Murad, Resurgence, Renewing Cleansing Cream (Regenerujący krem oczyszczający)

Murad, Resurgence, Renewing Cleansing Cream (Regenerujący krem oczyszczający)

Regenerujący krem oczyszczający to niezwykle komfortowy i delikatny krem do mycia twarzy. Doskonale oczyszcza i odświeża skórę, przywraca jej równowagę hydrolipidową. Enzym z papai delikatnie złuszcza martwy rogowy naskórek, odsłaniając młode, zdrowe komórki. Pozostawia skórę aksamitnie miękką i gładką, pełną blasku i sił witalnych. Skóra z każdym dniem wygląda lepiej.
Niezbędne kwasy tłuszczowe - dbają o kondycję bariery hydrolipidowej, wzmacniają ją i naprawiają.
Enzym z owoców papai - pomaga eliminować martwy rogowy naskórek, poprawia jakość warstwy rogowej naskórka, wygładza i zmiękcza skórę.
Pochodna kwasu hialuronowego - hamuje aktywność hialuronidazy - enzymu, który prowadzi do rozpadu kwasu hialuronowego, kluczowego składnika skóry; daje długotrwałe nawilżenie, pomaga ujędrnić skórę i spłycić zmarszczki mimiczne.

Genialny, ale można się nim "przejeść"

Mój pierwszy produkt Murad. Kupiłam po długim researchu opinii internetowych - wahałam się pomiędzy nim a wersją z czerwonym znaczkiem, ale po analizie składu - zdecydowała się na ten.

Mam tłustą skórę 35+, z tendencją do trądziku, zmarszczek z przesuszenia, rozszerzonych porów, zaczerwienienia i co tam tylko kto sobie wymyśli. Generalnie skórę problematyczną.
Szukałam produktu do mycia twarzy, który nie będzie inwazyjny, jak wszystkie SLSowe odkażacze, ale na tyle skuteczny, że odblokuje pory, dobrze oczyści i przy okazji nie podrażni.

Specyfik ma postać perlistego, zielonkawego kremu, który się nie pieni i pachnie przestrasznie - najtańszym mydłem albo pastą BHP.
Stosowałam sumiennie, dwa razy dziennie, aż prawie zużyłam jedną tubkę - co zajęło mi kilka miesięcy, ponieważ specyfik jest bardzo wydajny.

Na początku była wniebowzięta - po kilku pierwszych zastosowaniach moja skóra przeszła transformację - jej powierzchnia była wygładzona - jakby wypolerowana, z taką zdrową poświatą. Pory były oczyszczone, siateczka zmarszczek z czoła zniknęła, ilość wyprysków się zmniejszyła, a potem zaczęły się pojawiać jedynie sporadycznie. WOW! Byłam w takim zachwycie, ze w połowie pierwszego opakowania od razu zakupiłam kolejne, żeby tylko nie dopuścić do sytuacji, ze się skończy, a ja będę musiała się umyć czymś innym....

I mniej więcej w okolicach 3/4 opakowania następiła zmiana. Otóż - ten produkt po spłukaniu, pozostawia na skórze warstwę. Po wyschnięciu skóry jest ona niewyczuwalna, jednak jak jest wilgotna - da się wyczuć powłoczkę czegoś "gumowatego".
Podejrzewam, ze po czasie, nawarstwianie tej "gumy", albo sama jej obecność na skórze, spowodowała efekt odwrotny od zamierzonego, więc:
1) skóra zaczęła mi się koszmarnie przetłuszczać - nie byłam w stanie nad tym zapanować - i po nocy i w trakcie dnia miałam na twarzy powłokę, jak z oleju
2) powierzchnia skóry zrobiła mi się jakby poobrużdzona, ze względu na to, że zaczęły mi się zapychac pory
3) z jednej strony pory niby się zapychały, a z drugiej stawały się coraz większe

Po weryfikacji w internecie znalazłam podobne opinie innych użytkowników, więc zakładam, że nie jest to specyfik dla skór tłustych, z tendencją do zapychania. Posiadacze skór suchych byli zachwyceni.

dodatkowo, po bardziej wnikliwej weryfikacji składu, znalazłam informace, że papaina, enzym, który w tym preparacie odpowiada za powierzchowne złuszczanie skóry, może po czasie powodować właśnie takie efekty, jak opisywałam powyżej.