Avon, Calming Effect, Mattifying Foundation (Podkład matująco - antystresowy)

Avon, Calming Effect, Mattifying Foundation (Podkład matująco - antystresowy)

Matujący podkład z rumiankiem i aloesem dla naturalnie pięknej i gładkiej skóry, długotrwale matuje, łagodzi oznaki stresu i zmęczenia na skórze oraz zapewnia cerze naturalny wygląd, bez efektu maski nadając średnie krycie. Długotrwała formuła z aloesem i rumiankiem idealnie matuje skórę, kontrolując jej błyszczenie oraz koi i odświeża, łagodząc oznaki napięcia i zmęczenia. Do skóry normalnej, tłustej i wrażliwej. Testowany dermatologicznie.

Nie dla mnie

Podkład kupiłam, ponieważ poleciła mi go koleżanka. Jednak o ile u niej sprawdza się super to dla mnie jest za "ciężki". Lubię lekkie podkłady, które nie obciążają skóry i dają naturalny efekt. Dodatkowym minusem jest to, przez małą gamę kolorystyczną nie mogę dobrać dla siebie odpowiedniego koloru.

No jednak nie

Nie miałam wielkich oczekiwań wobec tego podkładu. Chciałam umiarkowanego krycia i matowienia. Owszem, podkład kryje bardzo średnio, matuje nie najgorzej ale to jak zachowuje się na mojej skórze to istny dramat. Już samo nałożenie podkładu jest koszmarem. Podkład jest bardzo tępy, zostawia straszne smugi, nie układa się na skórze, w niektórych miejscach w ogóle nie chce się przykleić. Kiepsko współpracuje z korektorem tworząc suche plamy. Później jest już tylko gorzej, skóra zaczyna się świecić już po 3 godzinach pomimo użycia pudru matującego. Podkład waży się na nosie i brodzie, po użyciu bibułki natomiast schodzi plamami. Zmęczyłam pół buteleczki a reszta poszła w kosz. Już do niego nie wrócę.

Idealny na codzień

Ma lekką konsystencje, dobrze się rozprowadza, niestety ma słabe krycie. Na początku moja cera wydaje się blada, ale z czasem podkład ciemnieje i stapia się z kolorem skóry.

Przyzwoity na codzień

Podkład kupiłam w promocji będąc konsultantką za śmieszną kwotę. Kolor light nude, jest ok, nie oksyduje, dostosowuje się do skóry (mam cerę o jasnej karnacji). Dobre żółte podtony.
Podkład nie matuje, niestety, pod koniec dnia (po 8 godzinach w pracy) ściera się, ale równomiernie, pomimo porzadnego utrwalenia pudrem. Nie zauważyłam aby zapychał. Średnie krycie, nie da się budować (robi się ciacho).
Nie jest to mój ulubiony produkt, ale dramatu też nie ma. Tak, dla lekkiego krycia jest ok.

Nie ma żadnego krycia

W opisie producenta jest wspomniane cos o średnim kryciu. Nie ma żadnego, w dodatku skóra wcale nie wydaje się być świeższa ani odmłodzona. Nic szczególnego nie robi z twarzą, można go używać jedynie jako krem do twarzy tonujący nic więcej. Cena przeciętna.

Jak dla mnie klapa.

Podkład kompletnie się u mnie nie sprawdził . Nie zgodzę się z producentem , nie matuje , nie ma efektu gładkiej skóry. Krycie ma baardzo lekkie, dodatkowo waży się w okolicach nosa , a próbując go przypudrować po prostu schodzi ze skóry. Nie kupię tego produktu , nie polecam.

Są lepsze podkłady

Hej, kupiłam ten podkład będąc jeszcze konsultantką, wcześniej kupowałam tylko próbki które u mnie sprawdziły się świetnie i mogłam dobrać idealny odcień, natomiast sam podkład nie był już taki wspaniały w wersji pełnowymiarowej.
Fajna buteleczka z pompką, idealnie dozuje ilość produktu, poręczna i nie za duża.
Podkład jak zapewnia producent matuje. Jest lekko lejący, dobrze się wchłania i rozprowadza, jest bardzo wydajny, (stosując go codziennie nie dałam rady zużyć całego w ciągu 2 miesięcy i go po prostu wyrzuciłam ze względu na to że zaczął się rozwarstwiać. ). Nie trzymał mi się na twarzy zbyt długo, zwłaszcza w okolicach nosa i ust, co dla mnie osobiście było porażką dla tego produktu. Żadne utrwalenie nie pomogło. Na mojej twarzy nie współpracował z żadnymi kremami, musiał być nakładany na umytą suchą twarz, bez niczego pod spodem bo zwyczajnie się ważył na całej twarzy, po niespełna 30 minutach. Tak jak napisałam, są lepsze podkłady w podobnej lub niższej cenie do kupienia stacjonarnie, z lepszymi opiniami i dużo lepiej spełniające swoją rolę.
Podsumowując:
zalety:
+wydajny
+lekko lejący
+przyjemny zapach
+wygodne opakowanie
+matuje

wady:
- waży się na twarzy
-rozwarstwia się
-zupełnie nie kryje
-nie trzyma się na twarzy
-nie współpracuje z żadnymi kremami
-mimo utrwalenia i tak znika z twarzy

Ja do niego już na pewno nie wrócę.

Szału nie ma

Ani matowy, a już na pewno antystresowy. Podkreśla suche skórki i nie współgra z kremami. Niestety cera po nim się błyszczy. Szklane opakowanie uniemożliwia wykorzystanie całego podkładu. Zaletą produktu jest gama odcieni - nie ciemnieje na skórze.

Bardzo dobry

Po pierwsze - ten podkład bardzo dobrze kryje ! Po drugie doskonale matowi cerę. Używałam koloru ivory, mam jasną cerę i uważam, że był prawie idealny, może odrobinę za różowy. Ogólnie produkt bardzo dobrze mi służył ;)

Taki sobie

Wszystko fajnie, jasne odcienie ale produkt ma paskudną wadę. Oksyduje po kilku minutach na pomarańczowo, więc nie polecam kupna, jeśli ktoś ma naprawdę jasną cerę.
Mat jest średni, bardziej satynowe wykończenie. Podkład nie jest zbyt mocno kryjący – jeśli ma się mnóstwo wyprysków, lepiej z niego zrezygnować. Dobrze zakrywa zaczerwienienia, ale trądzik czy blizny podtrądzikowe – nie.
Plus, jak to zauważyła jedna z przedmówczyń, pompka się zacina.

Przyjemny

Podkład całkiem dobrym chociaż myślałam, że będzie bardziej matujący. Nie zapycha, trzyma się dobrze. Po dużym przypudrowaniu jestem zadowolona. Na lato średnio się nadaje, przynajmniej dla mnie (cera mieszana), gdyż lubi się pokaźnie wyświecić. Ogólnie jest w porządku.

dobry

Jak za tę cenę, to podkład jest całkiem, całkiem. Średnio kryje, ale za to ładnie matuje i naprawdę długo utrzymuje się na twarzy mimo to, że mam cerę bardzo tłustą. Dobry do noszenia na co dzień. Nie jest ciężki i nie podkreśla suchych skórek. Bardzo wydajny.