Klorane, Shampooing a'la Quinine et aux Vitamines B (Szampon na bazie chininy z wit. B (nowa wersja))

Chininowiec - pobudzając brodawkę włosa sprawia, że włosy są wzmocnione od cebulki aż po końce. Właściwości wzmacniające wyciągu z chinowa zostały spotęgowane dzięki zawartości kompleksu witamin z grupy B (B5, B6, B8), które pobudzają wzrost włosów i wzmacniają ich strukturę. Szampon posiada delikatne podłoże myjące. Ułatwia rozczesywanie i zwiększa objętość włosów. Szampon Kloranena bazie chininy sprawia, że włosy są pełne życia, tryskają energią. Produkt hipoalergiczny.

u mnie się nie sprawdził

Kupiłam go w aptece mając nadzieję, że przy swojej cenie i obiecującym składzie będzie spełniał obietnice producenta. A tu jedyna rzecz którą robi, to myje włosy, ale efekt jest słaby-włosy są sianowate, puszą się. Szampon jest drogi, słabo wydajny-nakładałam go więcej, bo słabo się pieni. Tak więc szkoda pieniędzy.

Przyzwoity

Szampon Klorane na bazie chininy jest dobrym produktem. Tyle mogę o nim z czystym sumieniem napisać. Nie zachwycił mnie czymś specjalnym, ale też nie widzę w nim wad (oprócz ciut za wysokiej ceny, no i te parabeny). Kosmetyk ma dość gęstą konsystencję, przez co trzeba włożyć troszkę wysiłku w to, żeby go dobrze rozprowadzić, ale nie jest to bardzo uciążliwe. Podczas stosowania nie uzyska się szalonej piany, ponieważ baza myjąca jest delikatna. Szampon jest ciemnobrązowy, przypomina mi produkty na bazie dziegciu. Bałam się, że przez to będzie też specyficznie pachnieć, ale ma łagodny ziołowy aromat. Jeśli chodzi o działanie, to jak najbardziej zauważyłam, że włosy stały się mocniejsze i przestały wypadać w zawrotnym tempie (używam w połączeniu z odżywką z serii). Nie zaobserwowałam u siebie szybszego wzrostu, ale też nie podrażnia i nie uczula. Mogę dodać, że trochę wysusza włosy. Przy mojej tłustej czuprynie jest to ledwo zauważalne, wręcz dodaje trochę lekkości włosom, ale osoby z cienkimi i suchymi włosami powinny unikać tego szamponu - taki urok chininy.

ostrzegam - siano na głowie!!!

Niestety, nie wiem, czy ten szampon działa czy nie działa, bo przez to siano, jakie mi zafundował na głowie, nie mam nawet zamiaru tego analizować.
Tak tragicznie wysusza włosy, że nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam. Wiem, że niektóre szampony, "dobre" dla skóry i cebulek, mogą podsuszyć włosy (seboradin, revalid, itp.), ale takiej masakry to jeszcze nie uświadczyłam.
Nie za moją recenzją zaświadczy fakt, ze dzisiaj rano wylałam w 80% pełne opakowanie do umywalki - żeby mnie nie podkusiło nigdy dać mu kolejnej szansy.

Sama nie wiem..

Kupiłam duże opakowanie 400ml z polecenia koleżanki, która się nim zachwycała (i też słyszała o tym szamponie same pozytywne opinie), więc zainwestowałam w ten szampon prawie 40zł, żeby nie zauważyć za bardzo działania. Mogę już się na jego temat trochę wypowiedzieć, bo stosuję go od około 4 miesięcy, więc jeśli miałby coś zdziałać to już by to zrobił.

Na początek pochwalę go za wydajność, bo nie pamiętam, aby jakiś szampon gościł u mnie tak długo (mowa o takiej pojemności 400ml), w tym temacie nawet ta cena 38zł byłaby więc uzasadniona i do przełknięcia. W mojej opinii wydajność to nie wszystko, szampon jeśli ma założone jakieś obietnice Producenta to powinien je spełniać. W tym przypadku miał wzmacniać włosy od cebulek aż po końce, pobudzić wzrost włosów oraz zacytuję ,,zwiększyć objętość włosów a dzięki bazie chininy sprawić, że włosy będą pełne życia, tryskając energią". Wydaje mi się, że to nie objętość tylko puszenie się włosów.. i to puszenie daje dziwne złudzenie objętości.

Szampon ma ziołowy zapach, ale w moim odczuciu całkiem przyjemny, na pewno mnie nie odpycha. Oczyszcza skórę głowy, ale ani przyspieszonego wzrostu, ani zauważalnego wzmocnienia niestety nie zauważyłam. Sama nie wiem.. Spektakularnego efektu po prostu nie widzę. Może jako wsparcie przy jakiejś suplementacji mógłby pomóc, ale wydaje mi się, że bez odpowiedniej diety sam szampon zbyt wiele nie zdziała.

Z innych ciekawostek to szampon ma ciekawy, intensywnie brązowy kolor, trochę jak henna, tylko nie barwiąca włosów i skóry. Taki przyjemny bajer, ale cóż mi z niego, jak działanie liche? Raczej nie kupię ponownie.

Gorzej być nie może

Tyle włosów, ile przez niego straciłam... Nie, nie wypadały, po prostu były tak skołtUIONe, że przy rozczesywaniu nie dało się ich nie powyrywać.
Nie jest wydajny, jedno opakowanie nie wystarczyło mi nawet na miesiąc. Początkowo pieni się dobrze, a po chwili piana znika - pierwszy raz w życiu z czymś takim się spotykam. W związku z tym trzeba go dokładać i pewnie stąd taka niska wydajność. Konsystencja - woda, po prostu woda, która przecieka przez palce. Brązowa, wygląda ohydnie, dodatkowo pachnie jak szampon familijny pokrzywowy, z dużą nutą goryczy. Okropieństwo. Mam wręcz wrażenie, że włosów nawet nie oczyszcza, niezależnie od tego jak długo bym go próbowała pienić.
Moje włosy się nie plątają, po prostu nigdy, więc na pewno to wina tego szamponu. Dałam mu szansę, ale nie był tego wart. Do tego wszystkiego jak na szampon jest drogi.
No tragedia, wszystko źle, nie mogę znaleźć żadnego pozytywu. Na stan włosów raczej nie wpłynął, nie widziałam różnicy w żadną stronę.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Moja skora go lubi

Plusy:
- nie podraznia mojej wrazliwej skory glowy i daje efekt lekkiego ograniczenia lojotoku.
- przyjemnosc stosowania: bardzo przyjemna kompozycja zapachowa (subtelno-ziolowa, a nie rodem z prl-u, jak nasze szampony ziolowe...), fajna, lejąca konsystencja - codzienne mycie glowy szamponami Klorane jest przyjemnoscia - wdychamy mily zapach i nie musimy sie babrac z rozrabianiem szamponu

Minusy:
- wysoka cena i mała wydajnosc szamponu

Nie zauwazylam zeby jakos zahamowal wypadanie wlosow, ale nie wierze, ze szampon jest w stanie to zrobic (u mnie wlosy wypadaja na tle hormonalnym)

Używam tego produktu od: pol roku temu
Ilość zużytych opakowań: 1 probna buteleczka

Słaby

decydowanie mi się nie sprawdził, mocno podrażnił mi skórę głowy, wręcz łupież się pojawił. Włosy suche, spłatane i trudne do rozczesania, w tym sensie może objętość mi zwiększył. Moje spostrzeżenia po używaniu tego szamponu są całkowitym przeciwieństwem tego co opisuje producent. Nie spotkamy się więcej.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Pomaga

Ostatnio testuję szampony Klorane, dlatego postanowiłam wypróbować także ten z chininą, ponieważ borykam się niestety cały czas z problemem wypadających włosów.

Niestety w porównaniu z innymi szamponami tej marki, ten okazał się najsłabszy pod względem użytkowania. Nie spodobała mi się rzadka i lejąca konsystencja oraz to, ze słabo się pieni. Niestety stracił przez to na wydajności. Zapach też nieciekawy, taki ziołowy, ale do przeżycia ;)

Jeśli chodzi o działanie to rzeczywiście przy regularnym stosowaniu OGRANICZYŁ ilość wypadających włosów - zauważyłam ich widocznie mniej na wannie, poduszce i na podłodze ;) Jak na stosowanie samego szamponu to efekt jak najbardziej okey.

Jeśli ktoś ma problem z wypadającymi włosami to mimo wszystko polecam wypróbować :)

Ilość zużytych opakowań: 1 duże 400ml