Pharmaceris, R, Puri-Rosalgin, Kojący fizjologiczny żel do mycia twarzy (nowa wersja)

Fizjologiczny żel przeznaczony do codziennego oczyszczania skóry wrażliwej, alergicznej, z trądzikiem różowatym, ze skłonnością do zaczerwienień, trwałego oraz napadowego rumienia i zmian grudkowo-krostkowych. Delikatny również dla wrażliwej skóry okolic oczu. Zastępuje tradycyjne mydło. Odpowiedni dla skóry w każdym wieku. Żel oparty na łagodnej bazie myjącej nie zawierającej mydła, zachowuje równowagę fizjologiczną skóry nie naruszając bariery ochronnej naskórka. Usuwa zanieczyszczenia i zmywa makijaż nie podrażniając i nie wysuszając skóry. Alantoina oraz D-pantenol zmniejszają skłonność do reakcji zapalnych, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Wosk z mango o właściwościach odżywczych i nawilżających eliminuje uczucie suchości i zapobiega uczuciu nadmiernego napięcia naskórka. Preparat o wysokiej tolerancji.

Nie mam trądziku różowatego lecz borykam się z trądzikiem wieku dorosłego. Mam bardzo wrażliwą skórę. Dlatego zdecydowałam się na ten żel. Był on moim pierwszym. Zużyłam jedno opakowanie. Potem przerzuciłam się na ten żel z serii T.
Żel jest bardzo delikatny. Nie podrażniał. Nie uczulał. Idealnie zmywał makijaż. Delikatnie nawilżał i matowił cerę. Uwielbiałam to uczucie oczyszczonej skóry po umyciu nim.
Zdecydowanie polecam dla osób z bardzo wrażliwą skórą.

Zdecydowanie polecam dla osób z bardzo wrażliwą skórą.

Najlepszy na rynku

Dla mnie ten żel do mycia twarzy jest prawdziwym wybawieniem. Od długiego czasu zmagam się z trądzikiem różowatym, a moja cera reagowała dosyć nieprzyjemnie na wszelkiego rodzaju kosmetyki oczyszczające. Czerwone, podrażnione policzki po umyciu twarzy były moim częstym towarzyszem dopóki dermatolog nie poleciła mi tego kosmetyku już kilka ładnych lat temu. Od tej pory jesteśmy nierozłączni ☺

Żel jest zamknięty w wygodnym i poręcznym opakowaniu z przekręcaną pompką, która uniemożliwia wylanie się produktu np podczas podróży. Jest też bardzo wydajny, jedna doza starcza spokojnie na umycie całej powierzchni buzi. Ma przyjemną i delikatną dla buzi konsystencję, co przy trądziku różowatym jest bardzo istotne. Po użyciu można poczuć lekkie przesuszenie i ściągnięcie skóry, jak jednak tutaj już ktoś pisał, jest to normalne przy kosmetykach przeznaczonych do tego szczególnego rodzaju cery. Bardzo istotne w jej pielęgnacji są następne kroki takie jak użycie odpowiedniego toniku i kremu, także pamiętajcie że sam żel nie wystarczy ;)

Osobiście bardzo odpowiada mi fakt, że żel jest bezzapachowy i w żaden sposób nie drażni czy to skóry czy nosa ;) Jak dla mnie efekty są na tyle dobre, że nie rozstaję się z tym kosmetykiem od bardzo dawna. Żel przede wszystkim łagodzi zmiany, sprawia, że zaczerwienienia są właściwie niewidoczne (przynajmniej w moim przypadku, ale jak już wspominałam niezbędna jest całościowa pielęgnacja, a żel jest jednym z jej etapów). Cera jest uspokojona i nie reaguje tak ekspresyjnie jak niegdyś chociażby na zmiany temperatury. Ponadto żel oczywiście bardzo dobrze oczyszcza skórę.

Za jego zakupem przemawiają również wydajność opakowania i cena.

Naprawde niezły

Żel jest wskazany do pielęgnacji cery z problemem trądziku różowatego. To specyficzna postać trądziku i wymaga określonej pielęgnacji. Żel bardzo dobrze sobie radzi. Jako jeden kosmetyk na ta przypadłość nie wystarczy ale sprawdza się w tym co ma robic.

Plusy:
- żel o delikatnej konsystencji, lekko śliski co jest idealne dla cery z trądzikiem, która nie znosi tarcia ani pocierania, delikatnie oczyszcza , zmywa kurz, brud, lżejsze kosmetyki.
- żel obkurcza delikatnie naczynia i podsusza cerę, co jest celowe, tego potrzebuje skóra o tej przypadłości, po kilku dniach stosowania widać, że zmiany się rozjaśniają i nie są tak podrażnione.
- łatwo dostępny, polski produkt w przyzwoitej cenie i bardzo higienicznym i estetycznym opakowaniu.

Minusy:
nie zauważyłam.

Uwaga ogólna - to żel o konkretnym przeznaczeniu, jeśli ktoś nie ma problemów z trądzikiem - nie sprawdzi się. On ma obsuszać i ściagać bo taki jest jego cel. Skóra w miejscach niepodrażnionych może wymagać lekkiego nawilżenia ale to nie jest delikatny żel myjący, to żel na zmiany skórne o konkretnym działaniu. Nie warto po niego sięgać nie mając takich problemów, a mając np. skórę sucha lub alergiczną bo wtedy na pewno nie zadziała, a może nawet zaszkodzić. Nie sprawdzi się tez jako jedyny kosmetyk na ta przypadłość albo przy silnym trądziku, który zwyczajnie wymaga leczenia dermatologicznego. Nie zlikwiduje pajączków - na to tylko laser. To kosmetyk wspomagający pielęgnację i w tej roki świetnie się sprawdza.

"myślę, że nie stało się nic"

Od początku nadmieniam, że nie mam trądziku różowatego, więc moja recenzja nie do końca będzie adekwatna. Natomiast moja cera boryka się czasami z "wulkanami" - bardzo bolesnymi i podskórnymi oraz zaczerwienieniem w okolicy policzków i nosa.
Stosując ten żel miałam na myśli raczej ukojenie zaczerwienienia, niż łagodzenie zmian trądzikowych.

+ delikatna formuła myjąca ale nie ma co marzyć o usuwaniu resztek makijażu
+ nie podrażnia
+ nie uczula
+ higieniczne opakowanie, w którym widać ubytek produktu
+ wydajność
+ nie ma po nim uczucia ściągnięcia buzi

- gliceryna na wysokim miejscu w składzie
- niestety nie do końca poradził sobie z moim problemem ale również nie zaszkodził mojej skórze
- regularna cena, warto szukać w promocji

Mój stosunek do tego produktu jest neutralny a on sam zasługuje na mocne 3.0, jako delikatny środek myjący sprawdza się znakomicie, jednakże nie czułam po nim charakterystycznej świeżości umytej buzi. Często mam wrażenie że jest ona niedomyta i dodatkowo stosuję płyn micelarny. W związku z faktem,że czasem coś na tym waciku się znalazło, nie sądzę abym kupiła ten żel ponownie.

Używam tego produktu od: ponad dwa miesiące

Najlepszy żel myjący

Świetny składowo żel myjący. Już raczej nie kupię innego, chyba że olejowe żele do mycia, które też są dość fajne.

Mam skłonność jedynie do zaczerwienień na nosie i policzkach, nie jest to trądzik różowaty, bardziej cera naczynkowa. Żel dobrze łagodzi te zaczerwienienia.

Oczyszcza bardzo dobrze, nie wysusza. Sprawdza się w trakcie kuracji kwasowej - oczywiście bez suchych skórek się nie obędzie, ale to akurat wina kwasów. Żel nie wysusza dodatkowo i nie podrażnia.

Nie używałam do zmywania makijażu, więc się nie wypowiem czy w tym względzie jest skuteczny.
Cena jest dość wysoka w niektórych drogeriach, jednak da się to przeskoczyć.

Ilość zużytych opakowań: dwa

bardzo dobry

Plusy:

-poręczne opakowanie z pompką która się nie zacina
-super skład: brak SlS, SleS, panthenol, mango
-średnio się pieni co dla mnie akurat jest plusem
-delikatna gęstawa konsystencja
-bardzo wydajny
-opakowanie przezroczyste -widać zużycie
-zostawia uczucie oczyszczonej skóry
-praktycznie bezzapachowy
-łagodny dla oczu

Minusy:
-cena
-dostępność
-trudno wydobyć resztki produktu

Bardzo przyjemnie się go używało. Dobrze oczyszczał skórę (nie zmywałam makijażu) i nie podrażniał. Był praktycznie bezzapachowy. Szkoda że jest dosyć drogi i trudno dostępny. Polecam dla osób z wrażliwą skórą. Może jeszcze kiedyś go kupię jak będzie w promocji. Na razie szukam KWC.

Używam tego produktu od: już nie

ulubionY

MAM CERE B. WRAŻLIWĄ Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM. TEN ŻEL ŚWIETNIE NAWILŻA ŁAGODZI I KOI.
Co najważniejsze nie wysusza i nie podrażnia.
Cena przystępna a że nie ma wielu kosmetyków do takiej cery to raczej pozostane przy nim