Vis Plantis, Olejek arganowy do włosów z olejkiem macadamia

Vis Plantis, Olejek arganowy do włosów z olejkiem macadamia

Olejek arganowy łatwo się wchłania, odżywia skórę głowy i cebulki włosowe. Zmniejsza łojotok, działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo, łagodzi podrażnienia. Wysoka zawartość kwasów omega-6 i omega-9 pozwala odbudować strukturę włosów, wzmacnia je i chroni. Bogactwo tokoferoli, polifenoli, fitosteroli i saponin sprzyja neutralizacji wolnych rodników. Nawilża, przywraca blask, wygładza, ułatwia czesanie i stylizację. Nadaje miękkość, elastyczność i chroni przed puszeniem. Włosy stają się zdrowe i pełne życia.

Ciężko powiedzieć...

Kosmetyk jest przeznaczony do pielęgnacji włosów. Niestety u mnie nie sprawdził się jako kosmetyk do włosów. Po pierwszej aplikacji na końcówki włosów nie zauważyłam wielkiej różnicy w nawilżeniu, a niewielkie opakowanie (30ml) pozwoliłoby mi zaledwie na 3-5 aplikacji. Zaczęłam więc stosować olejek na twarz . I powiem szczerze, że byłam całkiem zadowolona. Mam cerę mieszaną więc było to nie lada wyzwaniem, małym eksperymentem. Polubiłam nawet jego zapach.

Używałam do twarzy i dekoltu

Z olejami to najczęściej jest tak, że albo skrzywdzą, albo pomogą i zawsze pierwsze nałożenie na skórę to ryzyko. Cerę tłustą wiele olejków może tylko dodatkowo natłuścić i zapchać, jednak nawilżenia też potrzebuje. Wg składu na opakowaniu buteleczka zawiera tylko mieszankę oleju z makadamii i arganowego. Dwie krople roztarte między palcami wystarczą by pokryć cienką warstwą całą twarz. Oleju nie żałuję sobie również na szyję i dekolt – regularne stosowanie od razu poprawia elastyczność i nawilżenie cienkiej i delikatnej skóry. Szczególnie taka kuracja przydała się w lecie, kiedy często dekolt był opalony. Skóra olejek wchłonie przez całą noc, rano jest jakby grusza, bardziej elastyczna i gładka. Stosuję na zmianę z serum kwasowym i taka pielęgnacja się świetnie uzupełnia – serum złuszczy, olejek nawilży i poratuje. Mimo że mam skórę tłustą, nie zauważyłam zapychania (pod warunkiem umiarkowanego stosowania oczywiście), nie powoduje wyprysków. Mała wygodna buteleczka z pompką, za niewielką cenę – bardzo polecam. W kolejce stoi jeszcze jeden olejek z tej serii.

Robi to, co miał robić

Kupiłam go w celu "zamykania" wieczornej pielęgnacji olejem.
Nie zauważyłam, by moja skłonna do zapychania się cera miała coś przeciwko niemu. O żadnych suchych skórkach nie ma mowy.

Jeden olejek = wiele możliwości

Dzięki Vis Plantis Olejek Arganowany z dodatkiem olejku macadamia, moje włosy stały się wzmocnione od nasady aż po same końce, nie zapominając o ich zdrowym blasku, a rozdwojone końcówki były już tylko wspomnieniem.
Jednak moja skóra i paznokcie też na tym olejku skorzystała. Skóra po nakładaniu olejku, stała się odżywiona, gładka i witalna, a paznokcie? Zauważyłam już po tygodniu, że stają się odporne na rozdwajanie i stają silniejsze.

Mam mieszane uczucia.

Co prawda, jest to produkt pro natural, ale chyba nie do końca spełnia swoją rolę.

Plusy:
- ma delikatny, nienachalny zapach
- całkiem wydajny
- wygodny aplikator
- przyjemna konsystencja, idealna do nakładania
- spala końcówki
-zapobiega puszeniu się włosów
Minusy:
- bardzo obciąża włosy, należy niesamowicie uważać przy aplikacji, bo nawet trochę za duża ilość produktu działa niekorzystnie na wygląd włosów już po umyciu szamponem.
- ciężko go zmyć
- efekt oklapniętych włosów, bez życia, bez objętości
- nie odnotowałam poprawy kondycji włosów.
- opakowanie jest niewygodne, aplikator od razu pobrudzony jest olejkiem

Pomimo tego, że ok. 50% produktu to zupełnie naturalne olejki, to nie jestem przekonana do produktu.

Kiepski

Kupiłam ten olejek, aby olejować nim włosy. Niestety, nie spełnił moich oczekiwań.

Minusy:
- kiepsko się zmywa z włosów,
- brzydko pachnie,
- włosy bardziej się przetłuszczają,
- podczas jego stosowania zauważyłam, że włosy zaczęły mi się bardziej elektryzować,
- włosy stają się sztywne, poplątane, trudno je rozczesać i ułożyć,
- za wysoka cena na tak małe opakowanie.

Plusy to:
+ praktyczne i przezroczyste opakowanie,
+ dostępność,
+ wydajność.

Nie polecam.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Działanie dobre, ale wydajność kipska

-zamknięty w przezroczystej, plastikowej butelce z zamknięciem na pół klik
-widać stopień zużycia produktu
-przyjemny, delikatny zapach
-lekko żółty kolor
-konsystencja typowa dla tego typu produktów- oleista, lekko tłusta
-dobrze zmywa się z włosów
-nie powoduje szybszego przetłuszczania
-włosy są błyszczące, nie elektryzują się i nie puszą
-kiepska wydajność- wystarcza na 4 aplikacje
0-cena w stosunku do wydajności jest za wysoka