Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym

Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym

Szampon Radical zawiera cenny, naturalny wyciąg skrzypu polnego. Roślina ta wyróżnia się wysoką zawartością krzemionki, która działa na włosy wzmacniająco. Włosy po umyciu stają się miękkie, puszyste, dobrze się układają, a dzięki zawartości prowitaminy B5 uzyskują piękny połysk. Jest łagodny w działaniu, nie powoduje wysuszania włosów. Zalecany do codziennego stosowania zwłaszcza do włosów zniszczonych i wypadających.

nie polubiliśmy się

Używam kilka razy w roku mgiełki Radicala przeciw wypadaniu włosów, wiec skuszona zestawem świątecznym wypróbowałam i szampon. Niestety nie spełnił moich oczekiwań. Jest dość rzadki, mało wydajny, zapach specyficzny, lekko ziołowy. Dość mocno wysusza włosy i skórę głowy, a co za tym idzie włosy się plączą i bez odżywki nie byłam wstanie ich rozczesać. Efekty wzmocnienia włosów w połączeniu z mgiełką są takie same jak samej mgiełki.

Dla mnie bomba.

Zużyłam 1 opakowanie szampony dodatkowo wspomagając się suplementem przeciwypadaniu włosów. Nie wiem do końca co przyniosło rezultaty ale na pewno jest w tym zasługa szamponu. Włosy przestały wypadać, co prawda szampon bez silikonów w moim przypadku je wysusza ale ratowałam się odżywkami i maskami nawilżającymi.

Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym Radical

Szampon z serii Radical firmy Farmona, który dostałam do przetestowania. Jest to dość słynny szampon przeznaczony do włosów osłabionych i wypadających, który może być przeznaczony do codziennego mycia. W swoim składzie zawiera ekstrakt ze skrzypu polnego oraz prowitaminę B5 słynących z właściwości wzmacniających. Dzięki regularnemu stosowaniu tego szamponu nasze włosy mają stać się mocniejsze, pełne blasku, oraz mniej wypadać. Ich rozczesywanie i układanie ma stać się dla nas prostsze, a w dodatku producent zapewnia, że jest on przyjazny dla skóry głowy. Butelka ma dość specyficzny kształt i etykietę, które mi kojarzą się z lekarstwami, a przynajmniej z produktem aptecznym. Jest ona o pojemności 330 ml, a koszt, np. w Rossmannie to 9,99 zł, więc pod tym względem to produkt opłacalny. Szampon jest przezroczysty, jednak o lekko żółtym zabarwieniu. Konsystencja jest dość lejąca jak na szampon, ale używałam standardowej ilości do mycia włosów, więc pieni się całkiem wydajnie. Zapach jest bardzo ziołowy, a przy tym intensywny, ale nie czułam go na włosach po umyciu. Pod wpływem ciepłej wody i masażu dobrze się pieni, choć nie jest to gęsta, zbita piana i dość szybko się spłukuje. Po osuszeniu włosów ręcznikiem dość łatwo rozczesywały się na mokro bez zbędnego ciągnięcia. Na drugi dzień wyglądały dość dobrze, chociaż już kolejnego dnia niestety nie. Myję włosy zazwyczaj 2 razy w tygodniu i raczej długo utrzymują świeżość. Po tym szamponie jednak włosy wołały o mycie szybciej niż zwykle. Skóra głowy niestety, która ostatnio była dość mocno podrażniona i w tym wypadku nie polubiła się z szamponem. Ziołowe i naturalne produkty do włosów niestety nie są dla mnie. I o ile zazwyczaj chociaż na długości włosów widzę jakieś dobrze efekty to tutaj tak jak wspomniałam szampon skrócił ich świeżość. Nie zdecydowałabym się na ponowny zakup i używanie na dłuższą metę. Jedyny plus to jedynie łatwe rozczesywanie i ewentualnie wygodne opakowanie, a także cena. Inne aspekty, czyli działanie na skórę głowy, jak i całe włosy i podczepiłabym tutaj również mocny zapach oceniam negatywnie.

Jak zamaskować siwe włosy

Zwykły szampon

Jest to szampon, który na pewno dobrze oczyszcza włosy jak i skórę głowy, ale na pewno nie wzmacnia włosów i nie sprawia, ze przestają wypadać. Słabo się pieni i strasznie ciężko po nim rozczesać włosy. Produkt ma też charakterystyczny ziołowy zapach, ale mi to akurat nie przeszkadza. Mimo wszystko warto spróbować.

świetny szampon

Kupiłam go w hebe i zapłaciłam za niego 10zł.
Z ziołowymi szamponami mam tak, że albo super się u mnie sprawdzają albo totalnie przesuszają mi włosy na końcówkach, a u góry przetłuszczają.
Ten szampon słabo się pieni i trzeba go troszkę więcej wylać, więc nie jest on zbyt wydajny.
Jednak efekty jakie zostawia są świetne.
Włosy wyglądają po nim świeżo i nie są przesuszone, wręcz przeciwnie - nawilżone, odżywione i miłe w dotyku!
Plus również za to, że wlosy się po nim łatwo rozczesuje.
Zauważyłam jedynie to, że gdy nałożę potem jakąś odżywkę to włosy się szybciej przetłuszczają. Bez odżywki natomiast wyglądają o wiele bardziej świeżo.
Jestem bardzo zadowolona z tego produktu.

Lubię, choć nie bezkrytycznie

Kupiłam go jakiś czas temu by wzmocnić mocno wypadające włosy, miał przystępną cenę, a opis wskazywał na naturalny skład i pożądane prze zemnie działanie. Szybko, bo już po pierwszym myciu zauważyłam, że niweluje przetłuszczanie i włosy są świeże przez większą ilość dni(wcześniej myłam włosy co 2-3 dni, przy jego używaniu nawet doszłam do 5 ale raczej 3-4 dni jest normą), co jest jakimś plusem, drugim i dla mnie najważniejszym, jest to, że szampon błyskawicznie zahamował nadmierne wypadanie włosów - owszem wypadały, ale już w normie, a nie jak wcześniej, gdzie przy myciu wyciągałam je całymi pękami, na szczotce zostawały ich ogromne ilości a przeczesanie włosów ręką powodowało, ze zostały mi w dłoni... szampon nie pozostawia na włosach żadnego zapachu, nie powoduje puszenia ani przesuszenia ale nie nazwała bym go też odżywiającym, czasem należy umyć nim włosy dwa razy, bo ze względu na naturalną formułę przy pierwszym myciu nie pieni się zbyt dobrze czyli nie oczyszcza tak jak powinien.
Szampon ma jednak jedna poważną wadę: po jego użyciu włosy zawsze są bardzo splątane a ich rozczesanie bez użycia odżywki ułatwiającej to działanie jest niemal nie możliwe.
Pamiętam, że zużyłam wtedy 2 opakowania produktu, i jakoś o nim zapomniałam, ostatnio jednak zmagałam się znowu z wypadaniem włosów tym razem po farbowaniu, i znowu ten szampon zahamował proces już po 3 użyciach, więc bardzo go polecam!

Nie

Podczas mycia miałam wrażenie jakbym myła siano.Strasznie wysusza, nie pieni się.Kupiłam go głównie że moje włosy mi wypadają ale niestety po pierwszym użyciu odstawiłam go .

Przeciętyny

Lubię kosmetyki Farmony, ale ten szampon mnie specjalnie nie zachwycił.
Jest bardzo przeciętny, wolę szampony mocniej oczyszczające, ma bardzo ładny zapach, włosy łatwo się rozczesują. kupiłam go, ponieważ moja babcia bardzo go lubi.

Codzienna pielęgnacja

Szampon przeznaczony jest do włosów zniszczonych i wypadających ale ja stosuję go codziennie bo tak sprawdza się najlepiej. Nie nadawał się do mocnego oczyszczenia raz w tygodniu, włosy są po nim miękkie, objętościowo większe i nie plączą się. Ponadto zauważyłam praktycznie całkowite zahamowanie wypadania włosów. Polecam!

Nie kupię więcej

Szampon niby dobry, ale po 3 miesiącach używania nie mogę rozczesywać włosów. Straszne kołtuny mi się po nim zaczęły robić. Ponadto chyba nie domywa włosów, bo po korzystaniu po miesiącu zaczęły być tłuste.

Jest dobrze

Był okres, kiedy bardzo wypadały mi włosy i szukałam czegokolwiek, żeby to powstrzymać. Przeszukałam forum i znalazłam Radical. Nie powstrzymał całkowicie wypadania włosów, ale trochę je ograniczył, także jestem zadowolona. Nie podoba mi się zapach, ale co kto lubi. Ja nie przepadam za ziołowymi preparatami. Mało się pieni, ale coś za coś. Ładnie oczyszcza włosy. Dobrze używać go razem z wcierką również z Radical.

Ok.

Szampon jest łagodny w działaniu, dobrze oczyszcza i nie wysusza włosów.Po umyciu włosy są puszyste,wydaje się,jakby było ich więcej, dobrze się układają,nie są obciążone i łatwo się rozczesują.Nie powoduje również szybszego przetłuszczania.Jest dość gęsty,łatwo się pieni.Mimo,że nie zaobserwowałam działania wzmacniającego i poprawy z wypadaniem włosów,to kupuję go dosyć często.Jest to dobry środek myjący,który nie pogarsza stanu zniszczonych i suchych włosów.