Laura Biagiotti, Essenza di Roma EDT

Laura Biagiotti, Essenza di Roma EDT

`Essenza di Roma` marki Laura Biagiotti to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet z 2013 roku. Nutę głowy stanowi mandarynka; nutami serca są cyklamen, migdał i nuty drzewne; nutami bazy są wanilia i drzewo sandałowe.

Kategoria: orientalno - kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka
nuta serca: cyklamen, migdał, nuty drzewne
nuta bazy: wanilia, drzewo sandałowe

Wyrafinowana elegancja w typowym włoskim stylu

Zapach jest niewątpliwie lżejszą wersją klasycznej Romy - okraszoną zdecydowanie bardziej nutami cytrusowymi niż jej poczciwa starsza siostra, która w czasach swej świetności stała się pożądaną przez wiele kobiet legendą. Cytrusy czuć już po zaaplikowaniu tuż za nimi ciągnie się to "coś" co nadaje EDR klasy i niebywałej kobiecości w raczej niszowym wydaniu. Trudno zapach ten jednoznacznie sklasyfikować - jedno jest pewne wyróżnia się na tle wszech obecnej masówki dzisiejszych czasów, która zwykle pachnie po prostu drogo lub tandetnie i tanio; słodko lub świeżo; ewentualnie upiornie i zajadle dusi każdego kto ów twór poczuje na jego nosicielce - jednak koniec końców pachnie po prostu nijak jak setki tysiące innych podobnych zapachów - wyróżniających się jedynie logo twórcy i całą tą otoczką marketingową (apropo otoczki polecam obejrzeć reklamę perfum ;)
\\n
\\n Reasumując zapach jest wyróżniający to połączenie świeżości ze słodyczą i ciepłem w raczej wytrawnym stonowanym i właściwie wyważonym wydaniu - bardzo elegancki wydaniu - czuć klasę.
\\n
\\nCzując EDR widzę kobietę z klasą i chłodnym dystansem, czerwone paznokcie i duuuże drogie okulary np. Versace :)