraz trzy rodzaje kremów.

Produkty sa warte swojej ceny - wystarczaja na dlugo, sam koncentrat to opakowanie 75ml czyli duzo wieksze niz przecietnego serum (30 lub 50 ml). Ceny sa ok szczegolnie jesli kupi sie je w promocji lub w zestawie.

Przechodzac do recenzji samego konsentratu. Faktycznie ma on właściwosci tonizujace. Jest lecitkie i swietnie uspokaja i nawilza skore po jej umyciu. Z drugiej strony sam koncentrat jest niewystarczajacy, trzeba dodatkowo nawilzyc skore kremem. Razem powoduja ze jest ona niesamowicie gladka, miekka i rozswietlona. DO stosowania zarówno przez osoby z suchą i wrazliwa skórą, jak i osoby ze skórą tłustą i mieszaną. Dla mnie bomba :)

Co ciekawe robilam test - nakladalam sam krem bez konsentratu lub sam koncentrat bez kremu - nigdy nie osiagnelam takiego efektu jak po zastosowaniu wszystkich trzech kosmetykow razem :) Widac naprawde warto zainwestowac w zestaw:) Serum wystarcza (podobnie jak krem) na ok. 3-4 miesiace stosowania.

PLUSY:
+ konsystencja
+zapach
+działanie
+piekne i b. higieniczne opakowanie
+wydajnosc
+pojemnosc

MINUSY:
brak :)

Rewelacyjny żel zmiękczający, łagodzący i wygładzający skórę

Jest to skoncentrowany tonik (nie ma nic wspólnego z tym co uważamy za toniki), którego zadaniem jest nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie skóry.

Tonik zmiękczający jest REWELACYJNY nie tylko z serią Ibuki, moim zdaniem to najlepszy produkt z tej serii. Każdy krem bądź serum nałożone na ten produkt działa dużo lepiej, skóra staje się miękka i idealnie nawilżona.

Obecnie używam całej serii na dzień. Jeśli używacie serum, to powinno być ono nałożone po tym toniku.

Skóra jest idealnie nawilżona, gładka, zadbana i piękna. Produkty błyskawicznie się wchłaniają, więc są idealne na dzień pod makijaż. Seria Ibuki niweluje wypryski i wszelkie niedoskonałości, wreszcie nie miałam żadnych niespodzianek na brodzie przed okresem, wszelkie krostki czy alergie są błyskawicznie złagodzone, dosłownie zaleczone i znikają po dniu. Absolutny mast have dla mojej mieszanej z przesuszeniami, kapryśnej i alergicznej skóry!

Produkty są tak delikatne a jednocześnie skuteczne, że stosuję je także na skórę wokół oczu.

Przeczytałam o tej serii na wizażu i uznałam, że to produkty dla mnie. Cieszę się, że się nie pomyliłam, bo kupiłam od razu pełnowymiarowe produkty, zamiast zestawu próbnego.

Co do softenera, to pompka moim zdaniem daje go za dużo; po położeniu na twarz całej pompki skóra jest trochę lepka, ale pół pompki to za mało - po umyciu twarzy wodą staje się ona zbyt sucha i chłonna. Problem rozwiązałam w ten sposób, że po umyciu twarzy kremem, spryskuję ją wodą termalną Avene i wtedy rozsmarowuję na twarzy pół pompki softenera a zaraz po pół pompki emulsji nawilżającej. To jest idealna ilość na dzień, nic się nie lepi a resztę produktów z dłoni metodą Clarinsa wprasowuję w skórę szyi, przed położeniem na nią olejku blue orchid Clarinsa (niestety podrażniał mi skórę na policzkach, więc w moim przypadku nie sprawdził się do twarzy i "wylądował" niżej)

Osoby po 30. walczące ze zmarszczkami, utratą jędrności, przebarwieniami itp. powinny włączyć albo odpowiednie serum albo stosować inną serię na noc.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 75ml

cudo!

Cała seria Ibuki jest ostatnio moim faworytem w pielęgnacji.
Koncentrat to jeden z moich ulubieńców. To tonik o trochę żelowej konsystencji. Szybko się wchłania, jest bardzo wydajny i ma przyjemny zapach. Po jego użyciu skóra jest miękka w dotyku, ukojona i dobrze nawilżona. Podczas jego używania zauważyłam, że stan mojej skóry wyraźnie się poprawił, pory są mniej widoczne i nie pojawiają się na skórze niespodzianki. Dla mnie must have! Polecam!

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Rewelacja!

Kupilam go na lotnisku, w ciemnoo, nie wiedząc o nim nic i nie spodziewając sie spektakularnych efektów, a te przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Po kilku aplikacjach na dzień i na noc nagle cera zaczęła wyglądać po prostu super. Suche skórki, które miewam zimą zniknęły. Cera się ujednoliciła. Od kiedy go używam nic mi sie wyskoczyło, co zazwyczaj zdarza się regularnie, bo mam niespodzianki podczas zmian hormonalnych. Nawet mąż zauważył że moja cera wygląda jak z Photoshopa. Gorąco polecam. Najlepszy kosmetyk jak w życiu miałam, nigdy nie widziałam tak dużej różnicy po używaniu kosmetyku.