Avene, Cleanance Hydra, Creme Lavante Apaisante [Soothing Cleansing Cream] (Łagodzący krem oczyszczający)

Łagodne substancje oczyszczające zawarte w Avene Cleanance Hydra łagodzący krem oczyszczający usuwają zanieczyszczenia z wrażliwej skóry, nie powodując dodatkowych podrażnień. Jednocześnie łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację bariery hydrolipidowej. Avene Cleanance Hydra łagodzący krem oczyszczający zalecany jest w do cery, która uległa podrażnieniu lub przesuszeniu w wyniku kuracji przeciwtrądzikowych. Stanowi uzupełnienie kuracji zmniejszając jej niepożądane działania.

łagodzące, oczyszczające
w butelce
mleczko
>100ml

Myje i nie podrażnia - wszystko czego wymagam

W sumie tytuł recenzji wyczerpuje temat ;) W jakim stanie nie byłaby moja skóra, to po myciu tym kremem jej stan jest niepogorszony. Nie powoduje zaczerwienia czy wysuszenia skóry. Oczyszcza wystarczająco - nie tworzą się nowe zmiany trądzikowe. Po takim myciu jest gotowa na dalsze zabiegi.

Przyjemnie robi robotę

Krem robi wszystko to,co obiecuje nam producent,a do tego jest bardzo komfortowy w użyciu. Przyjemnie myje - wystarczy chwila na wmasowanie go w skórę oraz spłukanie, po czym cera jest czysta, świeża i zdecydowanie ukojona. Oczyszcza zaskakująco dobrze - po zastosowaniu przejechałam po twarzy kontrolnym wacikiem nasączonym micelem i nie miał on żadnego śladu resztek makijażu. Nie sprawdzałam go pod kątem dostania się do oczu,ale nie zauważyłam,żeby podrażniał ich okolicę. Przy aktualnym stanie mojej skóry używanie tego kremu daje uczucie ulgi i nawilżenia. Nie tylko przywrócił mojej cerze komfort niwelując pokwasowe łuszczenie + zaczerwienienia,ale też ładnie ją nawilżył. Zdecydowanie polecam go skórze podrażnionej oraz przesuszonej kuracjami t.j.: retinoidy czy kwasy. Myślę, że jest to też dobry wybór dla skóry mieszanej/tłustej, wrażliwej, którą wysuszają konsystencje żelowe i piankowe preparatów do skóry z niedoskonałościami.
Jak to w przypadku Avene zawiera dużo łagodzącej wody termalnej (już na pierwszym miejscu), ma też sporo łagodzących olejków,ale uczulam,że zawiera także glicerynę, która może zapychać.
Myślę,że dwie główne cechy do, których można się przyczepić to właśnie ta nieszczęsna gliceryna i nieporęczna buteleczka, której gwint b. brudzi się przy użytkowaniu.
Wydaje się być dość wydajny, nie trzeba go wiele do umycia całej twarzy, można go też dostać w dobrej cenie w zestawie z kremem łagodzącym Avene, bądź na promocjach. Osobiście jestem b. zadowolona i mogę śmiało polecić osobom, które zmagają się z przesuszeniem i podrażnieniem cery problematycznej, w szczególności mieszanej.

Nie dla mnie

Minusy:
- słabo oczyszcza, nie radzi sobie z zaskórnikamk
- zbyt płynna konsystencja
- niewygodne opakowanie (ciężko się otwiera, szczególnie, gdy używamy pod prysznicem)
- lekko wysusza
- czasem szczypie w oczy
- nie przepadam za zapachem

Plusy:
- zapobiega powstawaniu pryszczy, a to mimo wszystko duży plus
- wydajny

Używam tego produktu od: Jesień 2015
Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

to jest TO

Emulsje myjące zawsze kojarzyły mi się ze słabym oczyszczeniem. Zmieniłam zdanie gdy podczas mojej kuracji retinoidami dostałam od dermatologa dość sporą próbkę tego "żelu". Zakochałam się w chwili gdy nałożyłam go na twarz :)

+wydajny
+świetnie oczyszcza
+przynosi ulgę wysuszonej skórze
+nie zapycha
+nie wysusza a miałam wrażenie że nawet nawilża

-BRAK

Używam tego produktu od: w styczniu 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 15ml

świetny dla cery trądzikowej

Z tego co wiem, jest to stary clean-ac pod nową nazwą. Mam nadzieję, że tylko nazwa się zmieniła, bo ten krem/płyn był świetny. Mam skórę trądzikową, ale przesuszoną. Ten płyn ją delikatnie nawilżał i nie powodował wysypu nowych przykrych niespodzianek - a dla mojej cery to już bardzo dużo, i też jej nie podrażniał. Poza tym genialny do demakijażu - podkład się dosłownie "topił", wacik z tonikiem był po nim czyściutki - czyli wszystko dokładnie zmywał.
Polecam go dziewczynom, które mają cerę trądzikową, tak jak ja. Poza tym bardzo wydajny - opakowanie starczyło mi aż na pół roku, a używałam dwa razy dziennie. Przy takiej wydajności cena jest do zaakceptowania. Zapach mi nie za bardzo odpowiadał - ale to już kwestia gustu.