Clochee, Relaxing Micellar Water (Relaksujący płyn micelarny)

Clochee, Relaxing Micellar Water (Relaksujący płyn micelarny)

Usuwa makijaż twarzy i oczu, oczyszcza, tonizuje, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Działa antystarzeniowo i relaksuje naturalnym zapachem wód roślinnych. Dzięki zawartości hydrolatu z róży damasceńskiej ma działanie przeciwzapalne, łagodzące, odmładzające i poprawia elastyczność skóry. Wzmacnia też naczynka krwionośne, wygładza, matuje i oczyszcza. Natomiast hydrolat z kwiatu pomarańczy jest polecany do cery wrażliwej i naczyniowej. Działa antyoksydacyjnie, regeneruje i wspomaga walkę z przedwczesnym starzeniem. Wpływa także korzystnie na cerę dojrzałą.

• Aqua,
  • Citrus Aurantium Amara Flower Water (and) Citric Acid (and) Aqua (and) Sodium Benzoate (and) Potassium Sorbate*,
  • Glycerin,
  • Rosa Damascena Flower Extract (and) Potassium Sorbate (and) Sodium Benzoate (and) Citric Acid*,
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice (and) Potassium Sorbate (and) Sodium Benzoate,
  • **surowiec naturalny,
  • ***zaaprobowany przez Ecocert,
  • **** surowiec naturalny,
  • zaaprobowany przez Ecocert

W porządku, gdyby nie zapach...

Na produkty Clochee czaiłam się od jakiegoś czasu. Zdecydowałam się na zakup wody micelarnej właśnie ze względu na dobre opinie. Pod względem pielęgnacyjnym jest to bardzo dobry kosmetyk - skóra jest miękka, odżywiona i dobrze oczyszczona. Radzi sobie z resztkami (po żelu do mycia twarzy Tołpy) makijażu. Dodatkowo koi podrażnienia - przebarwienia po zmianach trądzikowych są zdecydowanie mniej widoczne i mniej czerwone.

Jest jednak jedno małe ale... ZAPACH. Teoretycznie powinien być relaksyjący, jednak w moim przypadku przywodzi jak najmniej relaksujące skojarzenia - zapach dentysty. Pytałam się również mojego męża z czym kojarzy mu się ten zapach - otrzymałam dokładnie tę samą odpowiedź. Coś w tym musi być :(

świetny

świetny kosmetyk jako wykończenie oczyszczania skóry. Używam go po zmyciu makijażu oczu olejkiem tej samej firmy, jest kropką nad i. Dosłownie czuję oddech skóry. Stosowałam tołpę, ziaję, svr i inne, których nazw już nie pamiętam, ale Clochee jest dużo przed nimi. Nie ma żadnego silnego zapachu, działa łagodnie, jest bardzo wydajny. Zaś olejek do demakijażu oczu jest wart milion. Natknęłam się na jednym z forum na opinię, że do demakijażu oka lepszy jest płyn ziaja, kupiłam więc i niebo a ziemia, nawet się nie umywa do Clochee. Od roku jestem fanką tej marki, używam jej kremów i innych produktów do demakijażu. Niestety cena jest wysoka i trzeba polować na promocje, ale warto, bo kosmetyk świetny i bije inne na głowę.

jest dobrze, choć mogłoby być lepiej

Ten płyn jest przede wszystkim delikatny, więc myślę, że mogę go polecić także wrażliwcom. Pachnie bardzo subtelnie, lekko pomarańczowym olejkiem.
Ja używam go tylko do zmywania makijażu oczu i ust, bo nie uznaję zmywania podkładu bez użycia olejku myjącego lub rękawicy. Z delikatnym makijażem płyn radzi sobie bez problemu, rach ciach i tusz, eyeliner i szminką są zmyte, ale niestety w przypadku już mocniejszego make upu np typu smokey eyes jest gorzej. Potrzebowałam całe 2 płatki mocno nasączone płynem,a i tak tusz i liner były najpierw rozmazane, a dopiero po sięgnięciu po kolejny płatek zmyte. Oczywiście płyn nie zmywa makijażu wodoodpornego, ale nie jest do tego przeznaczony. Używam go także w charakterze toniku i tu jestem o wiele bardziej zadowolona. Twarz jest odświeżona, nie klei się , a resztki brudu są usunięte. To dobry płyn z dobrym składem, choć nie uważam, aby była to kosmetyczna rewelacja.

Używam tego produktu od: ok 3 miesiąc e
Ilość zużytych opakowań: mam 1