Pierre Rene, Volumator Gigantic Brush Mascara (Pogrubiający tusz do rzęs)

Pierre Rene, Volumator Gigantic Brush Mascara (Pogrubiający tusz do rzęs)

Maskara Volumator z gigantyczną szczoteczką gwarantująca ultra szybkie ekstremalne pogrubienie. Spektakularny efekt bez smug i grudek.

Naprawdę dobry!

Moje rzęsy: krótkie, dość gęste, którym rozpaczliwie brakuje wyrazu, objętości i koloru. Na prawej powiece proste jak drut, na lewej mocno podkręcone (btw, nie wiem jak to możliwe).

Odkąd używam Lash Sensational od Maybelline, zapomniałam o tuszach z tradycyjną szczoteczką. Volumatora dostałam od mamy na wypróbowanie. Moja mama rzadko chwali i poleca kosmetyki, a jeśli to robi to znaczy, że muszą być naprawdę dobre. Tusz był już nieco podeschnięty, ale wciąż robił swoje. I nieco mnie zaskoczył, ponieważ naprawdę pogrubia.

Tusz zamknięty jest w masywnym, kanciastym opakowaniu. Szczoteczka jest duża, mięsista i sprawnie rozprowadza tusz na rzęsach. Tusz jest typowo pogrubiający. Dodaje objętości i koloru. Wydłużenie jest słabo widoczne, niemniej jednak zauważalne. Efekt pogrubienia zaś jest... w sumie niesamowity. Dawniej siedziałam i żmudnie dokładałam kolejne warstwy tuszu. Nieraz, by osiągnąć zadowalający mnie efekt, musiałam się poświęcić na to nawet godzinę czasu. Lash Sensational w połączeniu w Volumatorem, daje naprawdę spektakularny efekt i skraca czas tuszowania do minimum. Pierwszy tusz wydłuża, podkręca i genialnie rozczesuje rzęsy, a drugi zaś dodaje im objętości, mocnej czerni i wyrazu. Ponad to tusz się nie kruszy, nie osypuje i nie odbija. Na rzęsach po wyschnięciu zachowuje elastyczność. Nie podrażnia, nie szczypie i nie uczula. Jego zapach jest bardzo neutralny a trwałość jest bez zarzutu. Jest ze mną od rana aż do późnej nocy w niezmienionej postaci. Pozbycie się go jest bezproblemowe, wystarczy odrobina mleczka lub olejku do demakijażu. Rozpuszcza się błyskawicznie i pięknie schodzi bez tarcia, oraz zaczerwienionej skóry i podrażnionych oczu.

Jedynym jego minusem jest świeżość, wtedy jest praktycznie bezużyteczny. Zaraz po otwarciu jest dziwnie miękki i klejący, okrutnie wtedy skleja rzęsy. Nawet wyczesanie ich suchą szczoteczką nic nie pomoże. Trzeba dać mu trochę czasu żeby podeschnął, wtedy jest naprawdę rewelacyjny. Jednak nawet na podeschnięty też warto uważać, ponieważ stosowany solo lubi zbijać rzęsy, jego szczoteczka słabo rozczesuje. Warto mieć drugi tusz pod ręką, najlepiej z silikonową szczoteczką, która twardymi ząbkami ładnie porozdziela nam rzęsy.

Gramatura tuszu jest spora, co gwarantuje długie użytkowanie. Wydajność jest rewelacyjna. Na dzień dzisiejszy mam dwie sztuki. Jedną prawie pustą od mamy i drugą kupioną, która schnie i czeka na zużycie. Tej pierwszej używam od maja i wciąż coś w niej jest. Cena również jest dużym plusem. Dostępność może być problemem. Widywałam go tylko luzem w Naturze a i stamtąd powoli już znika.

Polecam go wypróbować. Za tą cenę raczej ciężko będzie znaleźć coś lepszego, a może zdarzyć się tak, że zostanie czyimś faworytem.