Coty, Vespa for Her EDT

Coty, Vespa for Her EDT

Sprawdź ceny produktu

Vespa – kultowa włoska firma specjalizująca się w produkcji skuterów, w porozumieniu z koncernem Coty, wypuściła na rynek męskie i damskie perfumy Vespa. Vespa for Her to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Zapach został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nicolas Beaulieu.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, bergamotka i imbir
nuta serca: kwiat pomarańczy, heliotrop i jabłko
nuta bazy: cedr, wanilia i białe piżmo

lekko i słodko

zapach nie jest wybitny, ale też nie jest zły

jest słodko owocowo kwiatowy, idealny na letnie dni, chociaż i jesienią do swetrów mi nie przeszkadzał

w miarę trwały

na pewno nie wart ceny z drogeryjnej półki (99zł za 50ml), ale na aukcjach internetowych można kupić za przystępną cenę i w takim wypadku jako codzienny zapach na lato mogą być :)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

całkiem przyjemne

Moim zdaniem to fajne perfumy na lato. Lekkie cytrusowo-słodkie, całkiem nieźle się utrzymują nie jest to nic nadzwyczajnego. Dostałam je w prezencie sama z pewnością nawet bym się nimi nie zainteresowała.

Ilość zużytych opakowań: 1/5 flakonu 30 ml

Koszmar minionego "kwiata"

Vespa for Her to nie jest dobry zapach. Nie chodzi mi o to, że jest prosty, kwiatowy i słodkawy, ale o nieznośny wyróżnik, który tkwi w samym jego centrum.
Patrząc na piramidę zapachową można spodziewać się całkiem niezłego pachnidła ze średniej półki, który być może zaproponuje coś nowego?
Pudło!
Cytryna w Vespie kojarzy się z oranżadkami w słomkach (hit szkolnych sklepików lat 90.), nafaszerowanymi pod brzegi chemią (ciekawe czy można by z nich opatentować jakieś paliwo do silnika wysokoprężnego?).
Kwiatki mają wiele wspólnego z dezodorantami lat 90. ("Extase" for example), którymi każdy zapryskiwał sobie klatę, dekolt, włosy, skarpety.
Słodycz znamienna jest tej z ciepłych lodów, czy pudrowych pastylek, które barwiły język.
Piżmo uplasowało się tu w wydaniu proszku do prania, a pantofel heliotropu jedynie wyostrza tą chemiczną całość i dolewa oliwy do ognia.
Jeśli chodzi o trwałość, to jest ona również mierna, 30 minut na ciele i żywot zakończony.
Pamiętam, że otrzymałam kiedyś zapach Bi-es Sexy Girl, który pachniał bardzo podobnie i także wyczuwałam w nim takie liche podszycie, które mnie odrzucało.
Vespa for Her nie kojarzy mi się dobrze. Obraz, który mam przed oczami związany jest głównie z bazarem i kioskowym niewyszukaniem.
Vespa jest jednostajna, podlana kwiatowymi mydlinami, wanilia nie upaja, lecz razi. Zapach potrafi rozdrażnić, zdusić (jak to bywa w przypadku kwiatowych miszmaszy), walnąć po łepetynie lakierowaną torebeczką. Słodkość jest jakaś umowna, w ogóle się nie rozwija, tylko jątrzy w miejscu jak niezagojona rana.
Skropić się tą mieszanką do małej czarnej, czy seksownej bielizny, to jak jakby założyć neonowe kozaczki ze skaju w panterkę z długaśnym i zakręconym czubem (aj, karamba !).
Nie spodziewałam się, że będzie dane mi jeszcze natknąć się na tego typu bazarowe nuty co w Bi-es Sexy...
Jeśli ktokolwiek uzna Vespe za ładną kwiatowo-owocową kompozycję, która tchnie radością, należy mu się order, za odkrycie jakiejkolwiek pozytywnego atrybutu w tym zapachu.
Ja zwiewam w popłochu i to z wielkim krzykiem.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: próbka 5 ml