Laura Biagiotti, Blu di Roma EDT

Laura Biagiotti, Blu di Roma EDT

Blu di Roma to świeże perfumy owocowo - kwiatowe. Otwierają się molekułą Pomarose, która jest patentem firmy Givaudan o zapachu łączącym aromat jabłek i róż. Serce perfum stanowi elegancki jaśmin, który spoczywa na zmysłowej bazie z paczuli.
Blu di Roma portretuje romantyczne lato w Rzymie.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: pomarosa
nuta serca: jaśmin
nuta bazy: paczula

50 - 100ml

Rzymskie wakacje last minute

Wieczne Miasto posłużyło Laurze Biagotti jako inspiracja do wydania linii perfum zamkniętych w trzonach monumentalnych kolumn.
Blu di Roma dołączają do ich grona, jako najmłodsze dziecię (zapach powstał w 2014 roku).

Mieszanka jest prosta, świeża, trochę kusa i infantylna, całkowicie różni się od protoplasty swego rodu, Romy z 1988 roku. Jakkolwiek Roma to zapach dojrzały i triumfujący stuprocentową kobiecością, Blu di Roma wyraźnie skierowana jest do młodych kobiet, niepoprawnych romantyczek, które lubią czuć wiatr we włosach i gorący piach pod stopami.
Preludium jest nieco pretensjonalne, wyraźnie czuć jaśminowo-różany splot, przegryziony lekkim jabłkowym kwasem. W tle ospało przełamuje się niedojrzała śliwka, a za nią kryje bardzo nieśmiały rodzynek. Ogółem jest świeżo i kwieciście, dzięki domieszce kwaskowatych owoców całość nie tworzy słodkiego zlepka. Jest dość miło, poprawnie, ale mało odkrywczo. Kiedy moc Blu di Romy trochę stężeje, jaśmin odpuszcza, róża staje się bledsza, a całość kremowo przypudrowuje nam nos.

Jeśli chodzi o Romę z 1988 to zapach jak najbardziej kojarzy mi się z atmosferą gorącego i ekscytującego lata w Rzymie, które tętni życiem i pali słodyczą słońca. Wonna Bella Italia jako symbol ponadczasowego piękna i wdzięku. W tej krajobraz wpisuje się kobieta w typie Claudii Cardinale, ognista, namiętna i z charakterem.

A Blu di Roma? To tak jakby pojechać na dwudniową wycieczkę last minute. Prawdziwej kwintesencji piękna Wiecznego Miasta nie da się wydobyć w tak krótkim czasie. Zobaczymy pospiesznie Forum Romanum, Koloseum, wpadniemy wieczorkiem na Campo de Fiori, a rano uraczymy się espresso w Cafe Trevi. Na tym jednak Rzym się nie kończy, w prawdzie liznęliśmy coś z grubsza i po omacku, ale wszystko to, co najbardziej tajemnicze i magiczne, zostało dla nas wciąż nieodkryte. W ten obraz nie wpisuje się już zalotna kusicielka, tylko sjesta i makaron.

Blu di Roma jest nieskomplikowana, idealnie nadająca się na zapach mający stanowić synonim codzienności i praktyczności. Blu...lekko głaszcze nosek, nie rozpala go. To nie jest zapach rasowej femme fatale, tylko uśmiechniętej optymistki w sukience w kwiaty. Kobiety ceniące prostotę docenią ten zapach. Dla nosów poszukujących żaru zmysłów, czy fetyszu, będzie to zwykły komunał.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: próbka 5 ml