Stara Mydlarnia, Retinol, Anti - Ageing Face Serum with Sweet Almond Oil (Eliksir do twarzy `Retinol`)

Ujędrniający olejek do twarzy z retinolem. Cenny preparat wspomagający walkę ze starzeniem się skóry poprzez stymulację procesu odnawiania się komórek. Kiedy zewnętrzna warstwa skóry staje się cieńsza, łuszczy się, powstają zmarszczki - retinol pogrubia naskórek, działa głęboko i skutecznie, pobudzając komórki do produkcji kolagenu i elastyny.
Składniki aktywne: olejek ze słodkich migdałów, olejek z jojoby, retinol (witamina A), witamina E

olejek
koncentrat
z pompką
Struktura
lekkie
<50ml

Serum i olejek 2w1

Zbilzam sie do 30stki wiec interesuja mnie wszystkie kosmetyki ,ktore opoznieja procesy starzenia. Wiadomo lepiej zapobiegac niz potem maskowac. Tak wlasnie stalam sie szczesliwa posiadaczka Eliksiru do twarzy z retinolem.
Serum ukryte jest w buteleczce z ciemnego szkla. Aplikacje ulatwia pipetka. Jest higienicznie i wygodnie.
Eliksiru uzywam go od 4 miesiecy. Uzywam go tylko na noc. Co moge o nim powiedziec ?
Przede wszystkim nawilza, lagodzi,koi,ujedrnia. Mysle,ze dzieki glebokiemu nawilzeniu zmarszczki nie pojawia sie zbyt szybko.
Pozostawia na twarzy delikatny film o jedwabnym wykonczeniu.
Uwazam , ze jest wydajny w moim przypadku 30 ml na 4 miesiace to dosc dlugo a kupilam go za ok 29 zl tak wiec nie ma co sobie zalowac ( dziennie zuzywam 3 krople na twarz i 1 na szyje , dekolt. )

Trudny kosmetyk, ale warto

Trochę zajęło mi 'opanowanie' tego olejku i znalezienie dla niego miejsca w swojej kosmetycznej 'rutynie', ale jak już mi się to udało, to wiem, że do niego wrócę, gdy skończę to opakowanie.
Olejek jest bardzo gęsty, trzeba go dobrze rozprowadzić po skórze, a i tak zostawia na niej wyraźną warstwę. Jest także przez to bardzo wydajny, trzy krople starczają mi na całą twarz.
Stosuję go jako ostatni etap wieczornej pielęgnacji, po toniku/serum/lekkim nawilżającym kremie. Na tak przygotowaną skórę twarzy wcieram olejek-serum i idę spać. Rano twarz jest nawilżona i świeża. W ten sposób stosuję go naprzemiennie z masłem shea, z tym zastrzeżeniem, że retinol stosuję tylko wtedy, gdy nie mam na twarzy żadnych wyprysków, podrażnienie, etc. Gdy stsoswałam go na podrażnienia, miałam wrażenie, że je pogłębia.

znakomity

Po ukończeniu 27 roku stwierdziłam że czas zaopatrzyć się w coś więcej niż tylko krem na noc. Ale przygotowana byłam na duży wydatek, gdy nagle pięknego dnia trafiłam na tą buteleczkę w Naturze za jedyne 29 zł (w promocjach bywa jeszcze tańsze) i skusiłam się myśląc że za tą cenę nawet jeśli będę rozczarowana to trudno.
Obawiałam się jak olejek sprawdzi się na mojej mieszanej cerze ze skłonnością do niedoskonałości, ale i lekko przesuszoną na policzkach.
Przede wszytskim eliksir jak każdy chyba z tej serii ma piękny, delikatny zapach. Jego rozprowadzanie na buzi jest czystą przyjemnościa, którą można połączyć z delikatnym masażem twarzy wieczorami. Bardzo fajny rytuał. Produkt ma bardzo fajny skład. Już po paru dniach zauważyłam że na skórze jest mniej przebarwień, że jest uspokojona, nawilżona, promienna. Naprawdę zwykle nie wierzę w takie cuda, ale tym razem było inaczej. Oczywiście dalej wyskakują mi niespodzianki ale nie umiem się obyć już bez tego eliksiru. Na szczęście jest bardzo wydajny. A opakowanie z pipetką bardzo poręczne i higieniczne. Jeśli chodzi o walkę ze zmarszczakmi nie mam ich jeszcze za wielu i myślę że to okaże się po latach.
Niemniej jednak, jestem zachwycona. Odejmuję tylko pół gwizadki gdyż jest to mój pierwszy tego typu produkt i nie mam jeszcze porównania z innymi, ale póki co nabyłam już kolejną buteleczkę.

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego