Lovea, Odżywka bez spłukiwania do włosów farbowanych `Granat`

Lovea, Odżywka bez spłukiwania do włosów farbowanych `Granat`

Odżywka dwufazowa przeznaczona do włosów zniszczonych farbowaniem. Przywraca im zdrowy wygląd. Utrwala i odświeża kolor. Lekka konsystencja nie obciąża włosów. Zawiera kompleks ochronny UV oraz wyciąg z owocu granatu, który zbawiennie wpływa na proces regeneracji skóry, odżywia ją i nawilża, poprawia ukrwienie, ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Sok z granatu jest bogaty w kwas elagowy, wzmacniający ściany komórek, zapobiegający utracie przez nie wody i spowalniający proces starzenia (działanie antyoksydacyjne).
Sposób użycia: Stosować na wilgotne lub suche włosy, nie spłukiwać. UWAGA Wstrząsnąć przed użyciem aby wymieszać fazy.

Całkiem przyjemna, choć bez rewelacji.

Mam wymagające, farbowane oraz rozjaśniane i suche włosy ( ombre), które dotychczas pielęgnowałam kosmetykami profesjonalnymi. Od pewnego czasu testuję produkty drogeryjne, z różnym skutkiem.
Tę odżywkę poleciła mi znajoma.

ZALETY:
-Opakowanie: nieduża, przezroczysta, plastikowa butelka z atomizerem-sprayem, który bardzo dobrze działa, rozpryskuje mgiełkę, nie przecieka
-Konsystencja: odżywka jest dwufazowa, ale lekka, nietłusta, nie obciąża włosów
-Zapach: bardzo przyjemny, delikatny, pozostaje na włosach.
-Skład: naturalny, zawiera wyciąg z granatu, olej arganowy, wyciąg z aloesu, proteiny itp.
-Cena: odżywka kosztowała mnie 29,99 zł/125 ml, wydaje się być to wygórowaną ceną, ale produkt jest wydajny.
-Wydajność: stosowana 3 razy w tygodniu na całe włosy wystarczyła mi na 6 tygodni, a nie żałowałam jej sobie
-Działanie: zadaniem odżywki jest przede wszystkim ochrona koloru włosów farbowanych, nawilżanie oraz regeneracja zniszczonych włosów.
Ze względu na wspaniały skład obiecywałam sobie wiele po tym produkcie, niestety nie do końca spełnił on moje oczekiwania. Całkiem nieźle nawilżała, choć bez większych rewelacji, zdarzało się puszenie -nie mam pojęcia, czemu tak się działo i to tylko okazjonalnie, czasem włosy były gładkie, a czasami się puszyły. Ułatwiała rozczesywanie włosów i niwelowała elektryzowanie się. Układały się przyzwoicie, były sypkie i miłe w dotyku, ale to daje mi każda przeciętna odżywka. Nie było efektu wow, skręt nie był zdefiniowany, nie odczułam mocnego nawilżenia , zregenerowania moich suchych pasm i większej sprężystości loków. Ochrony koloru również nie odnotowałam, farbuję włosy brązem z poziomu 2, a więc bardzo ciemnym, stosowałam ją początkiem lata i mimo to, kolor zbladł od promieni słonecznych w takim samym tempie, jak zwykle.

Podsumowując: jest to produkt, który ma potencjał i może sprawdzić się na włosach niewymagających, pod warunkiem, że nie będziemy traktować jej jako preparat odżywczo-ochronny, a zwyczajny, nawilżający kosmetyk stosowany po myciu, by ułatwić rozczesywanie i nieco zdyscyplinować pasma.
Ja raczej nie kupię, nie do końca spełniła moje oczekiwania, okazała się zbyt słaba dla moich włosów, ale! nie jest taka zła, można ją lubić.