Ava, Aktywator Młodości, Kolagen Morski `Peptan Collage Peptide`

Ava, Aktywator Młodości, Kolagen Morski `Peptan Collage Peptide`

Sprawdź ceny produktu

Naturalny lifting i regeneracja. Kolagen to jeden z najważniejszych składników odmładzających skórę. Jego ubytek powoduje powstawanie zmarszczek i szybsze starzenie się.
Ava Peptan Collagen Peptide - hydrolizowany kolagen morski jest w 100% naturalnym składnikiem który, zawiera 18 aminokwasów potrzebnych do syntezy naturalnego kolagenu w skórze. Dzięki małej cząsteczce wnika w głąb naskórka, gdzie skutecznie wiąże wodę, zwiększając poziom nawilżenia skóry, poprawiając jej elastyczność. Zapobiega wiotczeniu skóry, przywraca jej właściwą gęstość i spoistość, spowalnia proces starzenia. Sprawia, że skóra dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd.
Przeznaczony: cera sucha, dojrzała, z oznakami starzenia się oraz po długotrwałym opalaniu.

żel
serum
z pompką
Struktura
lekkie

jeden z tańszych kolagenów na rynku;)

Serum kolagenowe o krótkim nieskomplikowanym składzie działa powoli i długofalowo. Jedną z zalet jest dosyć niska cena. Preparat ma kłopotliwą wodnistą konsystencję. W dodatku znajduje się w opakowaniu z pipetą. A pipety to coś, czego nie znoszę tak samo jak saszetek, ale z uwagi na niską cenę, zwłaszcza w promocji, zdecydowałam się na wypróbowanie tego kosmetyku. Serum nakładane pod krem poprawia nawilżenie skóry i lekkie wygładzenie, ale nie spodziewajmy się natychmiastowych efektów. Aby zobaczyć szybsze wyniki należy sięgnąć po La Mer, a to i nie zawsze będzie działać tak szybko jak byśmy chcieli. Nie rozumiem więc dlaczego mielibyśmy poczuć się rozczarowani serum firmy Ava.

Pomyłka

zakupiłam z ciekawości nie sprawdzając wcześniej opinii. Błąd. Kosmetyk w mojej łazience bezużyteczny, nie spełnił żadnej funkcji. Cera po nim była bardzo dziwna i ściągnięta. Raczej mi się to kojarzyło z nawilżeniem i odmłodzeniem. Wytrzymałam tydzień i zauważyłam kilku niechcianych gości. Poddałam się i skończyło się, że wtarłam go od niechcenia w posladki i uda :)

Dziwny kosmetyk

Kosmetyk ten ma konsystencję kisielu, ciężko go wydobyć pipetką. Uważam, że lepszy byłby do wylewania z butelki bezpośrednio na rękę. Cudów nie ma, po pierwszej aplikacji moja twarz była ściągnięta, nienaturalne uczucie. Potem minęło. Mam tłustą cerę, szybko się wchłania, matuje. Jednak strasznie wysusza i nie obędzie się bez kremu nawilżającego. Jak dla mnie jednorazowa przygoda. Zapach nieciekawy. Kupiony w Hebe za niecałe 15 zl w promocji. Na szczęście gęsty więc mam nadzieję, że szybko go zużyję.

OKAZJONALNIE

Zakup z promocji w Hebe. Zaproponowano mi wybór między tym produktem, a dwoma innymi, kiedy finalizowałam transakcję przy kasie. Kosztował mnie jakieś 12 zł, przez co specjalnie nie zbiedniałam, niemniej jest to jeden z tych produktów, z którymi moja znajomość zakończyła się na jednym opakowaniu...

ZALETY:
+ OPAKOWANIE:
wygodna - przynajmniej wg mnie - forma aplikacji.

WADY:
- NIE NADAJE SIĘ DO STOSOWANIA W DUETACH:
z całą pewnością nie na co dzień pod krem, ponieważ zaaplikowanie nań czegokolwiek powoduje natychmiastowe warzenie się tego ostatniego i mało estetyczny wygląd twarzy w przypadku nałożeniu podkładu,

- NIE WIDAĆ EFEKTÓW:
używałam serum codziennie wieczorem na czoło i po trzech miesiącach takiej "kuracji" nie dostrzegam żadnej różnicy,

- STOSOWANIE MIEJSCOWE:
w okolicy ust, nosa czy kącików oczu wywoływał niemiłosierne uczycie szczypania,

- ZAPACH:
kojarzy mi się ze szkołą podstawową i atramentem do wiecznych piór; gdyby jeszcze był skuteczny, mogłabym mu to wybaczyć.

PODSUMOWUJĄC:
Co prawda nie jestem jeszcze w wieku, gdy zmarszczki spędzają sen z powiek, jednakże należę do osób, które lubią uprzedzać wypadki. Napiszę zatem prosto z mostu: recenzowany tutaj kolagen jest zbyt słaby, by poradzić sobie ze starzeniem się skóry. MOŻE zdecyduję się jeszcze na przetestowanie któregoś z preparatów Ava, ale kolagenowi zdecydowanie podziękuję.

Skuteczna prewencja przeciwzmarszczkowa.

Na ten produkt trafiłam dość przypadkowo i skuszona promocyjną ceną (12zł) postanowiłam wypróbować. I był to dobry wybór - efekt jest widoczny i zadowalający.

Mam jeszcze młodą skórę, ale to już ten czas kiedy trzeba zacząć dbać o prewencję przeciwzmarszczkową.
Ten produkt stosowałam jako serum - po wieczornym oczyszczaniu twarzy nakładam produkt zwracając szczególną uwagę na okolice lwich zmarszczek i czoło, po czym nakładałam krem na noc.
W przypadku tego produktu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład - jest krótki i zwięzły, zawiera tylko to co konieczne i nie ma listy chemikaliów, które zapychają skórę. Mamy więc przede wszystkim kolagen morski, glicerynę i wodę.
Dzięki temu żel jest bardzo lekki, nietłusty. Ma dość lejącą konsystencję, ale łatwo nakłada się go na skórę. Nie pozostawia żadnej tłustej ani klejącej warstwy i wchłania się szybko.

Na samym początku stosowania moja skóra wręcz 'piła' ten żel - po nałożeniu wchłaniał się w kilka sekund, momentalnie. Oznacza to tylko jedno - potrzebny był jej kolagen. Z kolejnymi dniami żel wchłaniał się już trochę wolniej, ale cały czas było to tylko 2-3 minuty.

Warto zaznaczyć, że żel nie ma działania ogólnie pielęgnacyjnego (nawilżanie, odżywianie, rozświetlanie itp), ale uderza w jeden konkretny problem - uzupełnienie kolagenu w skórze. Nie można więc wymagać od niego cudów i rozwiązania wszystkich problemów skórnych.
Swoje zadanie spełnia jednak genialnie - po kilku miesiącach użytkowania widzę wyraźną poprawę sprężystości skóry twarzy i o to właśnie chodziło.
Czuję, że ten kolagen faktycznie działa i chroni moją skórę przed powstawaniem zmarszczek, uelastycznia skórę i zapobiega jej wiotczeniu.

Buteleczka jest szklana (30ml, ciemne szkło, które odpowiednio chroni żel) i posiada wygodną, również szklaną pipetkę, która ułatwia aplikację.
Wyczuwam lekko nieprzyjemny zapach, ale na szczęście nie jest on intensywny i nie utrzymuje się na skórze.
Żel wystarczył mi na 3 miesiące codziennego stosowania.

Oceniam go na 4 mocne gwiazdki i zdecydowanie polecam, ponieważ efekt jest widoczny i zadowalający (oceniam z perspektywy skóry 20+).

dobry produkt

Serum dobrze kondycjonuje buzie, sprawia, że staje się nawilżona , napięta i ładnie wygląda.
Podstawowy skład nie poczyni cudów, ale przy kompleksowej, codziennej pielęgnacji skóry, na którą składają się pilingi kwasem glikolowym, używanie filtrów, maseczek, dbanie o dietę i sport, może stanowić niezły dodatek.
Szybko się wchłania, praktycznie do matu - używam go dwa razy dziennie. Samodzielnie stosowany może nie dawać rady, jednak zawsze zaleca się zarzucenie jakiegoś kremu- czy z filtrem na dzień, czy przeciwzmarszczkowego na noc.

W dobrej cenie, dość wydajny, ładne opakowanie, przyjemna konsystencja, nie powoduje powstawania wyprysków.
Ja skuszę się na kolejne opakowanie - ostatnio testuję tańsze kosmetyki i utwierdzam się w przekonaniu, że cena nie jest wyznacznikiem jakości.

Używam tego produktu od: 6 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Bez szczególnych efektów

Nie mam cery suchej, dojrzałej oraz oznak starzenia. Tego typu kosmetyki stosuję w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej.

Produkt zamknięty jest w buteleczce z ciemnego szkła. Pipeta dozuje odpowiednią ilość produktu i jest na tyle długa, że bez problemu można wydobyć produkt do samego końca.

Koncentrat ma postać bezzapachowego, przezroczystego żelu. Po nałożeniu szybko się wchłania, praktycznie do matu, dzięki czemu nie musimy czekać z nałożeniem kremu. Do tego nie pozostawia żadnej warstwy na skórze (aczkolwiek ja lubię czuć, że coś nałożyłam na twarz).
Ma bardzo krótki i przyjemny skład, w którym nie ma żadnych substancji drażniących i komedogennych:
Aqua- woda
Glycerin- Gliceryna- substancja nawilżająca; ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu ułatwia transport innych substancji w głąb skóry; wspomaga także działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów
Hydrolyzed (Marine) Collagen- Hydrolizowany kolagen morski-substancja filmotwórcza, hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie; jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, kondycjonuje, zmiękcza i wygładza
Phenoxyethanol- substancja konserwująca, uważana za delikatną
Ethylhexylglycerin- konserwant pochodzenia naturalnego, humektant, działa nawilżająco
Sodium Carbomer- zagęstnik

Produkt mojej mieszanej, skłonnej do zapychania cerze nie zaszkodził, ale też nie pomógł. Mając porównanie z naturalnym kolagenem stwierdzam, że koncentrat Ava nie ma z nim nic wspólnego. Po kilku dniach stosowania naturalnego kolagenu moja skóra była dogłębnie nawilżona, gładsza, jędrniejsza, bardziej promienna. Przy produkcie Ava miałam wrażenie jakbym używała zwykłego kremu nawilżającego. Nie tego oczekiwałam od produktu pełniącego rolę serum.

Dla osób z cerą dojrzałą, suchą i odwodnioną ten kosmetyk będzie za słaby.

Mam w planach spróbować innych produktów z tej serii, bo ceny są niskie, a składy zachęcające. Kolagenowi jednak podziękuję.

całkowicie zbędny

Brak jakichkolwiek efektów działania serum, a przy tym kolejne serum avy z rozwalającą się nakrętką. Avo, zmień dostawcę opakowań!!!!

- nie nawilża
- nie odmładza
- nie robi nic
- nakrętka rozpada się po tygodniu użytkowania

Tego produktu niestety nie polecam, nie spełnił moich oczekiwań.

Niepotrzebny

Obecnie mam bardzo sucha skórę, używam kilku kosmetyków nawilżających i ponieważ nie jestem do końca usatysfakcjonowana efektami, cały czas dokupuje coś nowego i mieszam w mojej obecnej pielęgnacji.
Na kolagen wpadłam przy okazji zakupów w drogerii, poszukując kwasu hialuronowego. Kolagen wydawał mi się odpowiednim zamiennikiem, powinien tworzyć ochronną warstwę i ułatwiać zatrzymywanie wody w naskórku.
Serum przypomina mieszankę wody z gliceryną. Niczym innym nie pachnie, nie zachowuje się inaczej i inaczej nie działa. O nawilżeniu można zapomnieć, nawet niewymagające skóry mogą mieć problem.
plus za pipetkę, która wybiera produkt do dna i doraźne nawodnienie.
Niewypał.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Reasumując - lekki zawód

Na kolagen skusiłam się ze zwględu na obietnicę nawilżenia.
Moja skóra jest problematyczna: ma bardzo dużą skłonność do zapychania, pryszcze to - mimo 26 lat - wciąż mój problem, choć nie w tak dużym nasileniu jak jeszcze kilka lat temu. Nie mniej największy wysyp mam zazwyczaj na policzkach. Wypryski mają bardzo duży stan zapalny, bardzo bolą, długo się leczą.
Skóra jest mieszana, choć od zimy już zdecydowanie w kierunku suchej. Suchość nieraz doskwiera do tego stopnia że np czoło niezwykle mnie boli przy bogatszej mimice.
Teraz zaczynam szukać produktów mocno nawilżających, ale nie zapychających oraz takich które szybko się wchłaniają.

Kolagen często przewijał mi się przed oczami gdy szukałam ser dla mojej Mamy, która skórę ma bardzo suchą.
Tak więc gdy w Hebe zobaczyłam nowości Avy i to za pół ceny wzięłam bez większego rozmyslania - 1 opakowanie dla siebie, drugie dla Niej.

Opakowanie w postaci kartonika niezwykle estetyczne, zwracające na siebie uwagę, czytelne.
W środku znajduje się porządna buteleczka z pipetką.
Gumowy aplikator wygodny w stosowaniu, lekko twardy ale wciąż przyjemny.
Końcówka znajdująca się w buteleczce jest lekko skrzywona, zapewne by lepiej wybrać produkt.
Plus dla Avy za długą pipetkę umożliwiającą również dzięki temu wygodne aplikowanie bez potrzeby wylewania resztek na dłoń.

Kolagen jest dość gęsty i przeźroczysty.
Tzn ta gęstość bardziej widoczna jest w opakowaniu, po aplikacji na twarz już mniej, ale wciąż konsystencja jest nieproblematyczna.

Zapach raczej nie występuje, co jest miłą odmianą.

Początkowo stosowałam na noc.
Gdy zobaczyłam jednak że świetnie się wchłania, praktycznie do matu zaryzykowałam stosowanie na dzień.
I to było świetne dla mnie rozwiązanie.
Jego ekspresowa wchłanialność sprawiła że kilka chwil później bez stresu mogłam nanieść krem.
Miłą nespodzianką był fakt że krem się nie rolował.
I po kolejnej chwili mogłam wykonywać makijaż.
Tu również nic się nie rolowało, nie ważyło.

Kolagen absolutnie nie zapchał, nie spowodował wysypu.
Był totalnie neutralny pod tym względem co sprawiło mi olbrzymią ulgę.
Tymbardziej że wysyp potrafi mi zafundować nawet tonik.

Natomiast jeśli chodzi o nawilżenie...
cóż... zawiodłam się trochę.
Po aplikacji nie czułam wyraźnej ulgi, ukojenia.
Po wchłonięciu zostawia lekką skorupkę. Lekką.
Jak napisałam wyżej jest to prawie mat.
Ta powłoczka jest dyskretna, nie przeszkadzająca i zauważyłam, że im dłużej się kolagen używa tym jest mniej zauważalna.
Nawilżenie na czole - czyli tam gdzie zależało mi najbardziej - jest na granicy. Takie nawilżenie "na styk".
Czasem wręcz niewystarczające.
Na innych partiach twarzy - tych bardziej tłustych lub po prostu mniej suchych - jest całkiem przyzwoicie.

Zauważyłam też że pod oczami - gdzie również kolagen aplikowałam - skóra zyskała wyraźnie na gładkości i miękkości. Tu spisał się więc bardzo dobrze, ponad moje oczekiwania.

Podsumowując:
Dla mnie produkt ten jest lekkim zawodem.
Nie radzi sobie bowiem z dużą suchością, nie przynosi "oddechu" skórze.
Nawilża owszem, ale nie jest to spektakularne.
Wiem, że Mamie która ma skórę bardzo suchą na całej twarzy, produkt pasować nie będzie i wiem już że dostanę w spadku Jej buteleczkę.
Ale polepszył jakość skóry pod oczami - tu pochwała mu się należy.
No i super było znaleźć coś co nadaje się dla mnie pod krem dla dziennej pielęgnacji. Nie sądziłam że to w ogóle możliwe :)
Ode mnie 3 +, bo zły to produkt nie jest, to napewno.
Ale chyba po skończeniu Maminej buteleczki więcej do niego nie wrócę....

Tak się jeszcze zastanawiam... dlaczego w Rossmannach produkt ten (ja i inne z tej serii) jest w opakowaniu różowym i w takim ciągle przychodzi a w Hebe takim jak na zdjeciu?

Używam tego produktu od: ok 4-5 tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 całe - 30 ml