Natura Siberica, Professional, Rokitnikowy scrub do skóry głowy

Natura Siberica, Professional, Rokitnikowy scrub do skóry głowy

Działanie:
- głęboko oczyszcza skórę głowy,
- wzmacnia cebulki włosowe,
- stymuluje wzrost włosów,
- przeciwdziała powstaniu łupieżu.
Scrub rokitnikowy jest unikatowym środkiem do pielęgnacji skóry głowy, dzięki potrójnemu działaniu: głęboko oczyszcza skórę głowy, przeciwdziała wypadaniu włosów, zwiększa ukrwienie cebulek włosowych. Można go stosować dla każdego typu włosów.
Składniki aktywne:
- Wchodzące w skład scrubu witaminy i aminokwasy odżywiają i regenerują włosy.
- Olejek z ałtajskiego rokitnika i marokański olejek arganowy sprzyjają powstawaniu keratyny zapewniając włosom wytrzymałość i połysk.
- Nagietek, dzika syberyjska mięta i jakucki szczawik uzdrawiają skórę głowy i odżywiają cebulki włosowe.
Sposób użycia: niewielką ilość scrubu nanieść na wilgotną skórę głowy, masować delikatnymi ruchami, pozostawić na 3 minuty po czym zmyć obficie wodą. Na koniec umyć głowę szamponem. Zaleca się stosowanie raz w tygodniu.

Spodziewałam się czegoś więcej .

Z racji tego, że od dłuższego czasu miałam problem ze skórą głowy, a dokładniej z wypadaniem, podrażnieniem i swędzeniem postanowiłam zakupić peeling do skóry głowy. Skąd ten pomysł? Czytałam wiele na temat pielęgnacji skóry głowy i postanowilam podejść kompleksowo do tego problemu. Wtedy trafiłam na artykuł trychologa, który uzmysłowił mi jak wazne jest oczyszczanie skóry głowy .Tam również zbiera sie martwy naskórek, który nie usuwany może nam wyrządzić wiele złego szczególnie jeśli na codzień używamy delikatnych szamponów bez SLS. Tak bylo w moim przypadku. Wybralam peeeling natura siberica skuszona naturalnym składem. W promocji zapłaciłam za niego około 20zł.

Opakowanie jest bardzo kolorowe, ładnie się prezentuje w łazience ,ale odkrecana tubka jest nieco niepraktyczna gdy chcemy ja zakręcić mokrymi dłońmi. Konsystencja peelingu jest bardzo gęsta, oleista wręcz klejąca.Przez to naprawdę ciężko jest dokladnie go zaaplikować. Trzeba sie nagimnastykować by dotrzeć do wszystkich zakamarków skóry głowy, szczególnie jeśli myjecie głowę jak ja na stojąco. Drobinki peelingujące są bardzo wyczuwalne i trzeba uważać by nie przesadzić z masażem. Zapach niestety nie należy do najlepszych, jak dla mnie ciężki, dziwnie ziołowy niezbyt przyjemny. Ostrzegam, że ciężko jest wypłukać te drobinki z włosów. Im dłuższe włosy tym więcej czasu potrzeba na płukanie. Trzeba pamiętać, ze peeling nie zastępuje mycia głowy. Po wykonaniu peeelingu zawsze myje włosy delikatnym szamponem.

Efekty? No coż tutaj spodziewałam sie znacznie więcej. Po pierwszym zastosowaniu moje włosy były niesamowicie uniesione od nasady, świeże i naprawdę czułam wyraźne oczyszczenie. Skóra głowy była ukojona, nie podrażniona nic nie swędzialo. Niestety po kolejnych użyciach nie osiągnęłam już takiego efektu. Nie mam pojecia dlaczego, gdyż cały zabieg przeprowadzam zawsze tak samo . Peeling obiecuje też, że zniweluje problem wypadania włosów jednakże tego nie zauważyłam. Na pewno przy samym wykonywaniu peelingu wypada więcej włosów niż przy normalnym ich myciu. Podsumowując oczekiwałam więcej od tego produktu, na pewno w kwestii uniesienia włosów od nasady, jednakże polecam wypróbować, gdyż uczucie oczyszczenia po peelingu jest naprawdę zaskakujące.Dodam jeszcze, że teraz peeling skóry głowy wykonuję raz na 2 tygodnie. Kolejny raz spróbuję na pewno peelingu innej firmy.

Podstawa Pielęgnacji

Jeszcze pół roku temu nie uwierzyłabym, że istnieje takie cudo. Wspaniale się pieni, czyści skórę głowy, pielęgnuje, nie plącze zbytnio włosów. Peeling ziarnami rokitnika to przepis na zdrową skórę głowy.

Mieszane uczucia

Miałam stosowałam i już raczej do tego nie wrócę. Ten kosmetyk do skóry głowy jakoś do mnie nie trafia,te drobinki przeszkadzają mi- w wannie zostaje ich pełno z głowy ciężko je usunąć. Nie zauważyłam jakiegoś efektu WOW
Niezbyt przyjemnie mi się go stosuje, więc już do niego nie wrócę.
Opakowanie jest ok, ładne i kolorowe. Odmierzenie odpowiedniej ilości nie jest trudne.

Sama nie wiem.. Chyba nie zauważyłam specjalnego działania

Kosmetyk nie był tani, bo zapłaciłam za niego w Super-Pharm 26zł (chyba nawet to była promocja). Skusiło mnie nie tylko kolorowe opakowanie i obietnice Producenta, ale słyszałam też wiele dobrego na temat peelingów do skóry głowy i chciałam spróbować.

Tubka jest piękna wizualnie - kolorowa i błyszcząca i choć preferuję opakowania na zatrzask lub z pompką, to stosując go raz w tygodniu mogę odkręcić tubkę :) Przecież i tak interesuje mnie głównie zawartość a ta ma ciekawy wygląd. Konsystencja jest podobna do tradycyjnego peelingu do ciała z dużą ilością drobinek ścierających. Zdaje się, że podstawą peelingu są rozdrobnione pestki, bo nie rozpuszczają się i zostają w prysznicu, trzeba je później sprzątnąć. Formuła jest żelowa a sam produkt bardzo ładnie pachnie. Nie wiem jak pachnie rokitnik, bo nie miałam okazji go jeszcze użyć, ale ten kosmetyk jak dla mnie pachnie malinami - słodko i przyjemnie.

Używałam go zgodnie z zaleceniami Producenta, czyli aplikowałam na wilgotne włosy, wcierałam ruchem masującym, zostawiałam na kilka minut, po czym spłukiwałam. Dopiero po tych czynnościach można normalnie umyć włosy szamponem. Przy pierwszym zastosowaniu odczucia były dziwne, bo jak wspomniałam to mój pierwszy raz z peelingowaniem głowy. Po 2-3 użyciach nabrałam już trochę wprawy i masowałam skórę nieco energiczniej i z większą pewnością. Nie zgodzę się tylko z tym, że należy wziąć niewielką ilość produktu. Ta niewielka ilość przy długich włosach po prostu na nich zostanie i tylki nieliczne drobinki dotrą do skóry głowy. Ja aplikowałam dość sporą ilość, mniej więcej taką, aby zapełnić powierzchnię dłoni, wtedy można było wyraźnie odczuć drobinki na skórze. Peeling się pieni, więc po kilku użyciach z większą pewnością rozprowadzałam peeling, to wyglądało prawie jak mycie szamponem.

Jeśli chodzi o działanie peelingu to nie wiem jak go do końca ocenić. Niby jego zastosowanie jest ciekawe i zawsze to jakaś dodatkowa forma oczyszczania, ale nie zauważyłam zmniejszonego przetłuszczania się włosów (a zdaje się, że peeling skóry głowy ma to właśnie robić). Na pewno włosy są przyjemne w dotyku i da się zaobserwować ich lekkość pod palcami i uwalnia się ich blask. Są też bardzo świeże i czyste. Peeling ma służyć także stylumowaniu włosów do wzrostu i ustąpieniu miejsca nowym włosom. Oznacza to, że jeśli istnieje jakiś osłabiony włos to pomaga mu wypaść i po każdym peelingu widzę przerażającą ilość takich włosów. Latem i wczesną jesienią zawsze mi mocniej wypadają i ponoć spory wpływ na to mają wysokie temperatury.

Kosmetyk na pewno jest ciekawy i warto go na sobie przetestować, ale mnie efekty specjalnie nie powaliły. Zależało mi głównie na zmniejszeniu przetłuszczania się włosów i tego do końca nie otrzymałam. Dodatkowo włosy są po nim mocno poplątane i skrzypiące, dość trudno się rozczesują. Poszukam raczej czegoś dalej..

ciekawy kosmetyk przy trudnej skórze głowy

Bardzo ciekawy kosmetyk, który kupiłam do skóry głowy.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Kosmetyk jest opakowany w wygodną tubę. Łatwo przez nią wyciągnąć kosmetyk z niej.

Peeling ma żelową konsystencję, która nie przecieka przez palce. Pieni się, więc jest w stanie dodatkowo doczyścić włosy. Ma mnóstwo drobinek, które mimo, że są drobne pozwalają na dokładne doczyszczenie skórę głowy. Przy moim ŁZS jest to świetny pomysł, bo mam częstokroć łuszczące się łuski, które mnie irytują. A ten scrub je usuwa. Pachnie ziołowo, niezbyt intensywnie. Poza tym jest b. wydajny i cena do zakupu też zachęca. Polecam.

jak na razie najlepszy

U mnie sprawdził się świetnie. Na razie najlepszy produkt do peelingu skalpu jaki przetestowałam. Świetnie masuje skórę głowy, element "scrubującym" są pestki malin, taki też ma zapach. Dla mnie to na plus, nie przepadam za zapachem rokitnika. Skóra jest oczyszczone, włosy uniesione u nasady.

Całkiem niezły

Mam długie, przetłuszczające się włosy. Od dawna szukałam produktu dzięki któremu nie będę zmuszona myć tak często głowy. Peeling stosuję co 7-10 dni. Zdecydowanie łatwiej go nanosić z głową do dołu; większość trafia na skórę głowy, a nie na włosy. Masuję porządnie cały skalp i zostawiam na 3 minuty tak jak zaleca producent. Potem spłukuję letnią wodą. Zazwyczaj nie stosuję już szamponu, tylko odżywkę od połowy długości włosów. Nie używam suszarki. Efekty - włosy są miękkie w dotyku i delikatnie odbite u nasady. Nie wiem tez czy to zasługa peelingu czy tez całościowego podejścia do pielęgnacji włosów, ale widzę ze szybciej rosną i mam całe mnóstwo baby hair

Nie polecam

Peeling nie doczyszcza skóry głowy,włosy tak jak zwykle przetłuszczaja sie,na drugi dzien musze je umyć, irytujace duze drobinki,ktorych nie da sie spłukac,jest to żmudne zajęcie i czynnośc nie nalezy do przyjemnych,plusem wydajność męcze się z tym peelingiem już długo,a nadal jest jego sporo ( używam raz w tygodniu ) nie kupię ponownie,produkt zbędny

Peeling do włosów o ciekawym dzialamiu

Kupiłam ten peeling podczas moich poszukiwań peelingów do włosów. Miał ciekawy skąd, był dość naturalny i korzystny cenowo. Postanowiłam go kupić. Nie wiem czy rzeczywiście pomógł oczyścić moja skore głowy ale wiem napewno,ze super się pieni, drobinki fajnie masuja skórę głowy a włosy po umyciu są miękkie i lśniące. A do tego pięknie pachną

Fajny produkt

Całkiem całkiem

Kupiłam peeling na allegro, chociaż miał być olejek do włosów. Mogłam wybrać zwrot pieniędzy albo coś w zamian. Peeling był droższy od olejku, ale to nie zrobiło problemu sprzedawcy. Namówiona z niecierpliwością czekałam na przesyłkę. Peeling do włosów? Przecież będzie plątać mi włosy i zedrze skórę z głowy.-pomyślałam, ale ostatecznie postanowiłam spróbować.

Pierwsze użycie-ciekawe. Peeling się dobrze pieni, czuć pod palcami tarcie drobinek. Zapach jest intensywny, ale nie drażni. Według instrukcji należy wmasować peeling w skórę głowy i odczekać 3 minuty przed spłukaniem. Tak też zrobiłam. Po spłukaniu i owinięciu ręcznikiem, było wyraźnie czuć takie ciepło na skórze głowy. Czułam pulsowanie receptorów i mocne oczyszczenie. Peeling sprawdziłam na dwa sposoby. Najpierw włosy wysuszyłam i wymodelowałam, a drugi raz zostawiłam je same sobie do wyschnięcia. W obu przypadkach efekt był bardzo zadowalający.

Przechodząc do meritum, czyli to co pewnie wyczytają wasze oczyska z mojej wypowiedzi jako pierwsze

Raz na jakiś czas, by porządnie oczyścić skórę głowy.

Używam raz na jakiś czas, by porządnie oczyścić skórę głowy i sprawdza się bardzo dobrze, także spełnia swoją rolę i to jest dla mnie najważniejsze. Skład również jest jak najbardziej na +, do sporadycznego używania krzywdy nie zrobi także jak najbardziej polecam :)